Jak si v 14 vydělat na psa?

Od: Datum: 21.10.13 20:56 odpovědí: 28 změna: 24.10.13 14:30

Ahoj, 15 mi bude v červnu, ale já nechci takovou dobu čekat. Chci si pomalu vydělávat, na psa, kt. stojí až klidně 15 000,-, ale chci si na něj opravdu vydělat sama! Poradte prosím, co můžu dělat!:)Díky :))

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lunixis
Datum: 21.10.13 21:06
Brigády :)
Od: hankadvorakova
Datum: 21.10.13 21:08

no přemýšlela jsem, že půjdu na brambory a slámu, a dál se uvidí, ale je to pořád málo ;)

Datum: 21.10.13 21:44

Dokud ti nebude 15 a dokud neukončíš povinnou školní docházku, nesmí tě nikdo zaměstnat (první brigádu získáš až o prázdninách po skončení ZŠ). Do té doby sběr, případně výpomoc v okolí.

Datum: 21.10.13 22:04

ještě mě napadl na léto sběr bylinek, to je docela ceněné, např. hluchavka, anebo sběr papíru, na brigádu půjdu až o prázkách ;))

Od: k2
Datum: 22.10.13 18:47

Vydelavat si sberem papiru? Preji prijemnou zabavu. Abyste vydelala na psa, tak toho papiru do sberu musite nanosit 10tun...

Datum: 22.10.13 18:51

no tak s papírem bych to moc neviděla :D ale spíš ty bylinky

Datum: 21.10.13 21:52

O tom jak si vydělat tu už bylo, ale k tomu psovi - povolili ti ho rodiče nebo ne? a ty ho prostě chceš a chceš a chceš. Nezapomeň, že kolem psa jsou i další náklady - žárdlo, veterinář, poplatky, očkování, musí mít kde spát, mít své hračky a taky dalčí potřeby vodítkem začínaje a kdo ví čím konče. V neposlední řadě je pes závazek na 15 let... opravdu víš, co budeš v dalších 15 letech dělat? Neodstěhuješ se někam za studiem? Nebudeš mít touhu cestovat? Co potom se psem?

Pes není plyšák, kterého odložíš do kouta a nic se neděje.

Datum: 21.10.13 22:03

no já samozřejmě vim, co to obnáší, dva psy s rodinou máme a rodiče mi ho dovolili, očkování je proti vzteklině, psince atd. to samotřejmě vím - granule, nějaké kvalitní, to jse samořejmost, co potom se psem? kamarád na dalších pár pátků! spát má kde, hračky nejsou problém, dalších 15 let? nevím, ale zařídím se podle psa! já chtěla radu jak vydělat, né abys mě poučovala, co k psovi potřebuju, to už mám dávno zmáklí a zkušenosti mám! netroufnu si potřídit zvíře, aniž bych nevěděla, co požaduje!díky

Datum: 22.10.13 08:01

jen se zeptám jakou rasu? předpokládám že budeš chtít psa s PP.

Datum: 22.10.13 18:46

Ahoj, australský ovčák nebo šeltie, jestli ti to něco říká :) - jinak se přemýšela o hovawartovi ještě

Datum: 22.10.13 19:15

tak samozdrejme ze mi to neco říká x výstav jsme navštívili s naší smečkou takze jsme poznali mnoho ras (hladkosrstý foxterier a stredoasijsky pastevecky pes.)

jinak souhlasím trvej na papírovém zvířeti vrátí nse ti to. a s výberem pejska asi bych být tebou sel do prvních dvou jsou neskutecne inteligentní. ale i temperamentní, chce to utahat každý den.

Datum: 22.10.13 20:02

děkuju :) já je mám ráda, protože jsou naprosto ,,šílený - jakože rádi běhaj :), povídají si ;) třeba ausík je neskutečně ukecaný ;)

Datum: 22.10.13 08:00

Připadáš mi jako bohatá podnikatelovic dcerka - JÁ CHCI PSA ZA 15 TISÍC! ABY VŠICHNI KOUKALI!

Proč si nevezmeš nějakého pejska z útulku, když je máš tak ráda? Víš, kolik jich tam čeká na vlídné majitele? Nepřemýšlela bych, co je to za rasu, zda má PP, ale psy mám moc ráda a určitě by mě dojaly některé psí oči tak, že bych si ho vezla domů. Jednomu /aspoň jednomu/ by bylo pomoženo a Ty bys měla pejska. Nemusela bys shánět 15 tisíc.

Mám psy hrozně ráda a mívali jsme doma klidně i kříženečka. A jací to byli psi! Takže pokud Ti to rodiče dovolí a pokud psy máš opravdu ráda, nebuď snob. Vyber si v útulku pejska pro radost a ne na předvádění pro okolí. Jaga.

