Hobitt, elf, trpaslík - v čem se liší?

Od: Datum: 01.09.13 16:08 odpovědí: 21 změna: 02.09.13 14:34
avatar

Měla jsem velkou diskuzi se čtyřapůlletým vnoučkem, který je hlavička otevřená, jak se pozná elf, hobitt, víla a trpaslík, jaké jsou mezi nimi rozdíly. I jsme klikali u stredy Gůgla ale našli jsme jen literaturu. ;) Víte to někdo? Potřebuji se na malého připravit přímo dborně. Nesmí mně načapat na neznalosti. Kdo víte, pomozte mi, prosím. :D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 01.09.13 16:23

Nezbyde vám než se podívat alespoň na jeden díl Pána prstenu, tam jsou všichni.

doplněno 01.09.13 16:26:

Něco málo je i ve Wiki - http://cs.wikipedia.org/wiki/Elf

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 16:23

odborné to asi nebude - ale budiž

hobit je postava podobná lidem drobného vzrůstu- převážně v pohádkách- mají bosé a chlupaté nohy podle toho se poznají

elf je lesní skřítek- žije v lese má velké špičaté uši to je jeijich hlavní poznávací znak

trpaslík- říká se i lidem malého vzrůstu nebo pohádkovým postavám ,sádrovým soškám

víla je pohádková jemná ženská bytost .

dá se říct, že vše jsou pohádkové bytosti , ale to vy víte

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 16:24
avatar

Svedl bych to na národy. Tak jako se liší asiaté, černoši, eskymáci a pod., tak se od sebe liší různé národy v říši nadpřirozena.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 16:25
avatar

Hobit - malý jako dítě, chlupatý, říká se mu také Půlčík (pokud se držíme Pána prstenů):). Hobiti žijí v Kraji v jakýchsi domečcích - leckdy kopaných přímo ve stráních, jsou veselí, štědří, mají rádi zábavu, hostiny, povídání. Nejsou stavěni k boji.

Elf - vysoký, štíhlý, obývá lesy a hvozdy, staví elegantní rozlehlá města. Elegantní, dá se říci nesmrtelný a někdy i příliš hrdý národ s dlouhými vlasy. Jsou úzce spojení s přírodou. Bojuje většinou mečem či lukem (vynikající dalekonosní lučištníci).

Trpaslík - malý, podsaditý s umně spletenými či jinak ozdobenými vousy. Dlouhověcí, žijí v podzemí, kde kutají obrovská podzemní města a hledají drahé kovy, kameny a jiné poklady. Houževnatý, hrdý národ s dlouhou válečnickou tradicí. Bojují sekerou, případně mečem.

S vílou neporadím, ale určitě bude krásná, oblečená ve splývavé lehké roucho, bude mít nadpřirozené schopnosti.:)

doplněno 01.09.13 16:57:

To jsem ráda:)

Co se špičatých uší týče, v PP je měli jak elfové, tak i hobiti. Křídla z nich neměl nikdo a víly, pokud tedy pamatuji, se ve filmu vůbec nevyskytovaly. Film, co popisujete, mi něco říká, možná si časem vzpomenu:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 16:41
avatar

Martino, moc vám děkuji. Toto shrnutí jsem potřebovala vědět. Miluji tyto pohádkové postavy a vím o nich hodně, ale mátlo nás oba, že někde mají špičaté uši i elfové i hobitti. A křídla mnohdy mají také i elfové i víly. :D Marně vzpomínám, jak se jmenoval americký film, jak rozhozený američen přijel na dovolenou na polosamotu do Skotska nebo Irska a v jeho chalupě bydleli buď skřítkové nebo hobitti, kteří bojovali buď s elfy nebo s vílami. Prostě s někým, kdo měli špičaté uší, chodili v bílém, měli křídla a bydleli v košatem stromě. A jeden hobitt se zaláskoval do krásné s křídly a špičatýma ušima. Ale i ti hobitti měli špičaté uši? A ten američan nějak pomáhal a radil, protože národ na stromě nechtěl přátelství z půlčikama. Kouzelný film to byl. :D Děkuji a hezký zbytek neděle přeji všem

Datum: 01.09.13 16:54
avatar

Martino*palec*, je vidět, že se ve společnosti vyznáš.*smich*. Já tu otázku pojal úplně špatně.

doplněno 01.09.13 17:03:

Martino, já jsem nikdy dřív takovou literaturu nečetl, ale tady jsem všechny díly jsem přečetl jedním dechem, stejně jako HP nebo Trhlinové války a já nevím, co to všechno v posledních letech ještě vyšlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 16:57
avatar

Ehm *hi*, u trilogie jsem strávila fakt hooodně času*smich*.

