Osobní bankrot - příjmy manžela?

Od: Datum: 19.11.12 12:21 odpovědí: 2 změna: 24.12.12 11:19

Dobrý den.

Mám otázku, chci si vyřídit osobní bankrot a nevím zda se budou zajímat i o příjmy manžela a syna který má společnou domácnost. Ve společném domě bydlí i dcera s rodinou budou i oni muset doložit doklady?

Děkuji za každou odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.12 12:34

Záleží, zda dluhy vznikly za manželství. Domnívám se, že ve Vašem případě ano. Pak bude nejlepší, aby návrh na osobní bankrot podala i Vaše manželka, protože i ona je dlužnicí. Tím pádem se budou posuzovat i její příjmy. Příjmy ostatních členů rodiny se v žádném případě neberou v potaz.

Napište mi do vnitřní pošty,.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirka46*
Datum: 24.12.12 11:19

Dobrý den. Při vyřizování osobního bankrotu se berou všechny příjmy v domácnosti, které se musí dložit soudu.Doporučuji obrátit se na advokáta,který se osobním bankrotem zabývá.Insolventní řízení je složité, zdlouhavé a člověk který s tím nemá zkušenosti a patřičné právní vzdělání nemá nárok si vše sám vyřídit. Sám mám schválený osobní bankrot společně s manželkou a splácíme pravidelně 5 500,-Kč měséčně po dobu 5 let.Bylo to velmi náročné a řízení trvalo půl roku. Přeji hodně štěstí a hlavně trpělivosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.