Názor na situaci na Ostravsku - smog

Od: Datum: 31.01.11 16:05 odpovědí: 6 změna: 01.02.11 19:48

Zajímal by mě váš názor na smogovou situaci na Ostravsku. Celkem mě tato situace s***e, když vidím v čem tady musíme žít, přece jen tady bylím už dlouho a mám toto město tak nějak v srci... (to zní trochu blbě *smich*)

Zajímá mě, jestli s tím fakt nic nejde dělat, nebo něco by i šlo dělat ale nikoho to nezajímá (přece jen není to Praha a hlavně jde vždy o peníze.). MHD zdarma je sice pěkný výmysl, ale je nainvní si asi myslet že to nějak pomůže, že člověk zvyklý jezdit autem pojede MHD...

Co si o tom myslíte? Taky by mě zajímal i pohled někoho kdo v Ostravě žije a trochu to vidí...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.11 16:51

Ano, je to šílené! *cert*Kapku mi to příjde jako sci-fi nebo kulisa do hororu. Jen v tom žijeme. Bydlím na jihu Ostravy. V zimě smog a v létě smrad strašlivý z papíren Celpak nebo jak se jmenují, u Paskova. Ty jsou vyčurané, pouštějí tu rychnu v noci. Opravdu to nikoho nezajímá. *plac*Už když jsem pracovala, museli jsme každý den volat, jak dlouho mohou být děti venku. Většinou půl hoďky, to je doba, kdy dojdou do a ze školky.*plac*A do toho smradu pan cigoš topí vším, co najde. Tedy nejen plasty, ale gumou a lakovanou dřevotřískou z nábytku. Je to mazec! Zoufalství!*jasne*Předvčerem nebylo vidět na protější baráky a mladí byli vzdušnou čarou cca 15km na lyžích, ve sluníčku s modrou oblohou na Vaňkově kopci, kousek za Porubou! Neuvěřitelné! Je to strašidelné! A naprostá bezmoc! Fix!*zed*

Ohodnoceno: 0x

Od: zina*
Datum: 31.01.11 19:07

V tom, že to nikoho jiného nezajímá, máš bohužel pravdu! V ostravské aglomeraci s přilehlými městy (Orlová, Karviná ->ČŤ) žije na půl milionu lidí! Připočteme-li k tomu podobně postiženou oblast Slezska na polské straně, jsme někde u počtu 1 miliónu obyvatel, co jsou nuceni dýchat jedy.

Divím se, že se tím ještě nikdo pořádně systematicky nezabýval (V EU taky nic - a kolikrát byly propírány rozvojové státy - přitom na tom tady nejsme o moc líp, co se týče vzduchu). Možná jsme moc pasivní... nekonají se žádné demonstrace, stávky, protesty. Jeden studentský protest (tuším teď v lednu) s pár stovkami lidí co jen stojí a čumí nikterak nepomůže. Myslím, že nic jiného, než si to "vybojovat" Ostravě nezbyde. Bohužel naše mentalita tomu brání. Nebo to způsobily politické změny? "Máš práci, tak buď rád a drž hubu".

Podniky jen tak ze srandy nedají miliardy na ekologičtější provoz; a vládnoucí pražáci "tam někam na východ" peníze taky dobrovolně nenastrkají.

MHD-zadarmo je projekt předem odsouzený k neúspěchu. Tak se akorát do busů v zimě stahují bezďáci, které jinak bez jízdenky vyhazují revizoři. Pokud se např. z Poruby na Slezkou dostanete autem za 15-20 min. a busem/tramvají/trolejbusem za hodinu, někdy i víc, tak kdybych si to mohla dovolit, jezdila bych autem taky.

Datum: 01.02.11 07:59

ono ani v Praze není o co stát, odstěhovali jsme se 20km dál a najednou je astma pryč... každý, kdo žije v Ostravě, v Praze atd je sebevrah, ale může si za to sám... má se odstěhovat a ne brblat. Že to není lehké ví každý, ale někomu to za to stojí! ;)

Datum: 01.02.11 17:15

clayman, to se vám podařil těžký blábol. *jasne* Opravdu si myslíte, že by bylo pro všechny dobře opustit Ostravu? I pro Ostavaky i pro zbytek státu? Fakt?!

Datum: 01.02.11 19:48

když ubyde dost lidí, tak se vláda zamyslí... takhle je to o tom, že oni o tom sice mluví, ale vlastně to až tak nehrotí... tak ať v tom jsou, je to levnější

Od: aaaaaaaaaaaaaaaaa
Datum: 01.02.11 10:17

já tedy moc nepomohu, ale když se jednou za měsíc do oblasti FM, OVA dostanu, tak se snažím co nejdřívě zapadnout do budovy a ještě ryhcleji vše vyřídit a ujíždět zase stovky km pryč. Zvláště za inverzního počasí, to bych tam nebyl ani kdyby mi platili.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.