Má to vůbec cenu?

Od: Datum: 15.09.13 12:30 odpovědí: 8 změna: 16.09.13 16:57

Ahoj, mám přítele už 6 let. Ze začátku to bylo krásné. Poslední dobou si vůbec nejsem ničím jistá. Ono sice je normální, že po tak dlouhém vztahu to nemůže být jako na začátku, že tam jde už o to, jestli se máme rádi, klape nám to a hlavně o toleranci a jestli si spolu rozumíme., ale poslední dobou si nerozumíme vůbec a cítím na sobě, že s něco změnilo a to, že už ho asi nemiluju, takový pocit jsem nikdy neměla, vždycky jsem něco cítila aj když jsme se pohádali, ale ted? Nic. Ted se pořád hádáme, příjde mi, že jsme aždý uplně jiný, máme jiné názory, chceme každý něco uplně jiného, prostě jde vidět, že každý si chceme dělat věci po svém a ne podle toho druhého. Už mi ani nevadí, že je pořd pryč s kamarády, je mi docela dobře když jsem sama. Také jsme zaznamenala, že koukám po mužeskejch. Narazila jsme i na jednoho, který se mi opravdu líbí. Začínám se i jinak oblíkat, abych se i líbila. Neustále se kritizujem, vyčítáme si chyby a je to opravdu poslední dobou na denním pořádku. Už mi vadí i jeho humor, prostě to jak mluví, prostě všechno, totální ponorka. Přitom je to skvělý chlap, pomohl mi hdně, mám ho ráda a moc pro mě znamená, ale pochybuju o našem vztahu, protože si myslím, že jako partnerům nám to neklape, už spolu ani nespíme, když sjme spolu doma, každý dělá něco jiného, prostě jde vidět že je to z obou stran. Chtěla bych rozchod, ale mám strach, co bude, že toho budu litovat. Přítel mě má rád, jsou chvilky kdy příjde a je na mě hodný, ale mě už příjde, že ten vztah nemá cenu. Holky poradíte co mám dělat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nick1
Datum: 15.09.13 12:51

Rozejdi se s ním co nejdřív, nemá to cenu, akorát se budete oba trápit a čím dřív to uděláš, tím rychleji můžeš začít budovat vztah s někým jiným.

Od: nick1
Datum: 15.09.13 12:59

Ty tady řešíš jestli se sním rozejdeš, nebo jak dál a on to třeba neřeší vůbec a dávno si za tebe třeba našel náhradu do postele a akorát ti nestihl říct, že už tě vlastně nechce. ;)

Od: homepause*
Datum: 15.09.13 13:05

To určitě ne, nevěrný mi opravdu není a to vím na sto procent. On není typ člověka, který by zahýbal a ani když stávající vztah neklape.

Je to jen o tom, že už to všechno vyhaso z našeho vztahu, ale já pořád nevím co chci, jestli s ním být nebo ne. Někdy je to fajn, smějem se je to v pořádku, ale víc je dnů, kdy se pořád hádáme a jak jsme psala ten člověk pro mě moc znamená, ale já už se sním nedokážu normálně bavit , aby jsme se nepohádali a proto uvažuju, že to ratši ukončím, aby to nebylo horší, sice 6 let je 6 let, je to těžké rozhodnutí no :( nepřeji nikomu.

doplněno 15.09.13 13:08:

Když se hádáme a já řeknu, že už to kašlu, že chci rozchod, tak mi řekne šak jdi nikdo tě nedrží ( s přítelem bydlíme spolu), ale jde vidět, že on se rozejít nechce, protože pak příjde a je upně normální, jak kdyby jsme se nepohádali a to je takhle pořád dokola, řvemem po sobě a on pak příjde a řekne mi miláčku a já už to ani tak neberu.

Od: lm®
Datum: 15.09.13 13:12

Ahoj

6 let je už slušný kousek života.Není jednoduché jen tak říct :Bylo nám spolu fajn,ale už to není ono ,tak končíme,adieu...

Každý vztah je ze začátku krásný a stejně tak se žádnému nevyhne nějaká ta krize,ponorka a sem-tam bouřka. Důležité je, zda to prostě ta dvojice zvládne.Někdy pomůže trošku si od sebe odpočinout,tím nemyslím nějaké pauzy,ale třeba trávit čas po svém ,třeba s kamarádkou do kina,na výstavu,on se svými kamarády na fotbal ,na pivko a tak.abyste se mohli na sebe zase těšit.

Je třeba také mluvit,říct si v klidu ,co mi na druhém vadí,co naopak velmi oceňuji atd.My ženy máme někdy tendenci si myslet,že "chlap se dovtípí "...Nedovtípí! Musíme mu říct,co se nám honí v hlavě,jak to myslíme.Muži uvažují jinak. Prostě radím ,promluvte si s přítelem,udělejte si na rozhovor čas,klidnou nerušenou diskusí můžete mnohé vyřešit.Zkuste se domluvit na nějakém dalším postupu,jak dál.

Víte,rozejt se můžete vždycky,cesta zpátky,(jistíte-li,že to byla chyba) už nemusí být možná nebo bude těžká a vždy už na vztahu bude onen "uzel" rozchodu.

Připadá mi,že u vás dost hraje roli to zakoukání do jiného muže.Sama jistě víte,že za dalších x let byste mohla sem psát ty samé řádky jen o jiném muži. Hodně štěstí.Lenka

Od: homepause*
Datum: 15.09.13 13:15

Jsem fakt z toho zmatená, jenže když si chci promluvit nebo on, tak se vždycky u toho pohádáme, nebo on spíš nikdy neumí uznat pravdu a ratši řekne, že je chyba na mé straně.

Od: jh11
Datum: 15.09.13 14:16

Ve vztahu je to jako když dvě malé děti táhnou sáňky do kopce.

Můžou se při cestě o sánky přetahovat

ale potom je cesta do kopce hodně vysilující.

Jestliže uznají společný zájem a směr

je cesta pohodlnější

Takže by ste se oba měli domluvit na tom jestli ten společný zájem a směr máte.

Osobní zájmy potom musí u každého ustoupit.

Jinak to bude pořád hra na přetahovanou

Datum: 15.09.13 16:28

Šest let a skvělý chlap k tomu? Podle mne by stálo za to na vztahu zapracovat.

V čem si nerozumíte? Pokusila/i jste se nedorozumění odstranit?

Co děláváte v době, kterou Váš přítel tráví s kamarády? Máte nějaké vlastní zájmy a kamarády? Máte nějaké společné zájmy?

Datum: 16.09.13 16:57

A co děláte společně? Páry dělají hodně společných činností. Vy ne? Proč ne?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.