Dovoz kosmetiky ze zemí mimo EU

Od: Datum: 31.08.13 16:30 odpovědí: 5 změna: 31.08.13 19:02

Dobrý den,

jak to funguje v případě dovozu kosmetiky ze zemí mimo EU? Pokud už se v EU nebo v ČR prodává (respektive má autorizovaného prodejce), je nutné mít laboratorní testy a zhodnocení bezpečnosti kosmetických výrobků nebo stačí, že je provedl ten, kdo jsem kosmetiku první "přivezl"?

Děkuju, Michal

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jeronimo
Datum: 31.08.13 18:10

Pokud chcete být dovozcem a zboží prodávat, dodávat do maloobchodu. Musíte sám garantovat nezávadnost produktu, který dovážíte. Je také potřeba počítat s clem a doplatkem DPH.

Od: misau
Datum: 31.08.13 18:28

Děkuju za odpověď, znamená to tedy, že i když byla již kosmetika schválena v EU a v ČR existuje autorizovaný prodejce, musím si nechat udělat své testy?

Datum: 31.08.13 18:40

Ne, tak to jsem Vás špatně pochopil. Potřeba je registrovat "notifikovat" pouze nový kosmetický přípravek. Znova nic registrovat nemusíte. Čistě jen prakticky. Pokud v ČR existuje zavedený dovozce, pochybuji, že od výrobce získáte lepší marži než on. Pokud nabídnete na trhu lepší ceny, Váš konkurent se přizpůsobí, nabídne ještě lepší. Tyhle vojny, druzí v pořadí obvykle nevyhrávají.

Od: misau
Datum: 31.08.13 18:49

To máte pravdu, s tím počítám, vím, že to nebude jednoduché.. šlo mi především o ty testy. Pokud bych měl nabídku výrobků a některý zájemce by chtěl vědět, zda kosmetika splňuje legislativní požadavky, tak stačí napsat pouze to, že jsou k dispozici na MZ?Ještě jednou Vám děkuju za Váš čas a odpovědi, M.

Datum: 31.08.13 19:02

Přesně jak píšete. Každý přípravek dostane značku na MZ.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.