doplněno 01.09.13 17:10:

Jak jsme teď psala dole, knížky mám, ale víc mě bavily filmy. Těžko říci, proč, většinou se mi více líbí kniha, ale zpracování PP vidím jako jedno z nejlepších za posledních 15 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 17:00
avatar

Velmi dobré shrnutí. Jen u těch trpaslíků bych asi dodal, že nejen ty kovy hledají, ale jsou samozřejmě mistři i v jejich zpracování, prostě jsou to kováři jakým není rovno. Dalším jejich rysem je, že protože tráví většinu času pod zemí, tak dokáží dobře vidět i ve tmě, elfové sice taky, ale jen částečně. Elfové taky mají leckdy blízko k magii. A s těmi meči je to taky trochu sporné. Protože v některých příbězích se uvádí, že elfové se bojí železa, protože jim ublíží i jen pouhý dotyk. Taky se obvykle říká, že milují hudbu.

No, o vílách podrobně se rozepisuje třeba wikipedie: http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%ADla

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 17:09
avatar

Děkuji*palec*.

Co se elfů a mečů týče, vycházím pouze z fimu. Knížky jsem sice četla, ale v tomto případě mne filmy zaujaly více, i když se to stává málokdy:)

doplněno 01.09.13 17:31:

Právě proto píšu, že se držím PP, protože snad ani jiné trpajzlíky neznám*smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 17:16
avatar

Já tady samozřejmě nemluvím jen o elfech nebo trpaslících od Tolkiena. :) Ono i s těmi elfy je to složitější, někde se berou i jako příbuzní s vílami, někde se skřítky. V tomhle je občas ta mytologie propletená. *frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 16:31
avatar

To Babkazov-doporučuji přečíst knihu Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky.Tam se vyskutují všechny tři postavy + ještě skřeti.Je tam i jejich popis.Myslím že je to dosti čtivé!alespoň pro mne.

Dalo by se říci,že je to první díl ,resp.předchůdce trilogie Pána prstenu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 17:22
avatar

diesel, právě film Hobitt malý viděl a proto byla tahle diskuze na vysoké úrovni. Fakt je to hlavička otevřená a máloco ukecám. :D

Datum: 01.09.13 17:33
avatar

Babko, jen si dovolím malinkou opravu - buď hobit po našem, nebo hobbit anglicky (a mrkající smajlík mi prostě nejde).

Jinak je to super film:).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.09.13 17:36
avatar

"babkazov", já našla jen na wikipedii: Elf je mytologická bytost původně zřejmě pocházející ze starogermánských pověstí.http://cs.wikipedia.org/wiki/Elf - Hobiti se vyznačují malým vzrůstem, zhruba polovičním oproti běžnému člověku, dorůstají výšky přibližně tří až čtyř stop. http://cs.wikipedia.org/wiki/Hobbit - Víla, též rusalka nebo divoženka, je nadpřirozená bytost ženského pohlaví http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%ADla - Trpaslík nebo také hovorově trpajzlík je označení pro humanoida se znatelně menší výškou http://cs.wikipedia.org/wiki/Trpasl%C3%ADk

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.09.13 17:38
avatar

víla

doplněno 01.09.13 17:39:

Všechny obrázky jsem našla na internetu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.13 06:47
avatar

Děkuji, děkuji všem. Je to bezva problém a fajn diskuze. Kdyby byly jen tyhlke starosti, že? ;)

Od: helium
Datum: 02.09.13 07:27

Hobit neboli půlčík je malý tvor, menší než gnóm či trpaslík. Má chlupaté nohy a je velmi tichý. Má rád dobré jídlo a pohodlí domova, ostatní rasy je považují za lenochy. Trpaslíci jsou malý, ale větší než gnómové či půlčíci. Mají dlouhé vousy, na které jsou hrdí, mají rádi dobré pivo a medovinu. Jsou velmi pracovití a téměř nemají smysl pro humor. Elfové jsou menší a štíhlejší než lidé, žijí v lesích a věnují se především hudbě a poezii. Ostatní rasy je považují za poněkud arogantní.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.09.13 08:29
avatar

helium, skvělé, děkuji. Létají elfové? Mají křídla? Hobiti, mají špičaté uši?

Od: helium
Datum: 02.09.13 12:45

Pokud vás to hodně zajímá, doporučoval bych přečíst tohle.
http://www.d20.cz/preklady/phb/ph.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.13 14:28
avatar

Jak se jmenovali ti skřítci v kouzelném filmu "Ronja, dcera loupežníka?"?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 02.09.13 14:34
avatar

čumbrci a šedivíci myslim.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.