Taky je vám líto starých věcí?

Od: Datum: 31.08.13 20:48 odpovědí: 32 změna: 08.09.13 08:27
avatar

A dostáváte doma ultimáta, do kdy je musíte zlikvidovat, vyhodit? Je sice pravda, že zabírají místo, ale někomu by ještě třeba mohly posloužit. Mně tady už řadu let leží kopírka Sharp Z-25-UG s novým tonerem. Po vyčištění ještě tiskla, ale druhý den už ne. Pak tiskárna HP 690c, stačilo by dodat barvy. A čerstvě LCD HP 2216w, se super obrazem. Jenom po zahřátí začal blikat, pro někoho možná závada, se kterou by si snadno poradil. Za ten se pokusím něco získat na Aukru. Kdyby měl někdo o něco zájem a vyzvedl si to, bude vítán. Jinak to popelnice jistí. Už mi to déle neprojde.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 31.08.13 20:57
avatar

Ládine, ani mi nemluv!

Nemám ultimáta od jiných, akorát už se do toho svého bytečku nějak "přestávám vejít" :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 31.08.13 21:06

dávám vždy jeden pokus na Aukru a pak to letí na likvidaci.vyhazuji i nové věci, naposled předřadníky Philips (cena v obchodě 250). říká se, že každé zboží má svého kupce, ale nejsem sběratel ani úložna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 31.08.13 21:18
avatar

Jako poslední štaci před popelnicí zkouším nevyhazujto.cz, třeba si někdo rád přijede a dá aspoň symbolickou čokoládu. O to čoko mi nejde, ale jsem rád, že to třeba aspoň někomu pomůže, ještě poslouží...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.13 21:23
avatar

To je právě to, třeba to někoho potěší, třeba se v tom rád pohrabe. Je to právě jen o tom pocitu. Na tu stránku se budu muset blíž podívat.

Od: hop®
Datum: 31.08.13 21:27
avatar

Podívej, něco jsem si odvezl, něco si odvezl někdo jiný, potěší to. Akorát bude brzo povinné přihlášení přes "mojeid", což mně nedělá problémy, ale asi ubyde nabízejících i poptávajících. Ale jukni tam !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aaaaaa*
Datum: 01.09.13 11:39

koukám na nevyhazujto.cz, dneškem tedy nepoužitelné, od 1.9. vyžadují mojeID, no škoda, mám toho na vyhození.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 01:08

Mám to samé, ale je to děs, můj sen je mít tu stodolu co měl pan Hanzlík ve Slavnosti sněženek. Bylo by dobré sen dát takovou hrabárnu blešárnu, hihi, což?

Já hledám levné - co nejlevnější a dostupné pro mě, podnosy, takové ty plastové tácy, jak známe z jídelen, chci je pod kaktusy, rozměr asi 51 x 35 cm, mohou být i větší, nevím jestli třeba nejsou nějaké plastové mísy pro fotografy, nebo tak něco? tak kdyby někdo věděl a nebo měl?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 07:26
avatar

Páááni, Ukulele, fááákt? *sok* Já jsem si myslela, že takovýhle sběrači jsou výmyslem dramaturgů v televizi, ale naživo že nemohou být! Vás to dělá šťastným? Nechci být protivná a rýpat, protože je to váš život a vaše volba, ale zajímá mě to. S těmi věcmi máte život hezčí? Máte je vystavené? Katalogizované? *hej* Já jsem opačný typ. Co nepotřebuji cca v jednom roce, vyhazuji bez milosti. Někdy zalituji, někdy vzpomenu, ale jsou jiné věci, pro které se mi líbí na světě. *slunce*

doplněno 01.09.13 09:29:

Ukulele, děkuji za upřímnost. Máte pravdu, je to věcí úhlu pohledu. Já mám pár kvalitvích obrazů, kousek nábytku, na které se stále dívám. Bábovkové formy v kuchyni na zdech a 4 sošky, které jsem jako dítě dala mamince, která už není. Kdysi jsem měla byt plný knih. Byly ve všech skříňkách, knihovnách, v peřiňáku, ve skříních, na skříních, policích na wc, v potravinové skříni nahoře, kde už nešlo dosáhnout, v koutech v komínkách. Nebylo kam plivnout. Všude více nebo méně zaprášené knížky. Ještě teď, když si na to vzpomenu, mám osypky. Nešlo najít knihu, po které jsem zatoužila. :D Pak jsem zažila systém, jak popisujete. Jen měl ten drobný nedostatek, že když ten můj něco potřeboval, tak to stejně v tom množství zaprášeného, zamaštěného, zabordeleného sklepa, vlastně dvou a kumbálu, stejně nenašel a buď to vyráběl nebo koupil, až když měl čas. A ten neměl nikdy, takže jsem si to stejně koupila a opravila já sama. :D Po těch zkušenostech se mi úhel pohledu naprosto změnil. ;) Hezký den přeji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 09:11

