Používání plynové pistole

Od: Datum: 09.11.13 11:47 odpovědí: 4 změna: 09.11.13 16:02
avatar

Dobrý den, nechci tady rozpoutat hádku či nějakou šílenou diskuzi. Jen se chci podělit o můj názor.

Všude čtu jak je plynovka špatná, jak je blbost si ji pořizovat atd. Sleduji že lidé kteří zbraň (jakoukoliv, ostrou či plynovku) nemají jsou silně proti, a lidé co zbraň mají ji mohou jedině doporučit. Proto já doporučím všem co o zbrani uvažujou ať se ptají těch co zbraň mají. Jen ti ví zda je to dobrý nápad či ne.

Samozřejmě koluje názor, že pokud vytáhnu plynovku na útočníka tak on vytáhne svou zbraň a zastřelí mne. Zatím všichni policisté a pár lidí z vezení (pracovníků) mi potvrdilo, že pokud má útočník u sebe pistoli, využije ji ihned. Nepůjde na vás s nožem, když ví že zbraň je účinější.

Jsem názoru, že v česku mě nejčastěji přepadne cikán, který určitě u sebe zbraň mít nebude, protože ví že mu stačí se na vás podívat a už mu dáváte peněženku a telefon. Já osobně u sebe plynovku nosím co nejčastěji. A ne jen pro svou obranu. Ochránit můžu i další lidi okolo mne.

Zde je jeden případ, který se stal: http://plynovka.cz/index.php?m=topic&id=41

Navíc podle výzkumu stačí v 94% zbraň pouze vytáhnout, a pachatel rychle zmizí, než aby riskoval že máte ostrou zbraň. Nepochybuju o tom že v americe vytáhnu zbraň a pachatel mě zabije, ale jsme v česku a tady nemá každý druhý na ulici ostrou zbraň.

Pro ty co budou tvrdit, že s tím můžu někomu ublížit vždy říkám, že je mi jedno jestli pachatele zabiju nebo ne. Já se chci ubránit, a je mi jedno jak.

Opět zdůraznuji, že nechci vyvolat hádky zde na webu. Jen jsem se chtěl podělit o můj názor. Třeba to někomu pomůže ve výběru zda zbraň koupit či ne.

Samozřejmě se musíte se zbraní naučit a dávát vždy velký pozor při jakékoliv manipulaci. Nejlépe "Chovejte se ke zbrani vždy tak jako by byla ostře nabitá".

Snad je doplním, že jsem zatím naštěstí neměl možnost zbraň použít. Zbraň mám jak na obranu, tak na zábavu. Dále mužu říci že jsem chodil i na střelnici a střílel z ostrých zbraní.

Vždy si musíte uvědomit, že plynovka nevystřelí projektil a tak ji nevytahujte když víte že má pachatel ostrou zbraň. Neubráníte se. Taky se doma naučte rychle zbraň vytáhnout a střílet. Pokud se to naučíte rychle, předejdete tomu, že pachatel vytáhne ostrou zbraň rychleji. (opět říkám že jsme v česku a ne v americe kde mají ostrou zbraň všichni.)

To je asi vše. Snad jsem nikoho nepoškodil, a snad jsem někomu pomohl.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.13 12:49
avatar
V podstatě souhlasim. Taky ji mám u sebe a dodává mi jakýsi pocit bezpečí, nebo chcete-li rovnosti. Když na mě někdo bafne vpodchodu, tak se ne po... ale houknu na nněj taky. Většinou to stačí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.13 12:54
avatar

Jo, toto jsem zapoměl napsat. Normálně se venku v noci a večer bojím, ale s plynovkou ne. Podvědomě vím že se ani tak ubránit nemusím, ale chodím venku bezpečněji a bez obav. Osobně kdybych viděl přepadení tak bych pomoct nepřišel. Vím že se prát neumím a akorát bych dostal. Ale když mám u sebe zbraň tak se okolo sebe dívám a hledám komu bych mohl náhadou pomoct. Jednoduše se s ní nebojím o sebe a nebojím se jít někomu na pomoc.

Datum: 09.11.13 13:19

Plynovka se netasí pro výstrahu. Ta se použije v okamžiku, kdy jste plně rozhodnut jí použít. V posledním okamžiku, z co nejkratší vzdálenosti, rovnou do obličeje a hned změnit pozici. Jedině tak máte reálnou šanci na smysluplnou obranu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.13 16:02
avatar

Ještě doplním příběh dvou exekutorů. Kdyby se zbraní bránil dříve možná by jeho kolega neskončil v krvi. :

"

Už když si Martin Skýpala s kolegou zjišťovali, zda dlužník opravdu bydlí na uvedené adrese, sousedi je varovali, že si mají dát na muže s pověstí násilníka pozor. Na opakované zvonění dlouho nikdo nereagoval, až po nějaké době vyšel ze dveří rozespalý dlužník.
"Pán vypadal velmi seriózně a působil klidným dojmem. Řekl nám, že není problém se zaplacením dluhu, ale momentálně peníze nemá. Domluvili jsme si platbu na odpoledne," přibližuje situaci Skýpala.
Když si vykonavatelé přišli pro dlužnou částku, nikdo na smluvené místo nedorazil. Dlužník jim volal a vyhrožoval po telefonu. "Najednou se před námi objevili čtyři muži, včetně dlužníka, a v rukou drželi násady od nářadí. Okamžitě mě i kolegu napadli. Byli jsme ve slepé uličce, tak nám nezbylo nic jiného, než bojovat, " popisuje Skýpala.
Převaha útočníků se brzy projevila. "Musel jsem použít plynovou pistoli, kterou s sebou nosím. Až po výstřelu nás muži přestali mlátit a situace se trochu uklidnila. Ale můj kolega už ležel v kaluži krve," vzpomíná vykonavatel.
Skýpala pak přivolal záchranku a policii. Kolega byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice a násilníci se vytratili neznámo kam. Na místě zůstal jen dlužník, který všem okolo dál sprostě nadával. Dluh uhradil až ve večer za asistence tří policejních hlídek.
Zdroj: http://finance.idnes.cz/utok-…x?c=A091210_133315_viteze_hru

"

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.