Elektrický vozíček vs zákaz vjezdu

Od: Datum: 26.09.13 21:26 odpovědí: 21 změna: 28.09.13 21:02

Dobrý večer,

Jsem invalidní a venku se pohybuji na el. invalidním vozíku. Dnes jsem si vyjela na procházku. Jela jsem po nově upravené stezce podél lesa. Patří to asi Lesní správě. Hned na začátku stezky je upozornění na zákaz vjezdu motorek, motorových čtyřkolek. Povoleno chodcům a cyklistům. Já zhodnotila, že žádnou terénní čtyřkolku, ani motorku nemám. Tak jsem se po stezce vydala. Cesta byla úžasna. Ta vůně lesa, hub, kolem jen ticho, prostě nádhera. Ale těsně u konce stezky mne zastavil pán z lesní správy a začal. Jestli neumím číst. 6e po stezce nesmí žádné čtyřkolky, motorky. byl dost nepříjemný. Snažila jsem se mu vysvětlit, že nemám terénní čtyřkolku ani motorku. Že vozíčkem jedu pomalu a stezku nijak neničím. Je tam takový jemný štěrk. Ale nepochodila jsem. Vedl si svou a chtěl vědět mé jméno ( to jsem zdělila). Řekl mi, že si mne pozvou na lesní správu a tam se to bude řešit.

Mám na Vás dotaz. Jak byste posuzovali el. vozíček, jako čtyřkolku, nebo motorku. A co mne bude čekat na lesní správě? Mohu dostat pokutu? Sice na adresu se neptal, ale zde není problém někoho najít. A hlavně jednu babku na el. vozíčku.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.13 21:34

Jak víš, že byl z lesní správy? Prokázal se nebo to jenom tvrdil? Já bych to otočil - pokud by se prokázal, tak bych si pečlivě opsal jeho údaje a po příslušné lesní správě bych požadoval písemnou omluvu. Invalidní vozík rozhodně nelze považovat za něco, co na podobnou stezku nepatří.

doplněno 26.09.13 22:12:

Jakákoli pokuta je nesmysl. Jak píše Suzy, nejlepší obrana je útok.

Od: gita65
Datum: 26.09.13 21:48

Byl z lesní správy. Tady si lidé domluví z lesní správou, zda si mohou posbírat klestí na topení. Je určen den, kdy mohou jít sbírat a vždy někdo z lesní správy je u toho, aby nesbírali třeba něco co je už za poplatek. Já nevěděla, že zrovna dnes tam lidi budou. Je mi to líto, sice vozíček nějakou váhu má a já také vážím ještě 62 kg, tak možná tak 150-200kg celkem na té stezce jelo. Ale žádnou rýhu jsem nedělala.

Děkuji Vám, trochu se mi ulevilo. Také si myslím, že nejsem nějaký terénák. Já v té chvíli byla tak rozklepaná, že jsem na nějakou jeho legitimaci nepomyslela. Tak uvidím, co se bude dít. Jestli bude pokuta, tak snad nebude velká. Ale myslím si, že by to bylo nespravedlivé. Nevím. Děkuji Gita

Od: martin1965*
Datum: 26.09.13 21:50

To je nějaká blbost, to se nedá srovnávat.

Datum: 26.09.13 21:58

To, co jste tady vylíčila je absolutně absurdní a pohoršlivé pro člověka. Nebojte se vůbec. Chování té osoby je skandální z lidského hlediska. Kdybych byla na Vašem místě, tak bych si šla na lesní správu stěžovat já. Ale asi se tomu všemu chcete vyhnout. Tomu také rozumím, ale přesto mne to nadzvedlo ze židle.

Datum: 26.09.13 22:26

suzymon: Mne ten pán, tak zaskočil, tím tonem a výhružkou, že kdybych měla bagančata a zdravé nohy, tak určitě ještě zasalutuji. Takhle jsem se jen pokusila vysvětlit, že nemám terénní vozítko a škody nedělám. Tak uvidím co bude. Ale už jsem se trochu uklidnila. Děkuji.

Od: pb®
Datum: 26.09.13 21:58

Byl to hulvát. Normálního člověka by nenapadlo plísnit druhého za to, že jede na elektrickém invalidním vozíku po stezce. Myslím, že jste v právu a zákaz se na elektrický vozík nevztahuje. Však do obchodu se také nesmá na motorce nebo čtyřkolce a já tam potkávám pána s elektrickým vozíkem a nikoho by ani nenapadlo mu tam zakazova vstup.