Pro babkazov,katalogizované je nemám, mám je v plastových bedničkách od rajčat, jsou to různé věcičky, které se mi třeba někdy budou hodit. A ano, dělají mi můj život hezčí. Je to věc pohledu, já zase nechápu lidi co všechno vyhazují, vždyť tahle nikdy nebudou mít nic starého a cenného. A už vůbec nechápu to, proč bych měl mít svoje ,,poklady,, vystavené? Mám třeba schované kousky plastových trubek, když jsem si nechal dělat vodu, instalatér mi řekl, pak to vyhoďte, já mu říkám, vy jste blázen, né? Já si vezmu třeba 50 cm plastovou trubku - získanou zdarma, a ovinu jí takovým tím špagátkem od zedníků, získaným také zdarma, no a mám tyč ke kytkám, téměř podobnou, co si lidi kupují v obchodech, mám jí zcela zdarma a těší mě, že jsem si jí za chviličku vyrobil. Kdybych honem honem všechno vyhodil, tak bych měl prd!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ekogreen
Datum: 01.09.13 08:01
Jinak to popelnice jistí.
Elektroniku da do popelnice jenom naproste čuně! *stop* *cert* Elektronika se zasadne recykluje kvuli pritomnosti hodnotnych kovu nebodrive i tezkych prvku. *palec*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 09:57
avatar

Díky za poučení, ale jestli sis všimnul, tak o ekologii tohle vlákno není. Ty už taky nevíš, pod jakým nickem bys tady vystupoval.

Od: ekogreen
Datum: 02.09.13 07:34
Tak to jsem asi musel spatne cist tuto cast tvojeho puvodniho prispevku *sok* *ee* *zed*:

Kdyby měl někdo o něco zájem a vyzvedl si to, bude vítán. Jinak to popelnice jistí.

Proto mi dovol, at zopakuji svuj puvodni prispevek: Elektroniku vyhodi do popelnice jenom naproste čuně!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.09.13 09:58
avatar

"Ladine", já ty staré krámy přímo miluju, Hopík to ví moc dobře, ale nesmím nic tahat domů, manžel mi říká, že bych potřebovala ještě jeden barák. Nejde zrovna o ty popisované věci, jako stará kopírka, ale mám několik starých foťáků, vystavený mám jeden, pak starý porcelán, příbory a miluju dečky, ty háčkované a ty vyšívané, bílé, starý hmoždíř, svícny, staré hodiny, kořenky. Jo, a mýho starýho, mám také už starýho,:D to jen pro legraci. - pt

doplněno 01.09.13 11:29:

.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 11:41
avatar

Pavlo, nádhera. Tyhle věci se mi taky moc líbí. Nemám sice moc místa, ale občas domů něco přitáhnu. No nejsou ty váhy krásné?

Od: pt®
Datum: 01.09.13 11:47
avatar

Tak ty váhy nemají chybu, ach jo...*srdce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 16:03
avatar

Nádhera *modla*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 12:05
avatar

Důvěrně to znám, manžel stále nadává jak se tu plýtvá, nic se neopravuje, vše staré se vyhodí i když by to ještě mohlo někomu sloužit. Na tyto všechny "staré krámy" pro něj ovšem velmi užitečné věci máme naštěstí velkou chalupu, pravdou je, že když něco kutí, využije těch letitých krámů (minimálně šroubky se hodí). Mimochodem tyto věci do popelnice nepatří, u nás se vozí do sběrného dvora a před ním číhají občané tmavé pleti ani je nemusíte z auta vykládat jak rychle si všechno rozeberou. Jen musíte hlídat auto, jinak by patrně vzali i to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 13:06

super, super, jsem rád, že nejsem sám , safra, jak se sem dávají smajlíky? Ty váhy jsou úžasné, i ty ostatní ,,staré krámy,, sám mám šest vah, jednu po dědovi a pět jsem jich koupil přes aukro, ale je to děs, jak jsou prodávající hamižní, hnusnej rezavej šrot nabízejí jako starožitnost od 500 kč nahoru, záviděl jsem známým, co se občas dostanou do Anglie na tzv. charitativní prodeje a nebo blešáky, za 6 liber koupili váhy, no úplný šperk! nemuselo se na ně vůbec šáhnout, jen vystavit na poličku... a o starých knihách ani nemluvím, v kůži vázané knihy za pár liber, teda trošku víc než pár, ale zase třeba 250 let staré tisky...já si teď udělal velkou radost a splnil jsem si svůj sběratelský sen, koupil jsem komplet čtyři svazky Názorné květeny zemí koruny české od Františka Polívky z let 1901 - 1906, prostě parádička...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 01.09.13 13:37

vím, že net je plný inzerátů, ale co takhle založit zde rubriku Zdarma, za odvoz

mohli by jsme si ty "nepotřebné" krámy event. točit mezi sebou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 16:13
avatar

- to není tak blbej nápad - do Strančic bych Ti ty krámy mohla přivézt - záleží na tom, o co bys měl zájem. Přirozeně a ráda Ti tykám, doufám, že se neurazíš. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 01.09.13 16:49

mě tykat můžeš, ale ty krámy si nech :-D mě stačí co nastřádají rodiče (důchodci). všechno se prý hodí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 16:08
avatar

Ahoj,-

- kromě zvířat miluju i věci, které se mnou prožily většinu života - vždy si vzpomenu na písničku Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka - "neopouštěj staré věci pro nové ... " - anebo tak nějak.

