Levice vs. pravice

Od: Datum: 12.09.13 12:18 odpovědí: 32 změna: 12.09.13 17:26

Myslíte, že má levice skutečně šanci na výrazný úspěch? SPOZ to podle mě projede na plné čáře, s velkou pravděpodobností z levice získá ČSSD a KSČM nejvíce hlasů, ale budou jim stačit na jistou většinu ve sněmovně? Živnostníci, podnikatelé a mladí lidé, budou ve většině volit spíše pravici, kde by teda měla vzít ČSSD přes 20% hlasů? KSČM má těch zhruba 10-13% hlasů jistých u důchodců. Myslím si, že letos s tím zase docela dost zahejbaj nové strany, především Babiš, kterej se nad 5% dostane na 100%. U Úsvitu si nejsem jist, ale možné to je taky. TOP09 s velkou pravděpodobní vyhraje na té pravé straně, za nima ODS a Babiš, kterej se taky prezentuje jako pravice. Je možné, aby tato trojka vytvořila koalici? Od Okamury bych očekával, že bude v opozici v každém případě. Ve hře tu může být taky KDU-ČSL. Takže se dá říci, že výsledek voleb a vítěz, může být opět velmi nejasný :)

Ještě bych doplnil, že o tom kdo je levice a pravice, se tady diskutovat nemá. Tyhle výrazy jsem použil jen kvůli tomu, abych odlišil ČSSD a KSČM od těch ostatních, co jsou proti nim.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 12.09.13 12:24

ODS a podobní skutečně pravice nejsou... Ale o tom to není.

Myslím, že bude hlavně záležet na volební účasti. Pracovitých lidí a mladých je skutečně hodně ale půjdou k volbám? Mají na to čas? Výsledek se skutečně odhaduje špatně, těch nových stran je hodně a myslím, že dost hlasů propadne. Vidím to na vládu čssd s TOP 09. Vláda čssd mi až tak vadit nebude, jsem obchodník a radši bych aby mezi lidmi bylo víc peněz. (Toto jsem si našel jako výhodu, abych nebyl tolik naštvaný..)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 6669666
Datum: 12.09.13 12:31

Opravdu si myslíš, že TOPka by šla do koalice s ČSSD, když mají naprosto odlišné programy a cíle? To mi přijde nepravděpodobné. S ČSSD se shodnou maximálně tak na evropské integraci, ale tím to končí.

Datum: 12.09.13 12:42
avatar

Tady nejde o programy. Každá strana se zaprodá i ďáblu, aby vytvořila většinovou koalici. Nevzpomínáš na Paroubka a jeho marťany?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 12.09.13 12:49

Kalousek svýho času, když byl u lidovců šel i s komunisty. Tak se dá čekat všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 12:29

Levice že to projede? Za situace, kdy u nás není v podstatě žádná rozumná pravicová strana těžko :(

TOP nevyhraje, u prezidenských voleb dostal hodně hlasů kníže jako protiklad alkoholikovi, ale v celostátních volbách bude až moc výraznej nenáviděný Kalousek. Takže velký úspěch to nebude. ODS je v háji, dokud se výrazně nezmění tak se o nich nemá cenu bavit. A zbytek volitelných stran je buď levicových nebo populistických. Nebo oboje

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 6669666
Datum: 12.09.13 12:40

Jo, můžou to projet úplně snadno, stejně jako v dřívějších volbách. V Česku je přes milión živnostníků a podnikatelů plus jejich rodiny. A ve většině případů volí právě TOPku, ODS.. V Praze má Schwarzenberg, díky hodně slabým soupeřům, úspěch předem daný a myslím si, že v Praze nahrabou hodně procent, tipuju minimálně 30%, možná i 40%. Nesouhlasím ani s názorem, že by byl Kalousek až tak nenáviděn. Ano u levicových voličů určitě, ale má taky spoustu zarytých fanoušků. Začíná jich přibývat poté, co se zjišťuje, že krizi Kalousek zvládl za těchto velmi nepříjemných podmínek, dobře. Dluh je stablizován a na finančních trzích vykazuje Česko nebývalou důvěru. Nebojí se taky jít do nepopulárních, ale nutných kroků, za což si ho zodpovědní lidé váží. ČSSD na něco takového nemá.

Od: vlasatec*
Datum: 12.09.13 12:53

Právě proto že ODS je úplně v háji je těžké odhadnout kam se její voliči rozptýlí. Něco svobodní, něco okamura, něco Babiš, něco lidovci a bude hodně záležet zda dostanou po 4% nebo po 6% to potom hodně zamíchá kartama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 12:58

Mám pocit že žiješ v jiném státě než já. Chtěl bych žít tam co ty, ale obávám se že mám smůlu - a ty taky.