Datum: 26.09.13 22:19

Moc Vám všem děkuji. Uplně jsem se bála noci. Protože celou noc bych se jen převalovala a oka nezamhouřila. Ted si půjdu lehnou a snad usnu. Opravdu jste mne uklidnili, sice trochu obavy ještě mám, ale jsem klidnější.

pb: Máte pravdu i já jezdím do obchodu nakupovat a zatím žádný problém nebyl. Děkuji Gita

Od: repe
Datum: 26.09.13 23:53

Pokud máte invalidní vozík, máte jistě nějakou průkazku ZTP a z té plynou výhody. Na toho hulváta bych si stěžoval.

Datum: 27.09.13 06:09

předřečníci řekli vše... zřejmě mu stoupla moc do hlavy... za chvilku by Vás nepustil ani na chodník ve městě...

na podporu Vaší stížnosti na jeho chování, kterou budete chtít vznést, případně pro jednání při předvolání na Lesní správu zkuste získat informace

třeba na http://www.ligavozic.cz/klienti/poradna-pro-zivot-s-postizenim/internetova-poradna

nebo na http://ligavozick.skynet.cz/ip/

svůj zážitek konzultujte na LIGA VOZÍČKÁŘŮ, Bzenecká 23, 628 00 Brno, tel./fax : +420 537 021 493 , e-mail : info@ligavozic.cz

nedejte se, držíme Vám palce!

a dejte vědět, jak to dopadlo, ať se poučí více lidí...

doplněno 27.09.13 06:14:

tady můžete poslat přímo dotaz na Vaši situaci

http://www.ligavozic.cz/klienti/poradna-pro-zivot-s-postizenim/internetova-poradna

Datum: 27.09.13 06:36

Já si myslím, že zákaz vjezdu motorek a čtyřkolek je z bezpečnostních důvodů. Rodina s dětmi na kole by byla asi ve velkém ohrožení, potkat magora na čtyřkolce. Nicméně, vy jste se setkala s ředitelem nejen autobusu, ale i stezky. *plac*. Při setkání s takovýmhle blbcem, který si své minndráky léčí na bezmocných a slušných, to je trauma na dlouhou dobu. Přeji vám krásný nejen přicházející víkend. ;)

Datum: 27.09.13 07:33

Zdravím.
V žádném případě si to nenechte líbit. Místo aby se vás slušně třeba zeptal, jestli se vám tam dobře jede nebo jestli nepotřebujete pomoc, tak na vás takhle vystartuje? Co to může být za slušně řečeno pitomce, ž místo aby se snažil nějak pomoct člověku, který už jen tím, že je omezený svoji invaliditou a má tak problémů víc než dost, tak na něj ještě bude takhle vyskakovat?
Na nic nečekejte a normálně si na něj na místní lesní správě stěžujte s tím, že trváte na jeho postihu a pokud nebudou ochotni to adekvátně řešit, že budete celou událost medializovat.
Chápu, že spoustě lidí leze na nervy zneužívání invalidních symbolů na autech u supermarketů a pod., ale napadat takhle člověka, který na vozíku určitě nesedí jen tak pro zábavu? To není normální. Jako by nestačilo, že díky vozíku se na mnohá místa z technických důvodů nemůžete dostat.
Buďte tvrdá a nenechte si nic líbit. Držím palce.

Datum: 27.09.13 07:40

no jestli se tohle stalo tak konstatuju že dotyčný je pěkný idi...t a zasloužil by sfleku po hubě

osobně bych po něm chtěl průkaz opsal si méno a podal stížnost a dál bych se sním krom pozdravu nebavil a jel dál

tý lesní správy bych se nebál a osobně bych byl schopnej i na něj podat oznámení pro napadení

Datum: 27.09.13 10:08

Tak Vás všechny zdravím,

a chtěla bych Vám ještě jednou moc poděkovat za včerejší pomoc. Ještě v noci se syn vrátil z Prahy, tak jsem mu to hned také vylíčila. Ještě se zlobil, že se tím vůbec zabývám. Ale říkal, že tam hned ráno zavolá. Dnes tam opravdu hned volal. Pak mne naložil a jeli jsme do města na Lesní správu. Byla tam paní ( představila se jako Lesní správce) i ten horlivý pán. On tam pracuje jen brigádně, je to již důchodce. Chodí právě kontrolovat, když si lidé sbírají klestí na zátop. Ale omluvil se. Bylo nám řečeno, že již dvakrát museli stezku opravovat. Zdejší mládež si tam zkouší své řidické schopnosti na pionýru a vždy to je poničené, nebo tam jezdějí na koních, zdejší klub.Zrovna v sobotu ji opět doopravili. Tak jsou již nahněvané. A on si myslel, že tam také nemám co jezdit. Ale omluvili se a ještě mi řekli, že až bude Lesní správa před Vánoci, prodávat stromky, tak dostanu jedličku zadarmo. Já sice již používám jen větvičky, ale dám to mladým. Také mi řekli, že kdybych chtěla a syn mne zavezl autem na borůvky, houby, maliny, tak se máme stavit u nich a dají mi povolení zajet až přímo na místo, kam jinak mohou jen auta lesní správy. Jinak tam auta vjíždět nesmějí. Že invalidé co mají průkazku ZTP/P, mají na povolení právo. Ale jen na ten den vystavení povolení. No, na borůvky ani houby nemohu, ale na maliny a ostružiny co rostou na pokraji lesa, tak ano. Třeba toho příští rok využiji.

