Sud polystyrenovych drobku v prirode

Od: Datum: 09.11.13 05:59 odpovědí: 4 změna: 09.11.13 09:52
Kdyz se rezaji polystyrenove desky amatersky nozem, tak vznika polystyrenovy "prach" ve tvaru jednotlivych kulicek nebo jejich shluku, ktere vitr rozfouka po okoli. Co s nimi stane?

1. rozptyli se tak dukladne, ze nikdo si jednotlivych kulicek nevsimne
  2. zustanou v prirode naveky, protoze polystyren se nerozklada
  3. UV zareni ze slunce po urcitem case narusi polystyren a ten se na neco rozpadne

Nevi nekdo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: laik
Datum: 09.11.13 06:02

Takovych preklepu! *zed* *plac*

Spravne melo byt: Osud polystyrenovych drobku ...

Datum: 09.11.13 06:21

Docela zajímavá otázka. Jednou jsem šla kolem nějakého paneláku a chodník kolem něj byl pokrytý těmi bílími kuličkami. V hlavě jsem si položila tu samou otázku. Tak jsem zvědavá, co se zde dozvíte :).

Datum: 09.11.13 09:17

Nejsem expert na plasty, takže jen osobní názor,

Nedávno jsem chtěl opravit 20 let starou TV anténu na střeše. Původně držela pohromadě plastovými šrouby. Šrouby se při dotyku drolily a rozpadávaly. Žádná umělá hmota není nezničitelná, jen to trvá velmi dlouho. UV záření ten proces značně urychluje. Takže polystyrénové kuličky se časem taky rozpadnou. Když budou na slunci, bude to trvat pár desítek let, když je vítr zavane někam do příznivých podmínek, bude to značně déle. V porovnání s lidským životem prakticky nekonečně.

Od: buss®
Datum: 09.11.13 09:52

I ten sud se může najít v přírodě, lidi vyhazují kde co. Jistě se dá na intu najít doba jeho rozpadu (máme PPS, EPS), třeba igelit desítky let. Záleží na použití, někdy se přidávají látky, které rozpad urychlují, do obalů. Co pak třeba jednou se zateplenými domy?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.