Datum: 22.10.13 08:05

jinak s tím útulkem souhlasím s jagou, hlavně nekupuj psa bez PP... kdyz psa bez PP tak zadarmo(za puldarma) jinak podporujes mnozitele! ale kdyz si pockas a kouknes po utulcich krizem celou zemí určitě bude v útulku i pes rasy jakou chces a mnohdy ti ho nekdo z nejakych duvodu i daruje zdarma a to dokonce i s PP.

Datum: 22.10.13 18:45

Mě na rase třeba záleží. Nemám ráda malá plemena! Nelíbí se mi třeba pudl, kříženci. Já chci psa s papírem, protože bych s nim chtěla chodit na výstavy atd. Nemyslim si, že to jde během týdne, ale třeba za 3 roky. A hlavně u PP má člověk jistotu, že je pes zdravý, má kvalitní péči, kvalitní štěně atd. Hlavně chci psa od štěněte a se psem z útulku mám svou zkušenost a už ho nechci ani náhodou. Nedopadlo to dobře. Hlavně si ho mohu od štěněte vychovat jak chci.

Datum: 22.10.13 18:50

a příště prosím, chci radu na Kč né jakého psa si mám zvolit :) Děkuju

Od: nutt®
Datum: 22.10.13 10:21
Zdravim,
napřed navážu na rady ostatních, vzít si psa z útulku je super naprosto schvaluji, hřeje to dlouho na duši a i ten pejsek Vám bude vděčný ale když se na to podívám z druhé stránky tak nevím zda by nebylo lepší si v tvém případě pořídit spíše to štěňátko které v útulku moc nejsou. Jelikož když si někdo vezme psa z útulku který si prošel v životě svým musí k němu a jeho výchově postupovat jinak, předpokládám že moc zkušeností s výchovou pejska nemáš. Co se týká názoru že psa jedine s PP tak tam bych taky koukal na druhou stránku, jelikož když si nikdo nevezme stendo bez PP tak v tom útulku skončí pravděpodobně také ale samozřejmě souhlasím s tím že v žádném případě nepodporovat mnozitele, při výběru pejska bez PP se zajímáte o rodiče, v jakém prostředí psi žijí a z toho mnozitele poznáte ty Vám většinou neukazi ani rodiče ani prostředí. Docela by mě také zajímala rasa kterou bys chtěla.
.
A teď k tvoji otázce. Mám pro tebe jeden typ jak si přivydělat, nevím zda jsi z vesnice či města ale u nás jsou docela často u polních cest ořechy a ty se v krámu pohybují kolem 150kc/kg a ono jedno kg ořechů nasbíras za pár minut a když dáš například na bazos inzerat ze prodas kg za 100kc tak bude zájemců habaděj jen sbírej opravdu jen tam kde vis ze se o to nikdo nestará a ořechy rostou samovolně právě nejčastěji u zmiňovaných polních cest.
.
Snad jsem trochu poradil a pomohl. Přeji krásný den NutT
Datum: 22.10.13 18:39

Ahoj, díky :)

Datum: 22.10.13 18:48

chtěla bych bud australského ovčáka, šeltii nebo hovíka :)

Od: buss®
Datum: 22.10.13 22:36

Australský honácký pes, upozorňuji tě, že ho musíš denně venku honit, jsou to neposední psi, potřebují pohyb. Vím o čem mluvím, dcera má dva a honí je s koňama.

Datum: 23.10.13 20:26

australský ovčák a honácký pes je rozdíl :) i tak je to běhavé plemeno, vím to :) právě, že já jezdím na koních a ráda běhám, tak by mě všude doprovázel, my dva pejsky sice máme, ale starší a moc mi nestačí ;)

Datum: 23.10.13 10:44

Haničko, šeltie s PP je cca 5000 kč ( náš NIK- blumerle stál 3000) i tuto cenu byste ty hluchavky sbírala opravdu moc dlouho a rada sbírej ořechy není až tak dobrá, je to totiž krádež a to i když je u té cesty majitel nesbírá. Máte prarodiče? Umyjte jim okna, ukliďte byt, pomozte na zahradě... jistě vám rádi něco přispějí.

Datum: 23.10.13 20:26

Ahoj ;)) Díky Lidu :))

Datum: 23.10.13 20:42

a máte ho s PP? a jestli chodíte na výstavy atd.

Datum: 23.10.13 22:00

Náš Niček se dožil 13ti let a bohužel už není, PP měl a byl s chovatelské stanice Moravské srdce (Kroměříž), na výstavy jsme nechodili, byl to můj-náš domácí mazlíček a vystavovat se nechtěl (jednou jsme to zkusili).

Datum: 24.10.13 14:30
Od: buss®
Datum: 23.10.13 20:49

A co můžeš nabídnout? Umíš, psát, fotit, kreslit? Pak publikuj. Umíš zpívat, obrážet kastingy na filmování? Zorganizuj něco za poplatek... Dá se vydělat, jen se dívat a přemýšlet.

Datum: 24.10.13 14:30

no zpv nebudu radši komentovat :D fotit umím ;))

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.