Lepení poštovní známky na jinou stranu

Od: Datum: 18.09.13 19:26 odpovědí: 10 změna: 21.09.13 20:47

Ahoj chtěl bych se zeptat vádít to moc když nalepím poštovní známku místo na pravou horní stranu na levou? Bavím se o obálce a jelikož ta známka má hodnotu 30Kč a má rozměry 5,5cm x 4,5cm tak se mi na tu pravou stranu nad adresu adresáta nevleze...

Ptám se protože na of. stránkách české pošty mají napsané: v pravé horní čtvrtině má být známka v dolní čtvrtině adresa adresáta :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.13 19:31

nebylo by jednodušší posunout adresu příjemce níže, aby se vešla? Dokážu si představit, že s nalepenou známkou jinde to stejně dojde jen budou pošťačky "držkovat".

Měl jsem spolužáka, který místo "Moravský Písek" psal zásadně "Moravský štěrk" a také to došlo (zřejmě je klíčové PSČ) :)

Datum: 18.09.13 19:32

Vadí to, ale myslím že se nic nestane a bude doručeno. Max. nebude orazítkována, neb to dělají většinou stroje.

Od: buss®
Datum: 18.09.13 19:33

No chtěl jsem odkázat na poštu, tam jsou relevantní info: http://www.ceskaposta.cz/cz/n…sani-postovnich-adres-id1078/

Datum: 18.09.13 20:09

Nevím, jestli u 30 kč známky je výjimka, ale u obyčejného i doporučeného psaní jsou minimální rozměny 14 x 9 cm. (Zdroj: http://www.ceskaposta.cz/cz/sluzby/psani/cr/obycejne-psani-id221/)

Datum: 18.09.13 20:20

Vždycky se běžně lepilo větší množství známek a nikdy s tím žádné problémy nebyly.

doplněno 18.09.13 21:25:

Zvláště do ciziny bývalo zvykem se pochlubit českými známkami a tak se jich lepilo co nejvíc.

Od: raski*
Datum: 18.09.13 20:39

Já ten dopis posílám do USA takže proto je 30ti korunová. Tak snad to vadit nebude :)

Datum: 18.09.13 20:43

Bude: http://www.ceskaposta.cz/cz/s…a-zasilka-do-zahranici-id232/

Minimální rozměry jsou stejné (14x9 cm)

Datum: 18.09.13 21:20

Myslím, že tazatel psal rozměry známky, ne dopisu - ach to porozumění psanému textu... ;)

Jinak z vlastní zkušenosti, kdy si běžně s kamarádkami posíláme velmi "umělecky" pojaté obálky, mohu říci, že došlo vždycky všechno - a to byly i na horší skopičiny než posunutá známka na druhou stranu.

Od: axus®
Datum: 18.09.13 21:26

Vsechno je pouze doporucene, nikoliv nezbytne nutne. Usnadnuje to praci, cemuz se pri velkem mnozstvi dopisu nelze divit.

Dopis zpracuji tak jako tak (nechci psat, ze dojde, pac to u posty neni nikdy jiste).

Pokud mate ale obavy, dojdete si primo na postu a zaplatte u okenka. Nic pak nikam nemusite lepit.

Od: jarm®
Datum: 21.09.13 20:47

Napište normálně adresu, dopis dejte do okénka na poštu ať ji ofrankují a pošlou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.