Hlavní uzávěr vody - na kterou stranu točit?

Od: Datum: 23.09.13 23:58 odpovědí: 13 změna: 24.09.13 12:10

Mam dotaz. Vim asi ze dost hloupej, nicmene na kterou stranu se otvira a na kterou zavira Hlavni uzaver vody na silnici pred domem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 24.09.13 00:00

Z 99% se utahuje a zavírá po směru hodinových ručiček, zatím jsem jiný nepootkal, to je to 1%, které si nechávám jako rezervu ;)

doplněno 24.09.13 00:40:

Víčko se jen vyndavá nahoru, pod ním je čtyřhran, který se zavírá doprava, tedy po smeru ručiček od digitálek.

Od: neocontr
Datum: 24.09.13 00:02

diky za radu

Datum: 24.09.13 00:20

je to takovej ten klasickej - vicko v silnici pred domem

Od: luke237
Datum: 24.09.13 06:23

Predstav si to jako klasicky sroubovy zavit. Tocenim "doprava" (ve smeru hodinovch rucicek) to "utahujes", tady zasouvas do toho ventilu ten "spunt", ktery blokuje protok vody ventilem.

U kulovych ventilu to asi udelaly stejne, aby se to lidem nepletlo.

Datum: 24.09.13 08:11

Uzavírá se ve směru hodinových ručiček. U nás v případě chycení takového kutila dáváme jako bonus přirážku k faktuře 5000 Kč jako výraz obdivu za odvahu porušovat předpisy.

Datum: 24.09.13 08:14

JJ...až to šoupátko utrhne...to bude teprve legrace..

A k faktuře za opravu šoupátka ještě faktura za vodu která tekla do kanálu..

doplněno 24.09.13 08:15:

P.S.: aby to nebylo tak jednoduché, tak se na přání vyrábí i šoupátka s obráceným závitem...Takže čistě teoreticky může být otvírání na jednu i na druhou stranu..

Datum: 24.09.13 09:37

jiste ale dockat se vas taky nikdo nemuze. neustale nemate cas. tak co zbejvalo.

Datum: 24.09.13 09:41

Muzu vedet podrobnosti? Preci se nekdy muze stat, ze clovek potrebuje zastavit privod vody, nadruhou stranu vlastne za to ruci vodarenska spolecnost, ne? Nebo se pletu? A je to opravdu problem, kdyz se to zastavi? Nechapu prispevek nize o vode vytekajici do kanalu...

Datum: 24.09.13 10:23

Pokud by šoupě prasklo, pak by voda do kanálu vytékala..A u starého šoupátko to zase není tak malá pravděpodobnost.

Nicméně s tímto uzávěrem má manipulovat jen správce vodovodní sítě, pomocí T klíče.

Často jsou tyto uzávěry zarezlé...nebo netěsní.

Od: olaf71*
Datum: 24.09.13 10:52

já bych do toho nešel, nakonec ani není potřeba, když je hlavní uzávěr do domu v šachtě před vodoměrem

Od: olaf71*
Datum: 24.09.13 08:57

odpovědí je zde dost. za mě, budeš rád, když sundáš to víčko

Datum: 24.09.13 09:35

Takze vsem dekuji bylo to tak jak jste napsali. Nic se neznicilo.

Od: jirbar*
Datum: 24.09.13 12:10

Sice pozdě, ale situace se má takto vůči OVAKu. Nemáš na to co šahat, není to tvoje. Kdyby se to rozbilo bez tvého přičinění, tak opravu zaplatíš, protože je to tvoje.

doplněno 24.09.13 12:17:

Taky jsem to potřeboval zavřít. Přijeli dva. Jeden hulil ve sklepě a jeden to na silnici zavíral. Platil jsem oba.Ten dryhý je prý nutný, aby toho prvního hlídal zda točí správným směrem. Teď vážně. Má ho hlídat, aby ho nepřejelo auto. No než to dokouřil, tak to ten první bez úhony uzavřel.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.