Nedaří se najít práci?

Od: Datum: 18.10.13 17:53 odpovědí: 7 změna: 19.10.13 07:03

Ahoj,

nedaří se mi stále najít práci už je to přes rok, za tu dobu jsem měla nějakou praxi na magistrátu. A nyní mám brigádu v Hyundai už 4 měsíc a bude mi už končit a cca 3 týdny hledám práci piši životopisy ptám se všude možně a nic. Jinak školu mám s maturitou (což není dneska vyjimečné), jinak v životopise mám běžné věci co asi každy. Vzala bych témeř cokoliv, kromě té fabriky (nevyhovuje mi ten 3 směnný provoz), trochu si začínám myslet, že mi nic jiného nezbude. Uvažuji o zahraničí konkrétně Anglii,nějaké základy AJ mám. To by bylo asi lepší jet až v létě ne?

Děkuji za případné odpovědi.

PS: omluvám se jestli tam jsou chyby


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 18.10.13 17:56

Ano, jít tam,kde se práce najde, ona sama nepřijde a je-li místě nezaměstnaných dosti, co zbývá?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.13 17:57

proč čekat na léto ,nebude to přeci dovolená - pokud chci něco změnit ...nečekám...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.13 18:17

Taky jsem to zažil.Šel jsem za prací do penziónů a hotelů na horách a přeškolil jsem se na nižší kvalifikaci.Tam je práce dost.Ale je to kruté.Někdy jsem si připadal jak otrok.Člověk má sice práci,ale ztratí zázemí domova a za několik let se toho musí nechat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.13 18:18

Proč čekat na léto?

Ovšem při cestě do zahraničí je dobré mít něco do začátku, než si něco najdete, něco na bydlení a další nutné výdaje.

Čekat na léto je blbost, v létě jsou sice nějaké sezonní práce, ale většinou brigády a s prázdninami je větší zájem.

Ono je dobré se zamyslet i nad svým životopisem, zda je vhodně napsaný (typografie - písmo, řádkování, odsazení textu apod.), možná se tímto vylučujete sama. Kromě školy je nutné prezentovat schopnosti, dovednosti a praxi (a nelhat o tom!). I brigády jsou praxe, zvlášť dlouhodobé uvédst.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 123456789*
Datum: 18.10.13 18:24

Děkuji za Vaše odpovědi. Jinak tu brigádu mám ted na černo, protože mi bylo řečeno, že u jednoho zaměstnavatele můžu mít jen 300 h ročne. Tak ted to mám psané na kamarádku. Takže to tam asi úvest nemůžu těch 600 h. Zkusím se tedy ještě zaměřit na ten životopis. Jestli se za měsíc nic nenajde, tak asi fakt pojedu směr zahraničí.

Datum: 18.10.13 18:26

Že je v Anglii snadné najít práci, to už pěkných pár let neplatí. Pokud jde o Londýn, najdete si místo jako servírka, skladník v tescu, nebo tak, ale tím si moc nevyděláte. Nehledě na to, že vás bude stát dost peněz, než si něco vůbec budete moci najít. Já měl práci zajištěnou předem, ale i tak bylo celkem vysilující a nákladné, se na to vůbec připravit. Pokud nechcete žít někde za okrajem města ve společné domácnosti se skupinou lidí, dělit se s nimi o koupelnu a kuchyň, tak si připravte alespoň 1000 LIBER měsíčně, ještě lépe 1500. K tomu si připočtěte všechny ostatní náklady na život (hromadná doprava je drahá, jídlo, atd)

Naprosto chápu vaši touhou odjet z ČR, vždyť hrozí, že tam zvolí komunisty! Spousta šmejdů se už dokonce nestydí veřejně přiznat, že je bude volit, což bylo ještě před pár lety nemyslitelné, ale pokud chcete někam vycestovat, musíte na to mít něco málo našetřeno a vybrat si místo, kde opravdu práce je (Rakousko, Západní Německo, Norsko, Austrálie)

Pokud přesto toužíte právě po Anglii, pak je vhodnější odjet teď, než čekat až na léto. V létě cestuje do anglie mnoho studentů, kteří zde hledají brigádu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 19.10.13 07:03
Prace v Australii? Naivko. Snad jen jestli to je mlada holka a dostane nejake to Working Holiday viza. Jestli ji je pres 30 nebo kolik je hranice na to vizo, tak se pres imigracni nedostane.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.