Výběr jména?

Od: Datum: 24.09.13 13:51 odpovědí: 17 změna: 25.09.13 14:06

Ahoj, s přítelkyní čekáme dvojčata - kluk a holka a řešíme jméno pro kluka. Strašně se nám líbí jména Tadeáš nebo Tobiáš, ale vzhledem k tomu, že Eliáš je moje příjmení, tak nám to přijde blbé. Taky jsme chtěli přemýšlet nad tím, (budeme se brát), že bych si vzal příjmení přítelkyně, ale protože je Danielová a já se jmenuju křestním Daniel, tak Daniel na druhou asi těžko budu. :D Tak se chci jenom zeptat, jestli je hodně divné, že by se to jméno rýmovalo s příjmením a měli bychom se radši porozhlédnout po jiném jméně nebo jestli to nevadí a jde jen o náš pocit. Díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.13 14:28
avatar

Já myslím, že není špatné, když se jméno rýmuje s příjmením, zní to hezky. Znám i kluka, který se jmenuje Karel Karel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 15:06
avatar

kdyby bylo po mém, asi bych volila jiné jméno, jméno Tadeáš i Tobiáš se mi sice líbí, ale ve spojením s příjmením Eliáš bych ho nevolila, ale je to jen můj názor. Jinak ať zvolíte jméno pro chlapečka jakékoli, bude u něho vždy každý na pochybách, co je vlastně jméno a co příjmení? Mám kolegu, který se jmenuje Pavel Roman, něco podobného ... Ať už se rozhodnete jakkoli, hlavně, ať jsou obě vaše děti zdravé a v pohodě :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 15:12
avatar

Tak to ho pojmenuj Patrik :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 16:28
avatar

Přesně! Když Eliáš tak jedině Patrik!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 15:52
avatar

A proč ne Tobias Eliáš

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dennyel
Datum: 24.09.13 16:03

Nechceme "poangličťovat" jména. :)

Datum: 24.09.13 15:58
avatar

V první řadě vám přeji zdravá miminka.

Jména Tadeáš i Tobiáš bych dala při výběru stranou právě z důvodu rýmování. Malé děti jsou poměrně kruté a umím si představit, vlastně vím, že se stává, že všelijaké nápadnosti jsou u dětí důvodem k posměchu. Slyšela jsem všelijaké rýmovačky na jména, ve vašem případě mě hned napadlo toto:

Tadeáš Eliáš vařil boty na guláš.

Neberte to prosím ode mě hanlivě, jen popisuji realitu. Pro dospělého může být extravagantní jméno příjemné, ale dětstvím a pubertou se mnohm lépe prochází se jménem nenápadným.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dennyel
Datum: 24.09.13 16:02

Jo, nad tím posměchem jsme taky přemýšleli, což je jeden z hlavních důvodů, proč nás to odrazuje.

Jinak děkujem a s největší pravděpodobností se porozhlédnem po něčem jiném. :)

Datum: 24.09.13 16:31
avatar

Vždycky se najdou posměváčci (Tereza koza spadla z voza, Markética opica,...) Když se vám to líbí, tak to jméno dejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 17:08
avatar

Krásná jména ale k příjmení mi moc nejdou (moc to ššš) ale pokud se líbí vám tak bych to neřešila. Příjmení Eliáš bych určitě neměnila, jako vaše partnerka bych si já vzala to vaše a děti by měly to stejné. Ať už vyberete jméno jaké chcete, tak děti si jistě najdou nějaký důvod, třeba odstáté uši. Já dala dceři Zuzana a vyslechla si, že se tak jmenuje každá koza v dědině, ve školce nesnášela písničku "ptala se Zuzana Kuby", své dceři dala jméno Kateřina a nedala si vymluvit, že ji budou děti říkat "Kačeno". Za mě by vyhrál Tadeáš. A´t vám děti rostou k vaši radosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 24.09.13 18:02
avatar

: ) Mě by vůbec nevadilo Tobiáš Eliáš.. je to pěkné... Mě se líbí třeba i Zachariáš : ))... Co třeba Robin? : ).. Nebo v krajním případě nechat synka příjmením Daniel? : ))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dennyel
Datum: 24.09.13 19:47

My právě chceme mít stejné příjmení jako rodina. :)

Datum: 25.09.13 06:55
avatar

I ten Eliáš se dneska občas dává jako křestní jméno. Známá slečna dala: Eliáš Šourek! Co vy na to? My si klepali na hlavu. Nechala bych si pro rodinu Vaše příjmení. Ale ta vybraná jména se k tomu moc nehodí. Vrátila bych se ke klasice, žádná émeričtina. Líbil by se mi Jan Eliáš, /Jan se mi líbí moc/, Petr Eliáš nebo třeba Libor Eliáš. Eliáš je měkké, jméno bych dala tvrdší, s písmenem R. Takže další: Roman Eliáš, Robert Eliáš, nebo co třeba česká jména? Miroslav, Vladimír? To se moderním mamkám asi moc líbit nebude. Ale ať už to je jakékoliv jméno, hlavně aby byl maličký zdravý. A celá rodina. Jaga.

doplněno 25.09.13 09:14:

Nebo ještě Radek či Radim, nebo Marek, Martin . Prostě Eliáš je měkké, tak aby ve jménu znělo to R. Máme také měkké neznělé příjmení proto jsme kdysi pro děvče vybrali PETRA a později pro chlapce LIBOR. Normální jména, žádné zahraniční filmy a pokud vím, nikdo se jim kvůli jménům nesmál.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 25.09.13 08:40
avatar

Eliáš Šourek je geniální nápad. Eliáš je nezvyklé a výrazné jméno, takže odvádí pozornost od toho nešťastného příjmení... Jinak líbil by se mi ten Libor Eliáš nebo i Erik Eliáš. V nějaké studii bylo, že lidé, kterým začíná jméno i příjmení na stejné písmeno, jsou "charismatičtější" (něco na tom bude, protože to dobře zní).

doplněno 25.09.13 09:49:

Jo, jo, mělo by tam být R. Proto jsem navrhla Erik, protože Erik Eliáš (mi) zní fakt dobře. Jinak nevím, co všichni mají proti pojmenovávání podle filmů/seriálů. Samozřejmě nemyslím takové ty výstřelky jako Vinetou nebo Khaleesi :D. Dceři bych třeba dala Amélie podle seriálové postavy. Takže pokud někdo kouká na Sex ve městě a dá dítěti jméno Samanta, tak mi to přijde v pohodě. I mě pojmenovala mamka jen podle její oblíbené písničky. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.13 08:43
avatar

A nic proti českým jménům, ale Vladimír Eliáš by bylo fakt za trest. K Eliášovi krátké jméno. Ať to zní lépe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iskiii*
Datum: 25.09.13 10:03

v tv byl člověk a jmenoval se Petr Petr,zajímavé

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.13 14:06
avatar

Jen takový malý přehled:

Posunem souch Moai "kráčením" se proslavil inženýr Pavel Pavel

Současný náčelník generálnío štábu je Petr Pavel

Jistě znáte hudebníka, sběratele písní, skladatele atd Jindřicha Jindřicha

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.