To že Kalousek plno věcí dokázal může být pravda (byť třeba jeho vztah k hazardu je dost zvláštní a nepochopitelný), nicméně "běžný volič" nevidí makroekonomické výsledky ale VÍ, co všechno je díky tomu pekelnému Kalouskovi drahé. Osobně 100% věřím tomu, že kdyby za knížetem nestál jako šedá eminence Kalousek tak volby dopadly úplně obráceně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 12.09.13 13:22

Může mi někdo říct, co dobrého dělal Kalousek pro živnostníky, aby ho volili i letos? Někdo tady poznamenal, že si uplácí živnostníky nízkými daněmi. To je hovadina, že ji nemohl vypustit někdo o tom něco ví. Např: pekař-OSVČ, pokud jede na daňový paušál, zaplatí 20% daní z tržeb. To dělá 20kč z každé 100kč tržeb. Při marži 100% to už je 20kč z 50kč zisku. Jestli se někomu zdá 40% zdanění zisku nízké, mě ne. Nevím, proč bych ho měl volit. A protože statistika velkých čísel platí, myslím, ža takových jako já, je hodně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 12.09.13 13:31
Dovolim si polemizovat. Kdyz to porovnas s danemi u zamestnancu nebo.firem, tak je na tom pekar s naklady celkem dobre. Muze jet na evidenci. A tam kdyz to sikovne udela bude danit 0.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 12:34

Většinové smýšlení v ČŘ je, ať se to komu líbí nebo ne, levicové. Přesto levice nevyhraje. Jednak proto, že není levicí, druhak proto, že protistrana má podstatně více investováno do manipulací, médií.. Znáte nějaké význačné médium, které nebojuje proti levicovým myšlenkám?

Nezvítězí i proto, že strany řadící sami sebe k pravici uplácejí svoje voliče - OSVČ - nepoměrně nízkými daněmi, paušály a tolerováním jejich nevýběru.

doplněno 12.09.13 13:24:

To, že považujete Novinky za levicové je viditelný úspěch masáže. Přebírají tytéž články jako Idnes, jen jsou amatérštější. A že píšou že jsou nejčtenější.. Idnes například o sobě píše "Zprávy, kterým můžete věřit." Znamená to snad, že věříte co píšou? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 6669666
Datum: 12.09.13 12:41

Nejčtenější internetový zpravodajský portál, je levicový - novinky.

Datum: 12.09.13 12:44
avatar

Novinky jsou především bulvár.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 6669666
Datum: 12.09.13 12:46

Proto maj tyto stránky tolik v oblibě levicový voliči.

Od: jirbar*
Datum: 12.09.13 12:55

Ani levicoví ani pravicoví, ale omezenci. Asi je taky navštěvuješ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 12.09.13 12:48

Přesně tak. To čtou omezenci a navíc si kupují Blesk a podobné sračky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 12.09.13 13:35
Jak se pozna omezenec? Ze cte novinky a kupuje blesk? A neomezenec cte jake media? Ihned a kupuje si katolicky tydenik? Mimochodem podle prodeju blesku je republika plna omezencu. Asi az na vas
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 12.09.13 16:19

Je to věc názoru. Pokud však Hospodářské noviny zašly na úbytě a Blesk stoupá na popularitě tak na té omezenosti něco bude. Možná je to taky úmyslná vymývárna mozků. Těžko o tom ale budu diskutovat se čtenářem Blesku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 6669666
Datum: 12.09.13 13:48

Ne, masáž jde mimo mne. Inteligentní člověk si přečte všechny noviny a pak si udělá vlastní obrázek.

Novinky označuji za levicové, protože se tak označují i oni sami, je to produkt deníku Právo a nejaktivnější čtenáři tohoto portálu jsou právě zarytí levičáci.

Datum: 12.09.13 13:33
avatar

Politické spektrum, které zahrnuje všechny politické směry a tendence, má tvar kruhu. Představ si třeba ciferník hodin - s číslicemi jako na normálních hodinách - od jedničky do dvanácti. Úplně nahoře na dvanáctce je ideální demokracie, kdežto dole na šestce je naprosto nedemokratická tyranie. Vlevo na devítce je nejlevicovější levice a vpravo na trojce zase nejpravicovější pravice. A tak to pokračuje i s variantami. To znamená, že třeba na čísle 2 by byla pravicová strana, která je stále ještě demokratická, kdežto na čísle 4 už by byla pravicová strana, která už své demokratické prvky ztratila a je fašistická. Všechno mezi 3 a 6 se dá označit za fašismus neboli ultrapravici, kdežto všechno mezi 6 a 9 je komunismus nebo ultralevice. Spodní polokruh od 3 do 9 (přes šestku) je naprosto nedemokratický, kdežto horní polokruh - od 9 do 3 (přes dvanáctku) se vyznačuje různým stupněm demokracie.

Kde se na politickém ciferníku která strana nachází, to ať si určí každý sám - v každém případě je dobré volit strany z horní poloviny...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 12.09.13 14:42

No nemáš pravdu.

Demokracie jako systém řízení společnosti ve formě zastupitelské demokracie a svobodné soutěže selhal.

