Volba prezidenta - kalkulačka

Od: Datum: 07.01.13 17:47 odpovědí: 30 změna: 08.01.13 14:47

Zdravím všechny rádce,

co se týká volby prezidenta, myslel jsem, že mám docela jasno v tom, koho bych tam viděl rád a koho bych tam naopak viděl velmi nerad. Ovšem našel jsem někde link na "volební kalkulačku", cvičně jsem vyplnil dotazy podle mých názorů a priorit, a ejhle, podle této kalkulačky je vše jinak, vlastně jsem vybral kandidáta proti mým prioritám a názorům, naopak ten odsuzovaný se jeví jako nejvíce vyhovující...

Jsem z toho trošku na rozpacích, proto se NAPROSTO OBECNĚ ptám: zkoušeli jste tuto kalkulačku, dá se jí důvěřovat, nebo je to jen nějaká manipulace určitého kandidáta?

Předem díky za názory a zkušenosti, jen prosím, nemusíte jmenovat SVÉ preferované kandidáty nebo antikandidáty, nerad bych, aby se to zvrtlo v politickou diskusi - děkuji...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.13 17:54

No taky jsem to zkoušela a pak jsem se dívala, jaké priority mají jednotliví kandidáti (v závěru té kalkulačky - ve výsledku) a podle toho asi budu vybírat toho svého kandidáta. Ale upřímně, Hop? Mně to přijde takové divné, i když jsem tu kalkulačku dělala několikrát a s různými preferencemi, tak mi pořád vycházel jeden a tentýž kandidát na prvním místě. Tak nevím, jak tomu věřit.

Datum: 07.01.13 18:01

Zkoušel jsem volební kalkulačku, nejdřív jako dobrý vtip, ale opravdu mi vyšel můj favorit, takže já tomu docela věřím.

Od: mil®
Datum: 07.01.13 18:02

Taky mi vyšel můj favorit i když jen o pár procent.

Od: mowla*
Datum: 07.01.13 18:05

Mně ´můj´ kandidát vyšel, s 50% shodou...

doplněno 07.01.13 18:06:

I když musím konstatovat, že některé otázky jsou formulovány podivně až špatně...

:-D

Datum: 07.01.13 18:05

Ahoj Hope. Tak jsem to teď zkusil a můj favorit skončil až na 6.místě, takže bych to bral s hooodně velkou rezervou ;)

Datum: 07.01.13 18:07

Kalkulačku jsem už dělala několikrát. Dnes mi můj kandidát na prezidenta vyšel na 55%.

Od: astar*
Datum: 07.01.13 18:13

No nevím, u Fishera jsem měl 12 rozdílných odpovědí, vyšla mi shoda 33%, u Zemana 13 rozdílných (tj. o jednu víc) a shoda jen 26%...

Datum: 07.01.13 18:16

Zajímavé, můj favorit mi vyšel někde uprostřed. Ze dvou kandidátů, které bych opravdu za prezidenta nechtěla, mi jeden vyšel na prvním místě, jeden s velkým mínusem na posledním.

JInak jsem obdobnou volební kalkulačku vyplňovala před krajskými volbami a tam to vyšlo poměrně přesně s mými představami.

Datum: 07.01.13 18:25

Zkusila jsem to a oba kandidáti co se mezi nima rozhoduju jsou na dvou předních místech.

Datum: 07.01.13 18:33

S vítězem hlasování jsem měl 33%... se svým favoritem (skončil na druhém místě) 31%...

Nejhůř dopadl pan kníže -17% *smich*

Datum: 07.01.13 18:40

s knížetem opatrně.. aby neusnul nadobro a nemusely být předčasné volby... v těch 80 mu už ani překladatel nebude rozumět..

Datum: 07.01.13 18:38

Moje favoritka skončila na druhém místě, takže dobrý. Proč neskončila na prvním, asi vím... jinak myslím že kalkulačka je ok.

Od: hop®
Datum: 07.01.13 18:46

Zatím všem móóóc díky za reakce, zkusím tu kalkulačku ještě párkrát a někde na svém názoru budu trvat méně a jinde více, schválně, jestli a jak se výsledek změní.

