Jaké jste měli letos brambory?

Od: Datum: 14.10.13 21:44 odpovědí: 5 změna: 15.10.13 08:34

Letošní rok se u mne vyznačoval tím, že jsem zasadil začátkem května, v těch povodních pak mi minimálně půlka ve vodě vyhnila, tak jsem asi 15 července dosazoval doma na zahradě další bednu a půl brambor , sklízel jsem před týdnem, na tu bídu, co jsem předpokládal, tak jsem dopadl ještě dobře. Ty dosázené brambory v červenci byly pěkně velké, je ale vidět , že nebyly ještě dozrálé - loupají se, ale zbytečně jsem neriskoval s počasím, a asi jsem udělal dobře. Celkem jsem sklidil asi pětinásobek sadby. Některým známým brambory sežrali jeleni, nepomohl ani el.ohradník. Byli jste na tom obdobně? Máte nějaké postřehy. Jo, zapomněl jsem ještě dodat, že v červené odrůdě (Radka), jsem našel drátovce, pravděpodobně již byl v sadbě, kterou jsem koupil přímo v šlecht. stanici , moje druhá sadba žlutých brambor byla naprosto čistá. Takže počítám, že jsem s "Radkou" skončil...

doplněno 14.10.13 22:04:

bimbamko - ale ty broky pečené v troubě...?. a nahoru vždycky pokrájím na plátky dobrý špek, to je bašta !


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.13 21:49
avatar

Brambor dost, o poznání drobnější než loni (okr. Vyškov)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.13 21:50

Dobře, narozdíl od ostatních, všichni si stěžují.

Stážnice, JMK

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.13 22:02
avatar

Letos jsem třetím rokem "sázela" asi 30 brambor pod posečenou trávu. Na víc a na klasické sázení zatím není místo. Brambůrků se urodilo hodně, ale byly drobné, říkala jsem jim broky... (Vysočina)

doplněno 14.10.13 22:13:

Sanyo - ano, bašta to byla, do posledního broku .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.13 07:23
avatar

Na rozdíl od let bývalých, kdy jsme měli pole brambor, jsme letos měli tak do 20 m2. Tam, kde jsme si mysleli, že budou, nebylo skoro nic. Tam, kde jsme si mysleli, že nebudou, byly pěkné, velké a dost. Celkem máme asi 3 lísky, což pro 3 lidi na nějakou chvíli postačí. Pak si přikoupíme, známá rodina prodává za 8 korun kilo.

Pro Sanyo - co s těmi malými. Maličké brambůrky odmočím v kbelíku s vodou, vydrhnu dobře kartáčkem a vykrájím očka. Rozpůlím a dám na olejem vymaštěný plech řezem dolů péct do trouby. Když jsou upečené, shrnu je do misky, osolím, přidám kus másla, které se v tom rozpustí a hodně česneku. Nešetřím. Promíchané se to jí, zapíjí mlékem a manžel dokáže hravě zkonzumovat jakékoliv množství. Říká tomu PEČÍNKY, než jsem si ho vzala, vůbec jsem toto jídlo neznala. A říkala jsem si - fuj, co je to za rodinu, oni jedí brambory i se slupkou. No a dneska je jím taky. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.13 08:34
avatar

děda na jižní moravě i přes částečné sucho a tvrdou zem tak říkal že je spokojen až až. ale jednalo se myslím o sázené a sklízené dříve než je běžné. nevím jak to přesně pojmenovat. Na jižní moravě je vlétě hrozný horko a bramborykopají prostě dřív.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.