Zastupitelé ihned po volbách zapomenou na to co slíbili a začnou se řídit vlastními výhodami.

Souboj politických stran se scvrkne na souboj šéfů stran, kteří diktují členům jak hlasovat.

O dění ve státě potom rozhodují šéfové těch stran, kteří získali volbami většinu.

A vyskytuje li se někde Kalousek tak ovšem rozhoduje on buhvíkým řízený.

Takže ty tvoje hodiny nevím kam napasovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 12.09.13 14:43

To jethro - nám zas kdysi kantor vysvětloval, že politika je sinusovka - vyhraje pravice, začne lidem utahovat opasky, když se jim to přestane líbit, vyhraje levice. Ta začne rozdávat a když není z čeho, musí zákonitě vyhrát pravice. A míra demokracie se pozná podle frekvence - u nás každé volby, v USA tuším 10 let, v Anglii to bývalo déle ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 12.09.13 14:51

No ale kde tu pravici a levici vzít?

http://harmonie111.webnode.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 12.09.13 14:58

Zažité klišé pravice zodpovědně utahuje opasky,

levice rozdává.

Ve skutečnosti zloději rozkrádají daně a nedávají je tam na co jsou určené.

Viz obrana,policie, státní správa, hasiči, důchody, sociální dávky pro ZTP a nezaměstnané.

Dávky pro nezaměstnané nejsou vyhozené peníze,

protože by se jinak musely vydat na zvýšené požadavky policie jelikož by vzrostla zločinnost

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 16:07
avatar

jh,

(ne)máte pravdu, že "Dávky pro nezaměstnané nejsou vyhozené peníze", páč:

dávky pro lidi, kteří opravdu nemůžousehnat práci,

dávky pro lidi, kteří opravdu nechtějísehnat práci,

pro které je to správné?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 12.09.13 17:16

V jakém městě se na bezpečnost vydá méně prostředků?

Ve městě ve kterém je vysoká nezaměstnanost nebo tam kde nezaměstnanost je téměř nulová?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 12.09.13 17:26

Povinnost pracovat tady existovala za komunistů, protože z prostředků pracujících se vše dotovalo.

Nyní zisky utíkají do zahraničí a nic se nedotuje.

Tak alespoň kapitalismus definuje svobodu.

Můžeš svobodně chcípnout pod mostem

ale pracovat nikdo nikoho nenutí

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jh11
Datum: 12.09.13 14:33

S Kalouskovou vládou bylo nespokojených přes 89 procent občanů.

To neznamená ještě že těch 11% půjde volit ODS nebo TOPku.

ČSSD se definuje jako strana, která není levicová?

Nezkreslený průzkum je tady v anketě.

KSČM 33%

ČSSD 10%

ODS a TOP09 po 3%

Okamura 17%

Babiš 8%

KDU a SpOZ po 4%

viz http://www.parlamentnilisty.c…Ale-pane-Okamuro-pozor-285361

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 16:37

Nic jako nezkreslený výzkum neexistuje ;)

Každý výzkum se dá upravit tak jak je potřeba, když už ne rovnou manipulací s čísly tak tím jak a kde se ptám... Proto ostatně také každý průzkum dopadne jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.09.13 16:43

Co se chystá:

Dnes dostala česká mediální sekce příslib 200 milionů korun jako zálohu

na

zajištění umělé "nenávisti" obyvatel proti ČSSD. Budete svědky rozsáhlé

kampaně proti prezidentu Zemanovi a ČSSD. Chystá se očerňování

prezidenta

Zemana a umělý "skandál" jeho dcery!Vše je smyšlené a je to dílem kolektivu vedení zpravodajství TV Nova,

které

má přislíben velký balík peněz, ty však nemají putovat do TV Nova přímo,

ale

prostřednictvím "objednané reklamy" jistých holandských společností a

českých společností, které mají vždy něco společného. ODS a TOP09 pokud

ztratí moc ovládat zemi a uplatňovat čím dál větší vliv společností PPF

Group N.V. a CME Media Enterprises B.V. v České republice, budou mít

těžký

život a nemají jako strany šanci na přežití - celé vedení totiž bude

postupně zadrženo a bude všem sdělováno obvinění z řady závažných

trestných

činů.Celé vedení TV Nova je nyní pod dohledem jistých zahraničních agentur a

pohyby peněz na jejich účtech a cestování konkrétních zainteresovaných

osob

jsou předmětem stálého monitorování.Mimo jiné připravila ODS a TOP09 český stát od roku 2006 o 880 miliard

korun

a valná většina členů ODS ve vysokých funkcích je šetřena policií pro

důvodná podezření z mnoha majetkových trestných činů mimořádně velkého

rozsahu!Mělo by být rozesláno mezi co nejvíc lidí ... Nejde o sympatie

k tomu či onomu, ale o pravdu a vyšší princip mravní ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 16:44
avatar

Zdroj?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 12.09.13 16:49

Nebyl to zapomenutý notebook či desky paní Němcové?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.