Nicméně další názory i zkušenosti vítám, díky! *slunce*

Datum: 07.01.13 18:49

Já ještě nemám žádného favorita, takže jsem s výsledkem taky spokojen :D

Datum: 07.01.13 18:57

No, já mám největší shodu 20 % u Sobotky a u některých jsem šla i do mínusu. Vůbec nevím koho budu volit, protože už samotné otázky mě kolikrát nadzvedly ze židle (ACTA, Lisabonská smlouva, EU, zákaz interupce, nedovolení homopárům adopce... - jak může někdo s tímto souhlasit?)

Datum: 07.01.13 19:43

já nevím koho volit a tak jsem si dal kalkulačku shoda byla 0% *zed* ,tak mám jasno

Od: janoname*
Datum: 07.01.13 20:30

Zrovna včera jsem vyzkoušel volebnikalkulacka.cz a první čtyři kandidáti, kteří mi vyšli, PŘESNĚ odpovídali mým představám. A to včetně pořadí!

Totéž uspokojení vyšlo i mé mamce - samozřejmě, že jiní kandidáti a v jiném pořadí. Ale opět PŘESNĚ - prostě dle její představy. A znova vč. pořadí!

Tak nevím, nevím, jestli to někdo manipuluje... A jestli ano, tak asi jen v prospěch mne a mojí mamky. I když na post prezidenta preferujeme každý někoho jiného...

*hej*

Datum: 08.01.13 06:57

Díky za názor, ale který kandidát je modrožlutý? *zed*

Datum: 08.01.13 07:03

Zkoušel jste si tu kalkulačku dělat vícekrát, Hope? A nemáte ten dojem, že přímá volba prezidenta bude ještě větší taškařice, než když ho volí tam ti nahoře sami?

Datum: 08.01.13 07:07

Zatím jsem na kalkulačce nezkoušel ani druhý pokus. A osobně si myslím, že, přímá volba není ideální řešení...

Datum: 08.01.13 07:08

Tak to na to máme podobný názor ...

Datum: 08.01.13 07:48

Volební kalkulačku jsme zkoušeli s kolegy v práci při posledních volbách do krajů, a víceméně to odpovídalo. Prezidenta jsem si odklikal před chvilkou, a můj favorit vyšel jako druhý, což považuju za dobrou shodu.

Od: koukolik
Datum: 08.01.13 07:54

Tzv. volební kalkulačky zpracovávají údaje z volebních programů a proklamací kandidátů. Vaše preference ale mohou být jiné, aniž si to třeba přiznáte: sympatie s jeho mateřskou stranou, nějaký škraloupek z minulosti, momentální masáž sdělovacích prostředků a přiznejme si to - i ksicht a celkový osobní dojem *smich*

Proto možná ty rozdíly

Datum: 08.01.13 08:28

Tak jsem taktéž okusil a vyšel mi favorit na 2. místě. Stále ho budu volit.

Datum: 08.01.13 09:54

No tak mně kupodivu můj favorit vyšel i v kalkulačce na 1. místě

Od: krkovicka*
Datum: 08.01.13 10:08
Tak mě pán kníže vyšel -7% ;) ale ten kdo dostane můj hlas je na druhém místě s 40%.

Datum: 08.01.13 11:59

nechápu jak můžu mít schodu 0% u 5ti a ostatní maj mínus % *ee*

Datum: 08.01.13 13:54

Pokud na všechno odpovídáte, že je Vám to jedno... *smich*

Jinak se na konci můžete podívat, jak který z kandidátů odpovídal na stejné otázky a ve kterých se s kým shodujete a ve kterých ne...

Datum: 08.01.13 13:57

že mi to je jedno jsem neodpověděl ani jednou

doplněno 08.01.13 14:03:

tak znovu 0%

Datum: 08.01.13 14:47

Tak mi jeden kandidát /o kterém jsem uvažovala/ vyšel opravdu s 38 %. Něco na tom asi bude.

Naopak chudák ospalý Karlík mi vyšel asi 40% do mínusu. Pan Franz - nula od nuly pošla.

Ale myslím si, že ta kalkulačka je spíš dobrá pro pobavení, ve skutečnosti si asi každý zvolí svého favorita podle sebe. Jaga.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.