Kde je ta demokracie?

Od: Datum: 17.11.12 19:51 odpovědí: 40 změna: 21.11.12 18:00

ahoj všem,co si myslíte o dnešní manifestaci,vedla k něčemu?

kam ta naše společnost spěje,budou se mít naše děti jednou dobře,

díky SSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: miljan*
Datum: 17.11.12 20:09

Žádný čuník od koryta dobrovolně nejde. Vždycky se mu musí pomoct.

http://www.vitalia.cz/clanky/zabijacky/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.12 20:39

To mi připomnělo jeden vtip... "Jestliže se na každou svini někde vaří voda, tak Kalousek může za globální oteplování."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 18.11.12 12:44
avatar

Gotrek :D*smich**haha**palec**palec**palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 17.11.12 20:44

Je to k ničemu, nám už pomůže jen defenestrace. Bohužel k té se nikdy nikdo neodhodlá, takže naše děti na tom budou ještě hůř než my. Vuď v klidu, závidět jim není co.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jack®
Datum: 18.11.12 01:01

Ale no táááááááák. Co chtít po debilním národu, když na nějakém debilním tenise je 10X víc lidí než na demonstraci? Na Letné bylo v 89- 800 000 lidí a nejraději bych ty lidi do jednoho nakopal do prdele...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 09:41
avatar

*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.12 13:21
avatar

jacku, dobrý den. Proč byste ubližoval lidem, kteří přišli sdělit svůj názor?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okolojdouci
Datum: 18.11.12 03:15

Ja nechapu, na co si lidi porad stezujou? Nekteri remcaji, ze vsechno rozkradla CSSD - a znovu zvoli CSSD. Nekteri tvrdi, ze vsechno rozkradla ODS - a zvoli ODS znova. *sok* Tak kde je pa k ten blbej> *ee*

Ve Stredoceskem kraji Rath zavel kmotrovsky korupcni rezim s podporou cele mistni CSSD - a lide tam vetsinou zase zvolili CSSD *zed*

V Usteckem kraji si dokonce lide zvolili komunisty *cert* *ee*

Existuje takove prislovi: "Lide maji takove politiky, jake si zaslouzi." Lide v CR si zaslouzi presne to, co maji a co si sami dobrovolne zvolili *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 18.11.12 07:52

Vždyť je to jedno koho lidi zvolí, pokud nebudou poslanci nést zodpovědnost za své činy, pokud budou brát plat i ve vězení, pokud budou hlasovat poslanci i odsouzení, tak to za nic stát nebude. Každý z nás nese zodpovědnost za sebemenší rozhodnutí a riskuje vyhazov, jim se nestane vůbec nic. To je ten zásadní problém, nemají ani nejmenší motivaci dělat svojí práci dobře. Pokud se toto nezmění, nemuže se nic zlepšit i kdyby jsme měli možnost volit a zvolili křišťálově čisté lidi.

Naše děti nás budou proklínat :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okolojdouci
Datum: 18.11.12 08:12
Budu ti oponovat nekolika postrehy:
  1. kazdeho poslance si nekdo ve volbach vybral jako sveho zastupce
  2. vetsina znamych tvari, casto obvinovanych z dlouhodobeho škození, byla zvolena OPAKOVANE, tedy temi samymi lidmi, kteri si na jejich cinnost udajne stezuji
  3. kdyz se meli lidi vyjadrit (v petici za odvolani), jestli odvolat sveho poslance, tak se jeste nikdy neseslo dost lidi, kteri by ho opravdu odvolat chteli. To mi rika, ze vetsina byla s jeho praci spokojena nebo jim jeho/jeji cinnost nevadila.
  4. za takovych podminek, kdy poslanec vi, ze ho prakticky nikdo neodvola, se samozrejme zacne chovat jako prase u koryta a bezostysne bude mlaskat,protoze vi, ze mu nic nehrozi
  5. jak jsem psal, co jsme si zvolili (a nepozdeji neodvolali), to take v Parlamentu mame
  6. co si Nemci/Rakusaci/Holandani/... zvolili, to take v jejich Parlamentu maji
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 18.11.12 09:39

okolojdoucí:

dobře, máš pravdu, ale to nic nemění na tom, že pokud by byla nějaká motivace, že by i ti co tam jsou teď , se chovali jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okolojdouci
Datum: 18.11.12 09:49
Vetsina jich prisla ke zajistenemu korytu s prijmem 100+ tisic mesicne bez jakehokoliv pozadavku na kvalitu nebo zodpovednost prace a vysledku, takze je uplne jedno, kolik toho udelaji, protoze budou brat porad stejne dalsi 4 roky. Klidne se na to muzou vybodnout, hlasovat tak, jak jim doporuci vedeni jejich strany a ani se neobtezovat s nejakou praci. Jak jsem ale psal, volicum to takhle asi vyhovuje, protoze jsem jeste nevidel, ze by nektery z tech pokusu ziskat podpis pod petici za jejich odvolani se byt i jen priblizil k pozadovane minimalni hranici poctu podpisu. :(
Ohodnoceno: 0x
 
