Kde koupit nábytek

Od: Datum: 30.08.13 23:03 odpovědí: 18 změna: 24.05.15 17:52

Ahoj chtěl bych poradit . Budu kupovat novou sedací soupravu a postel a chtěl bych se poradit zda je lepší sconto, ikea, mobelix nebo další obchody s nábytkem s ohledem na kvalitu a přiměřenou cenu . Můžete mi poradit který obchod je lepší a na co? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.13 23:14

heureka ;)

Datum: 30.08.13 23:20

Mobelix si vem do pronájmu, kde ho pak necháš/vyhodíš. Kvalita nic moc. Ikea je s kvalitou lepší, ale musí se ti to líbit - mě se to nelíbí.

SCONTO se dá, ASKO, ale záleží co chceš - ano sedačku a postel, ale záleží jak moc design, jak moc moderní apod.

Od: pinkulinka*
Datum: 30.08.13 23:27

Já osobně bych doporučoval Ikeu. Je spolehlivá, nábytek je kvalitní... co dodat

Datum: 30.08.13 23:37

Ikea a kvalitní - to je přímo vzorový oxymorón )

Od: kubaaaa
Datum: 31.08.13 07:50
ale ale... ono taky zalezi na cene. Kdyz si koupim sedacku za 3000 tak nemuzu cekat super kvalitu, ale s tim se musi pocitat. Naopak drazsi veci v Ikei bych si za nekvalitni oznacit nedovolil.
Datum: 31.08.13 07:08

Také hledám sedačku a zjišťuji, že mnoho obchodů zásobují stejní výrobci. Malý výrobce je originálnější, ale dražší. Tahle firma bývala známá svými kvalitními postelemi a matracemi a má i nějaké akce na sedačky. http://www.nabytekjelen.cz/za…ci-souprava-akce-do-1592013/. Mám kapku jiný problém. Pohodlné křeslo dosloužilo a tak hledám sedačku, která by byla rohová, s vyšším sezením, lehací část-takové jako lehátko aby bylo delší, opěradla za zády aby byly vysoké, snad i s nástavcem jako opěrka v autě, aby nebyla jednobarevná. Bolívá mě v zádech, tak abych se mohla k telce natáhnout, opřít se i s hlavou, když sedím, protože jsem vysoká. Dorotka se po ní povaluje a jednobarevnost, to není dobré řešení. A taky, abych se vešla do nějakých 20.000kč.;)

Od: pt®
Datum: 31.08.13 10:37

"tomm", my nyní v poslední době, koupili nábytek v Ikea a to z toho důvodu, že je při dopravě v krabicích, ale hlavně je k dostání nábytek lehký, což potřebuju pro manipulaci při úklidu, při malování atd. Měli jsme sedačku z Mobelisku, ale za dva roky jsem ji darovala, byla nemožně těžká a žádná kvalita. Mně se nelíbí nábytek na jedno brdo, jako vidím ve Scontu,v Mobelisku a v Asku, alespoň já tak jejich nábytek vnímám. Protože v Ikea má nábytek nápad, je i velice pěkný na pohled a pohodlný. Je to na každém, co preferuje, co se mu líbí a co si vybere. - pt

Datum: 31.08.13 21:09

Pokud chcete kvalitní nábytek, na na Vámi jmenované obchody skutečně zapomeňte. Naopak doporučuji podívat se po nabídkách českých výrobců - je tu mnoh firem, které dělají opravdu dobré řemeslo. Pokud chcete postele a sedačku, zkuste se podívat sem :

http://www.nabyteknovapohoda.cz/

nebo sem :

http://www.polstrin.cz/ , http://www.bohm-jihlava.cz/, http://www.nabytek-pospichal.cz/index.php?page=kontakty , http://www.postele-na-miru.cz…na-miru/vyroba-dvouluzka.html

To je výčet jen pro ilustraci, výrobců. kteří dělají kvalitně je hodně.

