Jak na vlastní knihu?

Od: odpovědí: 6 změna:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli neznáte nějaké nakladatelství, které vydává vlastní knihy. Má kamarádka dostala jednou na narozeniny knihu ve které byly čínské příběhy a hlavními hrdiny byla ona a já. Vzhledem k tomu, že už moc nejsme v kontaktu nemohu se jí zeptat jaké je to nakladatelství. Nemáte s tímto někdo nějakou zkušenost? Děkuji Monika

6 odpovědí na otázku

0x

Nevím, co myslíte pod pojmem vlastní kniha. Zavedení autoři mají s určitými nakladatelstvími smlouvy a ty jejich díla vydávají. Začínajícím autorů nezbývá, než se svými rukopisy obcházet jednotlivá nakladatelství a ty je vydají, pokud usoudí, že bude o ně zájem a že se prodá určitý počet výtisků. Anebo dílo nevydají, autorovi rukopis vrátí a ten musí jít o dům dál. Pak jsou takoví autoři, kteří tak moc stojí o to, aby se jejich díla dostala na pulty knihkupectví, že si je vydají vlastním nákladem. V takovém případě autor zpravidla nic nevydělá, spíše naopak.

Díky ale už jsem to našla jmenuje se to Knihy na jméno, hlavními hrdiny jsou např. Vaše děti, pouze doplníte jejich jména :).

0x

Brno ulice Ůvoz, www. knihovnicka.cz. Šetřete je to dost drahé a dělají od 10 výtisků.

doplněno 22.03.11 18:05:

Kniha na jméno ale nemá nic společného s vlastní tvorbou, to jsou např nějaké pohádky a jen jméno dítěte jaké si přejete.

0x

Hmmm a já myslel, že si chceš vydat vlastní, dnes je takových malonákladových "tiskáren" vlastních knih. Ach ty předměty otázek ...

buss jelikož jsem si před Vánocema vydala vlastní říkanky s obrázky pro vnučku, musím napsat, že sehnat tiskárnu kde to i vyváží podle vaší představy tak aby jeden výtisk nestál víc jak 1000kč je trochu problém, nemluvě o tom, když to chcete mít ochráněno na autorské právo.

0x

Nemáte chuť na koňská vejce?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]