Od: okolojdouci
Datum: 18.11.12 09:56
Kdyz lide ve Stredoceskem kraji nedokazali odvolat ani toho zlodeje Ratha po tom, co byl pristizen s milionama v krabici a nakonec jeste v dalsich volbach volili jeho stranu (CSSD), ktera o tom celem vedela a podporovala ho, tak je mi jasne, ze v teto zemi lidi jenom remcaji, ale nic nedelaji. Nema smysl chodit na namesti, kdyz nedokazes ani odvolat zlodeje chyceneho pri cinu *zed*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 18.11.12 12:04

Kolem Ratha bylo v médiích tolik humbuku, až se tomu ani nedé věřit, že to je pravda, ostatní za podobné průšvihy klidně pouštějí domů, není vám to nikomu ani trochu divné?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 12:29

v prvé řadě jsou v této zemi zakony umožnujici takovy bordel.. samozřejmě jim to takhle vyhovuje... ještě aby měli nějakou zodpovědnost... takovy zakon si nikdy neodsouhlasí.. ale co se tyče zvyšovani platu to jim jde dobře.. vždyt už ve školach se učí jak jsme se proslavili tunelářstvím protože toto náš system umožnoval a umožnuje plno jinych prasaren.. je to vše špatně od zakladu.. a jeden z největších podvodniku sedi na hradě... nebo že by kuponovka byl neumyslny podvod?... jedíně je od tamtud vykopat a ten system vybudovat znova od zakladu.. tady jsou finanční toky všude možně.. kdo vi do čí kapes a pak všichni brečí že není peněz.. ono je peněz dost...ALE... .. stejně tak nechapu předražene zakazky všude kde se jen člověk podiva.. je mi z toho na blití.. aby se třeba stavěla pitoma garáž za cenu, za kterou bych vybudoval velky rodinný dum se vším všudy... ale tak oni to maji v pi... když to jde ze statnich peněz.. ale tak hlavně že se někdo namaže... tohle by se mělo přísně kontrolovat.. pak by bylo peněz.. a takovych kopancu tu je sposty... je to tu prostě celé špatně od počátku působení Havla...proto se mi i docela příčí přejmenování ruzyně,,

doplněno 18.11.12 12:33:

stručně řečeno, nepomuže je odtamtud jenom vykopat.. dostanou se tam další... musi se v prve řadě přestavět ustava, zakony tak aby tohleto nebylo možne a aby zodpovidali za svou praci.. a taky bych uzakonil aby tam nemohli pusobit kdejaci šašci... chemik ministrem financim? no kde jsme? jedině člověk v oboru s dlouholetou praxí nejlíp..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.11.12 12:28

Ne, co změní ulice? Poslance nelze odvolat (za komuny to bylo možné, ale kdo si to dovolil?).
Revoluci nedělá národ, ten je čumí a dovolí to revoluční špičce. To chce AKCI, ale kde vzít na to lidi? Furt jen kecy!
Myslet si nic nezmění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miljan*
Datum: 18.11.12 13:27

Nestačí strašit komunisty, přidali Adolfa.

http://www.novinky.cz/domaci/…vy-fanaticky-rekl-kubera.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tt
Datum: 18.11.12 18:22

Zde už padlo hooodně slov o dnešní politice v ČR.Zda-li je tady demokracie v pravém slova smyslu si mylím,že je,ale je postupně tak devastována pomaloučku pomalu,že běžny občan to zjistí až po dnešních 23 letech.V tom je zakopaný pes.Jakykoliv nesmyslný vynález v podobě zákona je vždy obhajován a obhájen.Za čas pak někomu dojde,že to to byla chyba.

Jsme lidstvo 21.století a stale tapene v problemech,ktere si sami vytvářime.Jak hloupé.Kdy člověk dojde do bestarostného stavu.

Když pozoruju zvěř po lesích tak člověk,ktery si hraje na boha na zemi na ně svou inteligenci rozhodně nemá.

Co se týka manifestace tak dokud asi nebude jako v 89 tak se nic něděje.Postraší nás navratem komunismu a Češi se stahnou a jsou rádi zato co mají.

