Destilační kolona pro palivo

Od: Datum: 09.11.13 20:32 odpovědí: 1 změna: 09.11.13 20:46

Chci se zeptat jak vyrobit a z čeho, destilační kolonu pro výrobu alkoholu pro použití jako palivo do spalovacích motorů. Kolik potřebuje mít % alkoholu aby motor fungoval. Z čeho vše se dá pálit. Jak připravit kvas. Jak vše zprovoznit a obsluhovat.

Upozorňuji, že se mi nejedná o použití jako alkoholu na konzulmaci ale pouze jako palivo pro spalovací motory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.13 20:46
avatar

Pro potřeby výroby alkoholu pro spalovací motory se musí vyrobit etylalkohol s co nejmenším obsahem vody.Proto první zdroj je opět syntetická cesta,výroba alkoholu z etylenu.Tady se dá vyrobit etylalkohol 100%.Kvasný alkohol využívá jako zdroj některé rostlinné produkty s obsahem glycidů - škrobu a cukrů.V tomto případě jde o zpracování zákvasu na 7 - 10% etylalkoholu,jedná se o technologie zpracování brambor,řepných zbytků,odpadního ovoce a vína.Po první destilaci přímo by výtěžnost byla asi 5% .Destilací přes kolonu jde vyrobit maximálně 96% destilát.Další odstranění vody je možné pouze fyzikálně-chemickým zpracováním pomocí dýmavé kyseliny sírové.

Je to tedy dost komplikovaná technologie pro laika.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.