Bydliště a úřad práce

Od: Datum: 30.08.13 16:51 odpovědí: 4 změna: 30.08.13 20:17

Prosím víte někdo, jak je to se zaregistrováním na úřadě práce? Bydlím v okolí Kyjova, takže úřad na kterém bych se měla registrovat je úřad práce v Kyjově, ale mám možnost bydlet poblíž Brna, takže budu potřebovat práci někde v okolí Brna. Můžu se registrovat i na úřadě v Kyjově ikdyž bych řekla, že chci pracovat poblíž Brna? Zatím v Brně ještě nebydlím, ale příští týden musím na úřad práce a nevím jak to mám udělat, jeslti můžu i na ten do Kyjova, když vím, že do dvou měsíců budu bydlet v Brně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 30.08.13 17:50
avatar

Dcera řešila stejný problém a je to tak, že úřad práce máte podle trvalého bydliště, takže dcera se jezdila hlásit tam , kde měla trv.bydliště.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elzaazle*
Datum: 30.08.13 20:09

A nevíte, jestli se můžu hlásit na úřadě v Kyjově a chtít práci v okolí Brna?..Kyjov je od Brna tak 60 km. Nevím vůbec, do jaké vzdálenosti úřady práce hledají práci, jestli to po nich vůbec můžu chtít, aby mi hledali práci někde v Brně..zřejmě si ji najdu asi sama, ale i tak se mě budou ptát, kde bych tu práci chtěla a budou asi čekat,že řeknu poblíž Kyjova, ale to já právě nechci.

Od: pt®
Datum: 30.08.13 20:13
avatar

"elzaazle", půjdete do evidence svého ÚP podle trvalého bydliště, odkud budete dostávat i případnou podporu v nezaměstnanosti. Ale sdělíte své zprostředkovatelce, že nyní budete bydlet poblíž Brna, ale trvalé bydliště měnit nebudete a že byste chodila na ÚP na pozvání tam. Ona Vám okopíruje potřebné doklady a s těmi půjdete již na ÚP, kam budete patřit podle bydlení blízko Brna. Tam zprostředkovatelku požádáte, aby Vás zvala na návštěvy, popřípadě dávala doporučenku na volné místo a dáte ji všechny okopírované doklady, které jste dostala v místě trv. bydliště. Vaše zprostředkovatelka z trvalého bydliště by se eventuelně mohla ještě telefonicky s novou zprost. spojit a potvrdit, že o tom ví. Pak již budete docházet na ÚP v okolí Brna, kam budete pod ÚP spadat. Vypadá to komplikovaně, když to píšu, ale dějí se takové případy a takto se řeší. - pt

doplněno 30.08.13 20:15:

V každém případě je na Vás hledat si zaměstnání, pokud si ho nenajdete a ÚP bude mít pro Vás vhodné místo, nesmíte ho odmítnout. Takže choďte na pohovory, a místo si hledejte, kde je Vám libo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elzaazle*
Datum: 30.08.13 20:17

Děkuju moc, teď je mně to snad jasné:)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.