Naše společnost spěje nikam.Dokud nebude obnovena národní hrdost ČEchů a to pouze a jen tím,že se stát stane znova soběstačným,alespon se sam uživit.Znovu otevřím JZD,znovu začít orat pole a znova plně zasít.

EU musí fungovat pouze jako volny pohyb osob a obchodu a každy stát musí mít svou měnu.Žadne euro.

Ovšem EU se začíná vymykat kontrole a suvernita státu je v ohrožení.To je největší problém součastnosti a naší demokracie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 18:49

Dobrý den,

Nevím, jestli to někdy pochopíme, ale to jak šlape náš stát, hodně záleží na nás. My nadáváme, že politici nedělají co mají a kradou kde můžou. A co většina běžných lidí? Řekněte si upřímně, kdo z vás v práci OPRAVDU POCTIVĚ maká? Kdo z vás nikdy nic v práci neukradl (nazývejte to jak chcete)? Kdo z vás poctivě dodržuje předpisy na silnici? A kdo z vás je ochotný bojovat proti většině ne pro svůj zisk, ale pro někoho jiného a riskovat při tom své místo? A až si zodpovíte všechny tyhle otázky tak si řekněte: Jsou opravdu ti politici o tolik horší něž já? Naše společmost postrádá dobrý žebříček hodnot. Nemáme smysl života. Takhle to nejde. Pokud je smysl života si jej užít, tak by byla blbost nekrást, když se dostanu do politiky.

Pokud chceme změnit naší republiku, tak musíme začít od podlahy, tedy od nás samých. Zkusme žít smysluplný život a hlavně uvědomit si, že tady nejsem jenom JÁ. Buďme lepší a i republika bude lepší.

Noviny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 19:05

to je moc hezké.. jenže tohle už nas nespasí... :) ja bych to raději vzal z toho druhého konce..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okolojdouci
Datum: 19.11.12 04:18
Myslim, ze to, co jste napsal, je jinak receno to, co pisi vyse: Ti, co jsou v Parlamentu, jsou jen obrazem nas samych. Spise tak nez o nich, to vypovida neco o nas. :( A rozhodne to neni hezke, co se o nas samych dozvidame. *plac*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 19.11.12 05:52

noviny:

Jenže pokud nedodržím dopravní předpisy - dostanu pokutu, přijdu o řidičák. Pokud v práci udělám zmetek, nebo se flákám, dostanu míň peněz. Pokud bych něco ukradl v práci, nebo se budu flákat soustavně dostanu vyhazov.

Naše vláda udělala mnoho špatných rozhodnutí, probendily mnoho peněz a hlasují odsouzení - takže jaké začínání u sebe? Chyba je asi trochu jinde ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.12 14:00

a vo-votom to je...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.12 14:13
avatar

mnoho řidičů, mnohokrát poruší předpisy, když jsou přistiženi, tak se vymlouvají, že neřídili...ale každý to známe z této poradny, jak se vymýšlí a snaží se přesvědčit ostatní o své pravdě...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 19.11.12 14:45

Jasně, vymlouvají a kdesi cosi, ale je pro ně reálná hrozba pokuty, ztráty bodu, zákaz řízení. Co platí na naše poslance, vládce?

Do práce chodí jak se jim zachce, výše mzdy se neodvíjí dle výsledků, atd...prostě zcela nulová zodpovědnost, tam vidím hlavní chybu. Příležitost dělá zloděje ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 19:21

Ja to nebudu rozpitvávat, spíš k zamyšlení: Proč lidé demonstrovali, proč neslavili?...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 19.11.12 10:20
avatar

ŽE BY NEMĚLI CO SLAVIT?!?!?!?!? *nevi**stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 19.11.12 15:30

Zde se i jinde prezentuje názor, že za všechno mohou lidé a jejich nedobré charakterové vlastnost, že je prvořadé a rozhodující začít u sebe.

Na jiném místě jsem několikrát vyjadřoval svůj názor, že uplatnění dobrých a nebo špatných charakterových vlastností člověka, záleží na tom zda jsou příležitosti a nebo ne. To není jen špatná vlastnost člověka, ale to funguje objektivně, bez ohledu na vůli. Jen si kladu otázku: Který člověk (skupina) byl prvý v použítí špatných charakterových vlastností, který jako prvý využil příležitosti a proč? Pokud budou příležitosti, výměnou člověka se nic nevyřeší. V prvé řadě je nutno důsledně a důrazně potlačovat příležitosti k negativnímu chování člověka a motivovat jej k pozitivnímu chování. miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okolojdouci
Datum: 19.11.12 15:51

Odpovim ti na to takhle: to, ze existuje prilezitost neco zneuzit, jeste nutne neznamena, ze to clovek zneuzije. Naopak - to, ze tuto prilezitost nekdo zneuzije, vypovida neco o tom cloveku.

