Zaujme víc introvert nebo extrovert?

Od: Datum: 29.09.13 10:53 odpovědí: 5 změna: 30.09.13 13:07

Ahoj,

už nějakou dobu přemýšlím, jak lidé vnímají své okolí. Myslím konkrétně - když poznáváte člověka, (já vím, že to záleží na Vás, na každém jedinci, právě to mě zajímá) zaujme Vás víc někdo, kdo je :

a) upovídaný, je těžší se s ním dostat ke slovu, víc výrazný, má sebevědomí na dobré úrovni, dokáže být vtipný, nestydí se, je hodně otevřený a většina lidí toho o něm ví spoustu (přitahuje člověka něco hodně poznaného nebo spíš vidina toho, že stále můžeme "objevovat"?)

b) zdánlivě tišší, jinak upovídaný, ale dokáže i poslouchat, umí dělat docela dobrou legraci, víc se snaží mluvit o ostatních a ne o sobě, i když každý někdy mluví o sobě, ale když má třeba někde vystupovat, strašně se stydí

Děkuju za vaše názory!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.13 11:16

Jsem typ člověka b) a zaujme mě typ člověka b)... Ale pozor, jen člověk v mém věku, když je to někdo starší, tak většinou typ a).

Datum: 29.09.13 11:19

V zásadě jste popsal dva upovídané zábavné typy s maličkými rozdíly v projevu, které by klidně mohly být způsobené momentální náladou. To není moc na výběr! :-D Ale kdybych měla odpovědět na otázku v nadpisu: jak kdy, jak kde, jak kdo. Samotná extro a intro nevypovídá zase tolik o kvalitách člověka a sympatiích, které dokáže vzbudit. ;)

doplněno 29.09.13 13:43:

Skoro z toho mám pocit, že uvažujete, jestli se ve společnosti pořádně rozjet, nebo bude mít větší úspěch, když se budete držet trochu zpátky. :-D

Od: lentilkao*
Datum: 29.09.13 13:29

V zásadě to tak možná působí, ale v praxi jsou to v hodně věcech spíš kontrasty -

A B
1) první dojem - A - upovídaný B - zdánlivě tišší

2) mluvení a naslouchání - A - víc mluví, míň naslouchá B - mluví i poslouchá stejně/víc poslouchá

3) zábavnost - A - stejně jako B B - v zásadě stejně jako A

4) sebevědomí - A - zdravé/vysoké, nestydí se B - nízké, stydí se při výstupech - referáty, solové koncerty

5) znalost okolí -A - většina lidí toho o něm/ní ví hodně B - okolí jej až tak "přečteného/nou" nemá

Asi jsem to původně napsala nějak nepřehledně, že to působilo jako dva skoro stejné typy.

Datum: 30.09.13 08:27

V mem veku jsem introvert, kdyz o tom premyslim, vzd yjsem byla. Ale asi je to povahou, ma dcera , 15let, je to same...Nekdy je obdobi ze mam chut mluvit, ale malo. Nejak neni co rict :) Ovsem s nejlepsi kamoskou kecam raz dva :) Jinak me okoli vnima jako mlcenlivou. Kolegyne v praci je pravy opak, takze me nekdy brni hlava :)

Priklanim se k premyslivemu cloveku, co nema potrebu zvanit o kravinach jen proto, ze se to ocekava. Pokud ma co rict, rada budu poslouchat.

Datum: 30.09.13 13:07

Přiznávám, že jsem typ a)*smich*, někdy je fakt těžké mě zastavit, ale: stydím se a pokaždé, když mám někde vystupovat, jsem uvnitř nervózní, nejtěžší zkouška ohněm je školková besídka nebo vystoupení před rodiči... ale to je nervní i kolegyně, která učí přes 20 let:). Na druhou stranu z vyprávění kamarádů je kolem mě údajně dost živo a lidi se fakt nenudí:)

A zaujme mě jak typ a), tak typ b), ale oba typy:

- musí být příjemný, dobře se poslouchat.

- nesmí pořád mlít jen o sobě (tyhle typy nesnáším), všechnoználci a všudybylci začínající každou větu "já umím, já jsem, já tohle..." jsou otravní, notabene, když jsou u toho ještě povýšení ("já umím tohle, a co umíš ty").

- krom povídání musí umět také naslouchat. Z toho důvodu se nestýkám s několika lidmi, pro které jsou ostatní jen vrby k jejich vymluvení a když mluví někdo jiný, tak jej ani neposlouchají, ale hledají místo, kde se nadechne, aby mu mohli kočit do řeči.

- a spolehlivě mne odradí mluvkové, kteří za každé slovo vloží "vole, p..o a různá jiná krásná slova." Pak může být člověk zajímavý, jak chce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.