Tak vše dobře dopadlo. Jsem ráda a hned odpoledne si tam opět vyjedu. Ještě jednou děkuji.Gita

Datum: 27.09.13 10:28

Gratuluji k úspěšnému vyřešení.
Prostě se opět jednou potvrdilo v praxi pořekladlo " dej hlupákovi funkci a on ti ještě ukáže".
Hodně příjemných chvil strávených podle vašich představ a bez hlupáků v okolí.

Datum: 27.09.13 23:57

ronyx. Jinými slovy : "Dej hovno na talíř, a začne si ihned myslet, že je dortem." Je to přísloví. A je až strašlivě pravdivé...

Datum: 27.09.13 23:55

Výborně ! Jsem moc ráda, že jste nenarazila na zabedněné tupce. Hezky si užívejte "procházky". Chápu Vás hodně, sama chodím kolem Labe po stezce a pozoruji přírodu...

Datum: 28.09.13 01:03

Jsem moc rád, že Vám to vše tak dobře dopadlo, bohužel na blbce lze narazit všude.

Datum: 28.09.13 07:35

Krásný den všem.

Moc Vám děkuji. Ano, jsem moc ráda, že to všechno takto a v klidu se vyřešilo. Jen ten strach a obava co bude, když mne pán vyhuboval a pohrozil pokutou. Když se mi na Lesní správě omlouval, tak se tváříl, jako bych se měla omluvit já. Ale je to již pryč a já včera opět cestovala po stezce. Je dlouhá skoro 2km a stále vede podél lesa, až ke studánce. Takže je to krásná jízdo-procházka.

suzymon: pěkně jsem se zasmála vašemu pořekadlu. To jsem ještě neslyšela. Tak všem přeji krásný a klidný víkend. Gita

Datum: 28.09.13 21:02

Gita, znám jich hodně, posbíraných i v jiných zemích. Ale všude jsou to lidové moudrosti. To o tom dortu, je například z Francie. Jsem ráda, že Vás to pobavilo. Mějte se pěkně a víc sebedůvěry. Aškoliv to je rada nanic. Každý jsme prostě nějaký. Někdo je průbojný, jiný bázlivý. Je dobře, že máte za sebou svého syna. Pochopila jsem, že on bázlivý není, a to je dobře. Možná, že jste dříve taková nebyla, že na Vás psychicky působí Vaše nemoc a jste lehce zranitelná, protože si myslíte, že jste na obtíž. Ale to je na dlouhé povídání. Dle Vašeho nicku si myslím, že je Vám 65 let a o to víc Vás chápu.

Tak se mějte hezky a z hloupých lidí si nic nedělejte. S.

Datum: 28.09.13 12:40

Gito dnes už víte, že nejhorší je srážka s aktivním blbcem co dostal funkci. Na mě dnes prodavačka v obchodě spustila, že kolečky od invalidního vozíku dělám po zemi šmouhy, manžel mě spražil pohledem abych nezačala ječet a tak jsem v klidu nechala zavolat vedoucí prodejny, omluvila se mi a nabídla, že si můžu nákup napsat a do 30min. ho budu mít nachystaný na informacích, zatím se mohu dát na jejich účet kávu. Prodejnou si mohu na vozíku brázdit jak chci i kdyby bylo venku po kolena bláto. Vše je jen o lidech.

Datum: 28.09.13 20:37

Paní Liduš,

tak to jste dopadla ještě hůř, než já. Kdyby mi někdo v obchodě vyčinil, že jim tam dělám nepořádek, tak bych už asi nakupovat nejela. Cítila bych se provinile. Ale obdivuji Vás, že jste tak kurážná a jen tak se nedáte. Já jsem hned ze všeho rozklepaná. Dokud jsem měla jen mechanický vozíček, tak semnou vždy někdo byl a cítila jsem jistotu. Ted co mám elektrický vozík, tak se snažím nikoho neotravovat a být více soběstačná a co jde, tak si zařídit sama. Zatím všude proběhlo v pohodě. Jen ta vycházka po stezce a to mne rozhodilo. Ale už je zase dobře.

Tak Vám přeji, at tato špatná zkušenost byla také poslední u Vás. Gita

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.