Neni mozne zakazat vsechny potencialni moznosti ke zneuziti. Kdo chce neco obejit, vzdycky si najde novy zpusob, jak to udelat.

Dam ti priklad: jako zamestnanec si muzes odnest domu ("ukrast") nejakou vec z prace, aniz by si toho nekdo vsiml (kancelarske potreby, nejake naradi, ...). Udela to nekdo? Ano. Udelas to ty? Treba ne, protoze ti to pripadne nemoralni. Kolik Cechu ze 100 si uz neco odneslo domu? Kolik Nemcu ze 100 si uz neco odneslo domu? Chapes ten rozdil? V parlamentu je typicky vzorek Cechu. Stejne jako v nemeckem parlamentu je typicky vzorek Nemcu. Az dospejeme na stejnou uroven jako Nemci a prijde nam skoro vsem nemoralni krast v praci, tak se v praci nebude krast nehlede na nejake predpisy.

Chapu, ze je to smutne si toto o nas Cesich uvedomit, ale je to tak. Je to v nas.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 19.11.12 16:13

okolojdoucí:

Až dospějeme na stejnou úroveň...

A to se stane kdy? A hlavně na základě čeho? :D Tenhle národ bude na tom jen čím dál tím hůře, alespoň tomu vše nasvědčuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okolojdouci
Datum: 19.11.12 16:34
A to se stane kdy?
Odpovim ti, jak se to stane: stejne jako kdyz jdes z domova na zastavku autobusu - jeden krok za druhym :) A kdy se to stane? To nevim. Co ale vim, je to, ze my sami si urcujeme tempo a zatim se smerem kupredu tedy moc nehrneme :(

Byly staty, kde zkousely skocit primo z baraku na zastavku (tzn. metoda velkeho skoku) a jak to dopadlo, vime (Rusko 1917, kulturni revoluce v Cine, apod.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 19.11.12 18:17

p."okolojdoucí" jen málo se pokusím obdobně zapolemizovat. Ano člověk nemusí, ale může uplatňovat své morální vlastnosti, podle jeho výchovy. Jestli, ale něco nezbytně nutně potřebuje (například prostředky k uspokojení svých základních potřeb), není li to pro něho dostupné třeba cenově (nemá práci), a vidí že někdo toho má co hrdlo ráčí - nejsou to podmínky přímo vybízející k použití negativních vlastností člověkem - k lumpárně? Tím spíše pokud to situace dovoluje , přehlíží, neřeší , netrestá a zametá pod koberec. Možná by se z tohoto hlediska bylo vhodné zamyslet, třeba nad prostředím tržního hospodaření. miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okolojdouci
Datum: 19.11.12 19:12

Kradez k uspokojeni zakladnich potreb by se jiste dala pochopit, ale kdyz se podivate na pomerny rozdil v prijmech obcanu CR (zvlaste po zdaneni), tak vidite, ze jsme dost silna egalitarska spolecnost (GINI index nekde kolem 26%, alespon co se prijmu tyce). To znamena, ze rozdily jsou relativne male. Podle vaseho popisu by tak mnohem vice lidi muselo resit akutni nedostatek zakladnich potreb, presto nejsme svedky systemoveho kradeni chleba, nabouravani se do prazdnych bytu, kradeze obleceni v obchodem nebo kradeze aut za ucelem jeji pouzivani. Z toho mi plyne, ze kradeni neni motivovane nedostatkem zakladnich materialnich potreb jako spise nedostatecnou moralkou (zvecnene napr. v typicky ceskem prislovi: "Kdo nekrade, okrada rodinu" nebo varovanim "Normalni je nekrast").

Lide take casto poukazuji na hlavne velka kradeze lidi s jiz tak nadprumernym prijmem, tedy lidi, kteri to zjevne nemaji materialne zapotrebi, protoze rozhodne nestradaji. Jak pak vysvetlit tohle? Jedine chamtivosti a nedostatkem moralky. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okolojdouci
Datum: 19.11.12 19:13
egalitarska spolecnost = rovnostarska
Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 20.11.12 14:14

Vaše slova:

Z toho mi plyne, ze kradeni neni motivovane nedostatkem zakladnich materialnich potreb jako spise nedostatecnou moralkou.