Pochopitelně, nebude to za cenu nábytkových diskontů. Ale věřte, že konkrétně u čalouněného nábytku je kvalitní práce velice znát, pokud ošidíte kostru tak se nábytek ,,rozvrzá´´, pokud ošidíte čalounění tak zapomeňte na pohodlí, protože nekvalitní látky a pěnové materiály se rozpadají a deformují.

Datum: 01.09.13 10:28

"promon", z Vašich odkazů, je nábytek pro mně naprosto nevyhovující. Možná z té poslední nabídky postelí bych něco vybrala. Nejde o to, že není z čeho vybírat, ale jsou to velké a těžké kusy. Vůbec se nemyslí na lidi, kteří potřebují lehčí nábytek, s kterým se lépe manipuluje. Jsem ráda, že je zde pro nás Ikea, která mi naprosto vyhovuje, jinak bych se s těmi těžkými krámy nadřela. Alespoň je výběr pro všechny, někdo si vybere masiv od naših výrobců, druhý něco lehčího z Ikea a to je zaplaťpánbůh moc dobře. - pt

Datum: 01.09.13 16:05

pt - přiznám se, že nevím, kde jste vzala info o tom, jakou má daný kus nábytku hmotnost, ale uznávám, že v tomto máte zřejmě lepší zdroj informací. Nábytkem se zabývám už mnoho let, ale přiznám se, že hmotnost nábytku jsme řešili snad jen tehdy, když jsme dělali vybavení do obytných aut a přívěsů. Že by někdo ze zákazníků řešil, jestli skříň váží 60, nebo 80 kg, to slyším prvně. Ano, je mi jasné že se s nábytkem občas manipuluje, ale povýšit hmotnost nábytku na prvořadé kriterium je poněkud zvláštní. Přece denně nepřamísťujeme nábytek, ne? A když už dojde na stěhování, malování a podobné akce, tak buď jsou stěhováci, nebo nějaká brigáda z přízně.

Třeba jen pro ilustraci - vyráběli jsme kompletní vybavení mnoha hotelů renomovaných značek a mohu vám zodpovědně říct, že vynášet hotelová dvoulůžka či skříně po schodech byla skutečná dřina. A to proto, že hotel, kde stojí noc půlku průměrné mzdy si jaksi z principu nemůže dovolit šuntózní interiéry. Prostě pokud má být nábytek poctivě udělaný z tradičních materiálů (vynechme materiály jako titan, kevlar a pod) tak prostě má svou hmotnost. Pokud má sedačka kvalitní pevnou kostru z tvrdého dřeva, tak bude zcela jistě těžší, než nějaké šidítko s polystyrenovým jádrem obtaženým molitanem. Jenže - polystyrenová ,,atrapa ´´ vyjde mnohem levněji - opět pochopitelně, protože polystyrem stříknutý do formy má cenu několikanásobně nižší, než to, když kvalifikovaní dělníci vyrábí kostru z kvalitního dřeva.

Ale to je tak v této zemi běžné - pro mnohé lidi je alfou i omegou CENA. Prostě ,,nekup to, když je to tak levný´´. Je zajímavé, kolik lidí je ochotno akceptovat naprosté technologické i materálové prasárny v případě nábytku, ale třeba auto, které by bylo nastříkáno jen zvenčí a zevnitř by koukal rezatý plech, by nikdo nekoupil. Ale klíďo si koupí skříňky, které jsou dýhovány jen zvenčí a zevnitř čumí do dřevotřísky. I když dýhovány je v tomto případě špatný termín, o dýho nejde, je to papírová tapeta. Přitom běžný člověk tráví více času doma, ve svém interiéru, než v autě. Ale jak jsem už psal - je to otázkou priorit, proč ne, kdo chce, může bydlet stejně jako Diogenes, třeba v sudu.

