Jak zjistit adresu sve dcery

Od: Datum: 22.09.13 09:52 odpovědí: 6 změna: 22.09.13 12:03

Dobrý den, prosim pořebovala bych poradit, jak zjistim kde přesně bydlí moje dcera.Vystudovala Vs a už zustalav Ustí n.l.

V posledni době jsme si moc nerozumeli a když jsme ji s manželem řekli ,že přijedeme za ní do Ustí,sdělila nám, že nemá čas.Je to už 2 měsíce, co se neozvala apd.Nevím adresu, kde bydli ,abych ji poslala dopis.Na facebooku,je zrušena a kamarádky si už nepamatuji, abych se na ně obrátila.

Z tohoto důvodu se obraci na teto stránky radu či pomoc.Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.13 10:17

Hezké ráno.

Tak buď bych zkusil zadat do vyhledávače její E-mail případně její jméno , jestli nevyskočí alespoň přibližná adresa a nebo zadat jen E-mail , jestli třeba nemá někde nějaký inzerát.

Jestliže bude něco inzerovat , založit si fiktivné E-mail a dělat zájemce o zboží , přičemž by jste preferovala osobní převzetí a ať Vám napíše adresu , kde si to můžete odebrat.

Jinak fakt vůbec nevím . Ještě pokud Vím , tak jestli Vám někdy poslala mail , tak zkusit vyhledat polohu pomocí IP adresy , ale to by bylo asi složité.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 22.09.13 11:29

Vyhledat polohu pomoci IP adresy? Nedivate se moc na americke filmy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 22.09.13 10:42

Evidence obyvatel vám asi také nepomůže. Sdělí vám jen zdali je naživu a můžou zprostředkovat kontakt, ale adresu neřeknou. Viz níže.

Poskytování údajů z informačního systému evidence obyvatel, kdy jedním z údajů je i údaj o místu trvalého pobytu, upravuje zákon č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech, ve znění pozdějších předpisů. Ust. § 8 odst. 3 cit. zákona stanoví, že na základě žádosti občana sdělí ohlašovna pobytu písemně údaje, které jsou vedeny

v informačním systému evidence obyvatel k jeho osobě. K osobě blízké, kterou se rozumí otec, matka, prarodiče, sourozenec, dítě, vnuk, manžel nebo partner, se sděluje pouze údaj o datu a místu úmrtí.

Pro úplnost odbor evidence obyvatel a osobních dokladů uvádí, že dle ust. § 8b zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech, ve znění pozdějších předpisů, na základě písemné žádosti občana staršího 15 let o zprostředkování kontaktu zprostředkuje ministerstvo požadovaný kontakt jiným občanem uvedeným v žádosti s využitím základního registru obyvatel.

Kontaktující osoba uvede v žádosti své jméno, příp. jména, příjmení, rodné příjmení a adresu místa trvalého pobytu, popř. jiné kontaktní údaje. Ke kontaktované osobě uvede údaje, podle nichž ji bude možné identifikovat, zpravidla jméno, příjmení, rodné příjmení, datum narození, místo posledního jí známého trvalého pobytu. Podpis na žádosti musí být úředně ověřen. To neplatí, žádá-li občan o zprostředkování kontaktu osobně na matričním úřadě, obecním úřadě obce s rozšířenou působností, krajském úřadě nebo ministerstvu a prokáže svoji totožnost. Je-li žádost podána elektronicky, musí bát opatřena zaručeným elektronickým podpisem založeném na kvalifikovaném certifikátu. Je-li podána prostřednictvím zpřístupněné datové schránky, musí žadatel provést svoji identifikaci pomocí bezpečnostního osobního kódu a čísla elektronicky čitelného identifikačního dokladu. Ministerstvo provede šetření v registru obyvatel a v informačním systému. Pokud jednoznačně identifikuje kontaktovanou osobu, zašle jí informaci o zprostředkování kontaktu obsahující jméno, příjmení, adresu trvalého pobytu kontaktující osoby. V případě, že kontaktovanou osobu nelze v základním registru a informačním systému jednoznačně identifikovat nebo nemá trvalý pobyt na území České republiky, sdělí tuto skutečnost ministerstvo kontaktující osobě. V případě, že kontaktovaná osoba zemřela, může údaj a datu a místu narození ministerstvo sdělit pouze osobě blízké.V ostatních případech zašle Ministerstvo vnitra kontaktované osobě informaci o kontaktující osobě, přičemž tato osoba nemá povinnost se s osobou, která ji hledá, zkontaktovat.

Za zprostředkování kontaktu se hradí správní poplatek ve výši 500,- Kč, který je možné uhradit kolkovou známkou, v hotovosti při podání žádosti na úřadě nebo zasláním na účet Ministerstva vnitra č. 3711-8920071/0710. Jako variabilní symbol se použije číslo ve tvaru 1111..., kdy na pozici teček napíše žadatel část svého rodného čísla, uvedeného za lomítkem. Specifický symbol: 433. Jako zpráva pro příjemce se uvede jméno a příjmení žadatele.

V případě, že se zprostředkování kontaktu neuskuteční, nevzniká tím nárok na vrácení správního poplatku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.13 10:56
avatar

hlavne pochopte, ze se dcera s vami nechce bavita videt. To je zcela zasadni vec. At uz se mezi vami stalo cokoliv, pockejte dokud to nevysumi a dcera nedostane rozum. Proste zacala jinak zit, doprejte ji to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.13 11:37
avatar

Sice máte pravdu, ale občas to tak nějak zamrzne na mrtvém bodu a nikomu se nechce to prolomit jako první. Aspoň dát dítěti vědět, že jsem tu a vždy pro něj budu. Pak už to snad nějak dopadne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 22.09.13 12:03
avatar

Pokud tam nemá trvelé bydliště tak těžko. Nemáte na ni jiný kontakt? Telefonní nebo e-mail?
Vím, že je to pro Vás těžké, ale pokud jste se s dcerou rozešla ne úplně v dobrém, asi budete muset počkat než se ozve sama. Navíc to asi nebude na škodu věci. Některé ráný nejlépe hojí čas, třeba se u ní jedná stále o ránu čerstvou a bolestivou, ve které by zatím nebylo dobré se šťourat...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.