- ale zase - pokud stará věc už nefunguje - tak co s ní.? - se starými lidmi a zvířaty se také musíme rozloučit, byť jsme je sebevíc milovali. I my se za čas budeme loučit - a nic s tím nenaděláme. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waltr1*
Datum: 01.09.13 21:09

tak to je fakt že si clovek vazi veci ktere ma rad a nerad se s nimi louci nekdy se to ale zvrtne mam plnou garaz potrebnych veci po prodeji chaty aut a pozustalosti a hranici to s uchylkou nebo co vse je funkcni hezke a zajimave v podstate je mi toho lito je v tom nejaka prace a ta energie se mi nechce jen tak vycerpat no ale skusim to prehodnotit :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 21:22

pokud máte v garáži staré tisky související s botanikou, tak se hlásím, nějaká pěkná váha by se mi také hodila a stále hledám ty plastové tácy pod květináče s kaktusy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.13 20:26
avatar

Ukulele, škoda, že to nebylo loni po tchánovi tu byla spousta literatury pro agronoma, dost vyletělo komínem ale něco tu ještě je. S botanikou to sice souvisí ale je to spíš o obilovinách, kukuřici a řepě.Máte zájem i o toto?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.13 21:54

Lidus, no abych se přiznal, ani ne. Ne že by mě to nezajímalo, ale raději bych tištěné herbáře léčivek, pokojovek, exotických rostlin, sukulentů a kaktusů, cestopisy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.13 03:13
avatar

Řeším to tak, že věci, které již nepotřebuju postavím k popelnicím (ty menší na popelnice) a vždy to docela rychle zmizí.

Jak řekl jednou nějaký klasik (kdo víte jméno, řekněte, ráda se to dozvím)

Pro někoho jsou výkaly odpad - pro hovnivála poklad.

Vše je o úhlu pohledu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waltr1*
Datum: 06.09.13 15:33

vše je boži dilo i ta hruzna lidska činost prace ktera je vložena do predmetu je bozi energie a tu lze brat hold ruzně ale je fakt že přenechani energie je dar a ten nas obohacuje o energiji přimo umernou daru feng shu a t d

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: hm®
Datum: 07.09.13 21:21
avatar

Staré věci nesbírám (jako abych je nosil domů). Ale je pravda, že když něco (původně nové) zestárne, z nějakých důvodů se nahradí novějším a přitom stále ještě funguje, je mi naprosto proti srsti to vyhodit. Tak nějak třeba i tuším, že se to možná pro původní účel už nevyužije, ale prostě vyhodit funkční věc, která je v pořádku ... Nejlépe, kdyby se to dalo ještě nějak využít, nebo rozebrat a předělat, nebo ... co já vím. Ale vyhodit, když funguje?!

A mám s tímto přístupem samozřejmě doma potíže. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.13 07:16
avatar

Své dětsví a mládí jsem prožila v době, kdy se dědilo oblečení, kdy se považovalo všeho. Nějak to ve mně zůstalo. Mám plnou skříň krásného oblečení, má jen tu nevýhodu, že u něj v pase schází asi 20 cm. Nemám to srdce to vyházet, protože jsou to opravdu krásné věci. Podobně manžel - různé motory a součástky z motorek, aut, nevyužitý šrotovník, krouhačku z dob chování čuníka apod. Máme tu výhodu, že máme stodolu, chlév, 2 kůlny, tak se mu to tam všechno vejde. A protože život rychle utíká, ráda bych to zlikvidovala, aby jednou naši potomci neláteřili, jací jsme to byli bordeláři. Ale nejde nám to - ani manželovi, ani mně. Je jen jediná možnost, jak se naučit nebýt sentimentální. Příbuzní žili v krajském městě v maličkých krcálcích - 2 dospělí a 3 dorůstající děti. Každá věc měla své místo a vše nepotřebné, co bylo navíc, se vyhodilo. Jenže to by nesměl člověk mít půdu, stodolu, chlív a 2 kůlny. A garáž! Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 08.09.13 08:27
Uz jsem vam to psal do jineho dotazu, ale tady to jen zopakuji pro zdejsi ctenare: jednou to vasi potomci a dedici, kteri hospodarstvi po vas prevezmou, oceni, ze tak je vse, co potrebuji a nemusi to shanet znova, draze platit a zjistovat, coze to vlastne potrebuji.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.13 08:02
avatar

když např. v práci přijde řeč na to, že někomu chybí něco, co na chalupě mám navíc, tak mu to nabídnu - kamarádce jsem tak věnovala péřový polštář a kovovou formu na bábovku, jiné talířky a hrnce apod. ... pěkné oblečení, které nenosíme, vozím do spec.kontejnérů ... no a to ostatní mám uložené a občas se tím probírám, však se to jednou mně nebo někomu bude hodit - ale jak už tu někdo psal, často se stane, že je uprostřed práce "něco" potřeba - kus trubky, starý cedník apod. - a já to vykouzlím! to mi udělá radost :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.