Datum: 02.09.13 12:32

"promon", jistě jste odborník a děkuju za podrobný popis. Jsem holt to jedno procento zákazníků, který kupuje nábytek lehký, odlehčený. Já si opravdu věci šetřím a mám je docela dlouho. Chápu hotely, kde je investice na hodně let dopředu a nábytek používá kde kdo. Za mně fakt díky za Ikea, nejdu ani do Sconta ani do Aska a jim podobným. - pt

Datum: 02.09.13 09:33

Dlouho jsem v prodejně nábytku nebyla, jen jsem hledala na netu. Včera jsem obešla Mobelix a Orfu. Orfa se mi líbila hodně. Mají obrovské množství i sedaček i postelí od různých výrobců a v různých cenových variantách. Měla jsem štěstí na prodavačku, která mi ukázala přesně to, co jsem hledala a kolem čeho jsem bez zájmu přešla. Poskládala jednotlivé části přesně podle mých představ a požadavku. A také výklopná část opěradla je tak, aby se dalo ulehnout se zvýšenou oporou. Dá se objednat i barva potahu. Jsem nadšená a po promyšlení v klidu doma u kávy, do obchodu zajedu a objednám. U té ochotné prodavačky. :D

doplněno 02.09.13 15:47:

Jenyk a Axus, chlapci, máte představu, kolik opravdu kvalitní nábytek stojí? Máte představu o platech a důchodech? Kolik lidí si dnes může pořídit velmi kvalitní vybavení bytu? Takže většina z nás, hledá něco kvalitnějšího, ale rozhodně ne ve špičkové kvalitě. Nevím, v čem žijete vy, kde se oblékáte a obouváte, kde nakupujete drogerii, kde potraviny, elektroniku, bytový textil. A také nevím, jaký máte příjem a jak tohle všechno zvládáte. Většina z nás příliš ne. Já rozhodně ne. Proto obhajuji Vietnamce, diskonty a Orfeu. Prostě tančím tak rychle, jak dokážu. ;)

Datum: 02.09.13 12:11
Asi to mám jako profesionální deformaci, ale osobně bych si nedovolil udělat nábytek co se ve výše jmenovaných běžně prodává. To je všechno jen nakašírovaný jak kulisy na divadle a kvalita nikde.
Promon má naprostou pravdu. Těmto hyper super mega diskontum a nejen s nábytkem je třeba se velkým obloukem vyhnout. Holt kvalita se hledá jak jehla v kupce sena a něco stojí.
Od: axus®
Datum: 02.09.13 13:09

Pokud je to pro Vas domu, tak se pripojuji k Promonu a Jenykovi.

Vemte neco kvalitniho od ceskeho vyrobce.

Pokud chcete skutecne z retezcu, pak snad radeji Asko, Kika, Jena? Sconto, Moebelix, Ikea... to jsou povetsinou strasny ksunty.

-

Ohledne te hmotnosti, kvalitnejsi ze stejnych materialu bude zpravidla tezsi. Viz napr. lamino deska napr. od Kronospanu s hustotou 850kg/m3 vs. polske desky s 600kg/m3.

Nasleduje kontrolni otazka. Z ceho se snaze vytrhne pant?

A co teprve superkvalitni Ikea produkty z pohledove folie a vnitrni pairove vostiny.

doplněno 02.09.13 16:45:

Babkazov. Jiste. Kazdy doporuci podle vlastnich zkusenosti. Jinak to ani nejde.

Je na tazateli, aby se rozhodl podle sveho uvazeni.

Datum: 02.09.13 18:00

"axus", nevím, jestli chodíte do Ikea často, ale já ano. Co píšete o váze desek a materiálech, vím také. Já si koupila nábytek z lehkého smrkového dřeva, ze série "leksvik", bohužel se již celá serie nevyrábí. Takže žádné folie a voštiny, ale dřevo. Když jsou klouby v čudu, tak těžko udržíte v ruce i židli, stůl a židle "jokmok". Pro mně a za mně, ať si koupí kdo chce, co chce. Já jen tazateli radila, kde nakupuji já, musí se jít sám přesvědčit a podívat a podle toho nakupovat. Nelze šmahem něco zkritizovat a zavrhnout. V Ikea jsou ještě asi dvě serie, vyráběné ze dřeva, jenže to se musí přesvědčit každý sám. Jinak "babkazov" má také kus pravdy. - pt

doplněno 02.09.13 18:02:

doplnění: Stůl a židle "jokmok", jsou lehoučké a dobře se s nimi manipuluje.

