Otrava methanolem

Od: Datum: 17.11.12 11:08 odpovědí: 5 změna: 17.11.12 12:07

Dobrý den, včera v odpoledních hodínach jsem se napil trošku vodky, spíše kolega mi nabídl tak jsem si trošku dal, nebyl to normální panák snad tak 1/4 panaku takové zanedbatelne množství skoro žádne jen prostě jsem trošku na jazyk dal a polknul ale trošku toho bylo. Potom mě napadlo co když tam byl methanol? Byl jsem najednou hodně rozrušen celou dobu jsem potom byl v neklidu jak jsem přišel domu dal jsem si tak 2 panaky dobre slivovice a pořád jsem byl hrozně nervozni večer cca za 10 hodin od požiti te vodky ( vodka byla koupena v malem obchodě) jsem se před spanim sebou třásl nevím jestli tam něco bylo nebo prostě jsme měl hrozný strach methanolem prostě jsme se trošku klepal potom jsem usl ..

Dnes ráno v pohodě všechno ok ... skoro jsem na to zapoměl ( už to je 20 hodin co jsem si dal tu vodku) ale jak jsem si vzpoměl , ž e jsem ji včera měl tak ted jsem zase znervoznil a citím i trošku unavu přes to , že jsem celou noc spal.

Co dělat? jaka je šance že mám methanol. Podotýkam měl jsem množství tak že jsem si jakoby jen trošku dal ne panak ani zdaleka ne půl panaku napil jsem se z lahve ale opravdu zanedbatelne množství a možna to že jsem se klepal včera byl jen nějaky placebo efekt ale nevím...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.12 11:27

Uklidněte se, normálním kvalitním alkoholem jste možný metanol eliminoval. Pro klid si ještě dejte panáka kvalitního alkoholu a nemyslete na to. Už byste asi měl příznaky otravy. A co kolega, je v pohodě?

Datum: 17.11.12 11:31

Kolega, to nevím kolega vždycky spí o víkendech tak do 13 hodin protože celou noc sleduje tv.

Říkáte, že bych emilinoval methanol ethanolem? No problém je, že tu slivku kterou tu mam jsem si dal až za 3 hodiny po požiti toho nápoje ve kterém nevím co bylo.

Od: au1
Datum: 17.11.12 11:28

to bude zřejmě jen psychika, znervózníte jenom tím,že si myslíte, že by v tom mohl být metanol... pro váš klid si dejte ještě 2 panáky slivovice, o které 100% víte že je v pořádku, alkohol totiž funguje jako protijed na metylalkohol :)

Od: mjoe
Datum: 17.11.12 12:06

Krásný příklad co s náma dělají média.

Nevímproč by měl být každý alkohol otrávený, proboha přestaňte blbnout.A ten tří hodinový rozestup mezi vodkou a slivovici není žádný problém.Ikdyž...co když i ta slivovice může být závadná,hm?

Datum: 17.11.12 12:07

slivovice je na půl rozpitá

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.