Je vosa přenašeč boreliozy?

Od: Datum: 15.09.13 18:57 odpovědí: 5 změna: 15.09.13 22:23

Dobrý den , je vosa přenašeč boreliozy? Mám po štípnutí okolo štípance červené okolí v průměru 5cm . Na netu jsem četl , že prý borelku přenáší pouze savý hmyz . Takže mám být v klidu a věřit , že je to pouze alergi.reakce? Díky .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 15.09.13 19:00

Je to nepravděpodobné, nepíšete kdy Vás vosa štípla, ale skvrna po klíštěti je tak minimálně týden po "uštknutí", kdežto u vosy

maximálně hodinu...

Od: kar77
Datum: 15.09.13 19:03

Vosa mě štípla před týdnem ráno a ta skvrna se objevila hned večer a zatím nezntelně ustupuje .

Od: hop®
Datum: 15.09.13 19:07

Tak to borelióza pravděpodobně nebude, možná máte jen zvýšenou citlivost na vosí jed...

Datum: 15.09.13 19:01

Zdravím, borelka to určitě nebude (tu přenáší pouze sající hmyz, jak jste uvedl), ale hlídejte se.

Vosy může být "zdrojem" nepříjemné infekce, protože jejich žihadla, opakovaně používaná, mohou být nositelem špíny a bakterií.

Od: rnk*
Datum: 15.09.13 22:23

Vosa vás prevděpodobně neštípla kusadly, ale píchla. Osobně boreliozu vylučuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.