Jak je tedy možné, že ti kteří již podle Vás mají dost (uspokojeny všechny své základní potřeby), mají-li příležitost tunelují dále (mají stále vyšší a vyšší potřeby). Neměli by tito již oplývat příkladnými morálními vlastnostmi? Je to i tak, že se uměle vytváří prostředí k uspokojování nebeských tužeb (nedosažitelných většině), třeba tím co častěji slýchám jako argument -Že každý máme jiné požadavky a představy o uskutečňování svých potřeb. Pokud budou nepřiměřené rozdíly, nemůžeme počítat s všeobecnou spokojeností. Bohatí se stále budou obávat o své bohatství, jelikož jim to chudí budou minimálně závidět, zejména když pocítí nespravedlnost v jeho nabytí. - miro.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okolojdouci
Datum: 21.11.12 05:41

O tom, proc i lide s neoddiskutovatelne zajistenymi materialnimi potrebami nusi "hrabat" dale, jsem psal vyse - je to ciste chamtivost a nedostatek moralky. Kdyz mam novou Oktavku, chci nove BMW. Kdyz mam nove BMW, chci nove Ferrari. Kdyz mam i Ferrari, pak "potrebuji" vilu ve Spanelsku, Floride, Karibiku, 10m jachtu, 25m jachtu, soukrome letadlo ... Je to o nenazranosti.

Nektere vyzkumy take ukazuji na urcitou nutnou psychopatii bohatych a vliv hledajicih lidi (tedy lidi, kteri se propracuji k penezum - legalne nebo nelegalne), protoze cestou na vrchol je casto nezbytne nutne byt brutalni, odrazet "utoky" dalsich penez- a vlivu-chtivych lidi a brat lidi kolem sebe jen jako nastroje k dosazeni sveho nejvyssiho cile - moci a penez.

V CR muze byt takovych lidi v porovnani se zapadnimi zememi pomerne o neco vice, protoze se muze projevovat neco, co bych nazval "efekt hladoveho": Dejte pred normalniho cloveka stul plny jidla a on sni jen to, co potrebuje, protoze vi, ze za par hodin bude zase jist. Posadte hladoveho za stul plny jidla a on se pokusi sezrat vsechno, i kdyz to snist nemuze a vi, ze za par hodin zasedne opet za stul plny jidla.

Nekteri Cesi chteji mit ty penize a moc, na ktere do doby pred 20 lety nemohli mit ani pomysleni a ted je to soucast mentality urcite procentualni skupiny. Casem to odezni. Rekneme v radu 2 generaci. Dlouha doba, ja vim :(

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 19.11.12 18:02

Bmbx, píšete, že když nedodržíte předpisy, tak dostanete pokutu. Kolikrát už jste překročil předpisy a kolikrát jste už dostal pokutu? Já když jedu v obci 50 km/h, tak jsem totální exot a všichni mě předjíždějí, ale pokutu dostanou tak možná jednou ročně. Ratha taky chytili, ale za dlouho. A vás taky nevyhodí, když se jim jeden den zdá, že málo děláte. Poslanci mají k dodržování předpisů hodně podobný přístup jako my, jenže se pohybují v jiné svéře, tedy jejich přestupky jsou větší.

doplněno 19.11.12 18:06:

Když napíšu, co musíme udělat, tak se vám to nelíbí a potom se ptáte, kdy to bude a na základě čeho? No přece na základě vaší dobré vůle a nesobeckosti a tehdy, až se odhodláte.

Okolojdoucí, plně souhlasím s vašimi názory ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okolojdouci
Datum: 19.11.12 19:24

Procital jsem znova ten vas prispevek vyse a vsiml jsem si, ze jsem dokonce pouzil ten samy priklad s kradezemi z prace. Opravdu jsou ty nase prispevky nazorove dost podobne.

Samotny z tech svych nazoru jako Cech pochopitelne radost nemam. Vlastne to nejsou ani tak nazory, jak spise konstatovani skutecnosti. Dokud bude povazovano za normalni "vycurankovstvi", snaha neco osidit a zamaskovat to, aby se na to neprislo, tak se presne toto bude dit i v nasich institucich, protoze tam pracuji lide jako my. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 20.11.12 07:37

Já psal o reálné hrozbě pokuty, vyhazovu atd. V těch jiných sférách jde o větší průšvihy a menší hrozbu postihu - to je ten problém, protože pak se vyplatí riskovat ;)

Je nutné změnit zákony, ústavu... což naši poslanci neudělají, protože by byli sami proti sobě, ale pokud to zůstane tak jak to je, zlepšení se nedočkáme, spíš naopak. Morálka upadá, dovolil bych si říci, že je horší než před 89´

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 21.11.12 18:00

Kde je? No přece


tady. On to věděl už tenkrát.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.