Datum: 03.04.15 11:22

Jelikož mám ráda bytelný a spíše starožitný nábytek, tak bych do Ikey nešla ani náhodou. Je to dřevotříska na tom je lamino a velice nekvalitní provedení. A také to je na první pohled na něm vidět. To je jakobyste chtěli být dobře obutí, koupili si boty z umělé hmoty u Vietnamce a tvrdili, že to je to samé jako kožená obuv. Prostě já nesnáším šunty co se určitých věcí týče. Netrvdím, že každá kožená bota je kvalitní, také záleží na výrobci, ale to samé platí u nábytku. Pokud tedy chcete opravdu pořádný kus, který se po roce užívání nezačne viklat, tak tyhle různé skládačky v bednách, co si doma sešroubujete, určitě nedoporučuji. Ale třeba jsem moc náročná a mnohým to nevadí. To je věc vkusu a určitě také peněz. Ale když si to člověk spočítá, tak na levných věcech stejně jenom prodělá. A to několikrát najednou. Za prvé má doma vybavený byt očividně nekvalitním nábytkem, za druhé se bude rozčilovat až se šuplíky a nožky začnou viklat a nakonec bude muset znovu nakupovat. Takže výsledek je ten, že nakonec ho celá ta "sranda" vyjde daleko dráž, než kdyby si hned raději přidal a koupil něco kvalitního. Bohužel nemohu napsat kde, protože já už mám nábytek přes třicet let a bude ho mít po mně ještě můj syn. Ale tu Ikeu znám z dob, kdy jsem bydlela v cizině a tam se tomu říkalo "skládací nábytek chudých". Nikdy jsem tam nic samozřejmě nekoupila, ale prošla jsem tím obchodem. Možná, že dnes to je jiné, ale to bych se sakra divila.

doplněno 03.04.15 11:27:

Naprosto souhlasím s názory Promona, Jenyka a Axuse.

Datum: 03.04.15 11:33

Take v podstate shouhlasim, ikdyz na starou otazku :). Ale vsech no ma sve ale. Ja jsem nakoupil levny nabytek Ikea a podobne, dokonce nejaky z druhe ruky - starsi Ikea mi prijde kvalitnejsi. Nabytku odeslo kovani, nahradni me v ikea prislo asi na 150 KC a vymenil jsem si to sam. Proc? Mame ted uz tri male deti a mam pocit, ze nabytek tim dost trpi. az budou vetsi a veci si vic vazit, koupim neco kvalitnejsiho.

Tedy nam jsem poridil postel z dubu, poradne desky. Jen jsem prisel na to, ze mi nevyhovuje system uchytu ktery byl pouzity. je tam jakysy zaves, takze pri zvednuti se to cele rozpadne na dily. kdyz to neposouvame, tak to nevrze a je to OK - vyroba truhlar

Take mame sedacku s omyvatelnym potahem, umyje se z toho temer cokoli. nova stala pres 50 000. Ale diky tomu, ze ji udelali bez rozkadaci postele ji zakaznik neprevzal. je take hodne velika, takze ji mam nakonec za neco pres 20 000. - vyrobce koupeno v Kika a jako smejd mi to neprijde. Je na tri casti a vaha znacna

Od: alena486
Datum: 24.05.15 17:52

Ahoj, no když sedací soupravu a postel, tak ja bych se Ikei vyhla :/ Já nevím, mne proste ty jejich sedaci soupravy vubec nesedli :/ :/ Postele ještě jako tak, ale žádná sláva podle mne. Skus kouknut Žlutá hala, já tam práve vybírám sedačku, výbeř mají hoooodně velký, nemužu si vybrat :D už 3 krát jsem rozhodnutí změnila :) snáď už to bude teďka už vážne finálny výběr :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.