Brigáda nonstop

Od: Datum: 03.02.11 20:41 odpovědí: 2 změna: 04.02.11 13:36

Dobrý večer,mám takový dotaz,mám nemocnou babičku o kterou se starám.Jsem s ní doma(tvz.příspěvek na péči)

našla jsem si brigádu 1,5h denně,ale celý týden,celý měsíc,celý rok,prostě nonstop.takže nemám žádný volný den,jedná se o úklid,práce není fyzicky namáhavá ale já už jsem děsně unavená psychicky,řekla bych že jsem znavená až moc, tuto brigádu táhnu už 2 roky bez jediného volného dne.jsem nervozní,plačtivá,náladová prostě jsem taková nikdy nebyla.Mohlo by se jednat o začínajíci deprese,nebo je to jen málo odpočinku,měl někdo podobný problém?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 6 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.11 21:39
 
avatar

Máte na babičku příspěvek nejvyšší? Pak jeho část vemte a zaplaťte ošetřovatelku a ne, že ještě jdete pracovat. Péče se vám počítá na důchod. Nevím jak na tom babička je ale pokud vyžaduje celodenní péči tak jste unavená, vyčerpaná a na nejlepší cestě se sama zhroutit. Kdo se nikdy nestaral o nemocného těžko pochopí. Odpočiňte si, je´dte na týden na dovolenou a babičku nechte na starost někomu z rodiny nebo jí na ten čas zajistěte LDM.

 
Od: pu®
Datum: 04.02.11 13:36
 
avatar

Teď jsem to psala místní kamarádce přes VP. Bala jsem se na 2 noci, tj. 3 dny starat o Babí, která už má nyní také potřebu 24hod. péče. Chvála bohu, že psychicky je na tom na svůj věk skvěle, je pozitivní. Ale tělo už ji tolik neposlouchá a hlavně - vyžaduje neustálou pozornost. Po těch 3 dnech jsem se 2 dny vzpamatovávala. Hloupé 3 dny a já byla vysátá. Takže 1) klobouk před Vámi smekám, ale hlavně 2)Vy potřebujete odpočinek jako sůl. Obdivuhodné je, že jste již vydržela tak dlouho, ale musíte myslet i na sebe. Není to sobecké, je to rozumné - abyste sama byla ještě fit a mohla se o Babi starat dál, musíte někdy vypnout, nabrat síly. Na začátek doporučuji naprosto vypnout, odjet kamkoliv na last minute, vypnout telefon, svěřit babičku na 14 dní ošetřovatelce. Pomůže to.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.