Pozná někdo malíře?

Od: Datum: 16.11.12 21:50 odpovědí: 5 změna: 17.11.12 09:24

Zdravím. Potřeboval bych poradsit. Zdědil jsem obraz a kdysi dávno mi bylo řečeno, že je to originál. Já se v umění vůbec nevyznám. Prosím pomozte mi. Je tento obraz nějak cenný nebo se jedná jen o bezcenou mazaninu?

doplněno 16.11.12 21:53:

Detail podpisu po dohodě zašlu.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sebastian
Datum: 16.11.12 21:57

Dobrý večer, mělo by to být signováno / možná i pod paspartou, popřípadě zezadu/, (jinak se patrně jedná o obraz od ak. m. Antonína Háši) v reálné ceně několika stovek...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalch*
Datum: 16.11.12 22:07

Signováno to je. Vpravo dole je zřetelné písmeno Z. Děkuji ale za opravdu rychlou reakci.

Datum: 16.11.12 22:09
avatar

Jedině podle podpisu. Taky mám doma originály, ale jsou to díla místních, krajových malířů, kterých bylo celkem hodně a dneska po nich ani pes neštěkne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.12 22:15
avatar

Nebude to nic moc.

Pokud se podaří zjistit autora, (Hášu neznám), bude obraz pravděpodobně nejprodejnější v místě, kde autor tvořil a žil. Každý region si svých výtvarníků (i méně významných) váží.

Zobrazená krajina může být cenná pro rodáky, chalupáře...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.12 09:24
avatar

Obrázek působí velice pochmurně, nelíbí se mi.

Jak už rádci psali, nejlépe byste jej udal v místě, kde malíř žil. Někdo bude rád, když uvidí svou vesničku pod sněhem. Ale hodnota asi není valná.

Nedaleko od nás žil malíř, krajinář, maloval hezky, ale vše jak podle šablony. Obrázek jako obrázek. Také od něj jeden máme, kdysi nám jej koupili ke svatbě místní hasiči. Budou takové asi v polovině vesnice, protože hasiči obrázky od toho malíře dávali ke svatbě každému. Takže žádné velké umění, ale spíš taková tradice a vzpomínka. Nám proto zatím visí, ale naše děti jej jednou asi vyhodí. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.