Sběr víček vs lázně

Od: Datum: 06.11.13 20:30 odpovědí: 7 změna: 07.11.13 10:12

Dobrý den,prosím o radu-mám hendikepovaného syna a chtěla bych mu uskutečnit sběr víček či i jiných věcí?Aby jsme mohli do lázní v Klimkovicích...Poradte mi jak se tato sbírká dělá?Děkuji moc za radu a pomoc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.13 21:02

Zkuste oslovit nějaké školy, školky nebo takové instituce, kde je větší množství lidí. Případně to zkusit přes televizi (na nově jsou často tyto příběhy), ale to nevím jak se přesně řeší. Ale ty instituce my přídou jako možnost, zkuste třeba i hasiče ty také bývají aktivní v těchto věcech.

hodně štěstí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.13 21:36

Směr je jedna věc. Ty, kteří to nasbírají se najdou (často vidím i někoho vybít víčka v kontejnerech), ale problém je odvoz a následné zpěněžení.

Je nutné si domluvit firmu, která víčka odveze a vykoupí. Často je nějaká hranice minimálního množství, aby se to pro ně vyplatilo - musíte to tedy mít kde skladovat a množství to nebývá zrovna malé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 01:16
avatar

Víte kolik dostanete za sběr víček? Kullový. Za jedno kilo dávají mizerných 6kč. A na kilo potřeba těch víček 1000 ... Nechápu, že tohle pořád frčí, kdyby lidi raději namísto nákupu PET lahví s hnusnou balenou vodou ty peníze poslali na účet. Peníze pro dítě by se tak nasbíraly rychleji a pomohlo by to i ekologii...Radši popřemýšlejte o DMS, finanční sbírce atp.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 07.11.13 01:28
avatar

Souhlasím.. asi je to takový to "když už tak už" - i já si tu petku někdy koupím...

..možná to spíš zkuse přes FB - napište příběh, fotky, musí to působit reálně, dojemně,, pokud Vás tam uvidím, ráda přispěji, mohu i udělat nějaký grafický banner, ale na jeho úmístění už by jste musela hledat místo sama :)... Pokud budete mít zájem, napište do zpravy:)..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 07:34
avatar

Zdá se mi, že stát nepřistupuje k postiženým tak, jak by měl, aby důstojně žili. Ano, v televizi občas ukáží nějaký příběh chudinky, nad kterou srdce usedá a lidé posílají. Ale ten natočený chudák je prostě opravdu jen jeden ze stovek či tisíců a co ti ostatní, kteří nejsou zmedializováni? Ti zůstanou ve tmě. O podobné děti by se měl postarat stát, kdyby nebylo vše rozkradeno, pročundračeno a v lepším případě "odkloněno". Je to jeden z mála cílů, kde by byly peníze skutečně dobře využity, ve prospěch postiženého. Bohužel, na to není.

Děti sbíraly ve škole také víčka pro nějakého postiženého chlapce. Vnuk je velice aktivní, ukecal mě k pomoci, našli jsme plný kontejner plastových lahví a kam jsme až dostali, víčka jsme odšroubovali. Kluk přinesl do školy velké množství. Paní učitelka se nevěřícně ptala, kde tolik víček sehnal. A on bezelstně prohlásil, že v kontejneru. V tu chvíli učitelka zaječela: Fůůůůj a jeho igelitku i s víčky vhodila do odpadkového koše.

A tak jsem se zařekla, že už žádná víčka sbírat nebudeme. Kde je sehnaly další děti? Určitě tak, jako vnuk, jen to nahlas neřekly. Stejně mi to spíš připadá, že se jedná o reklamu na nápoje v plastech. Přitom se podívejte kolem silnic, kolik plastů se tam válí. Snad někoho moudře uvažujícího napadne a vrátíme se zase ke sklu. To bylo z velké části vratné a tolik se ho nikde nepovalovalo. Ale to jsem se dostala někam jinam.

Než sbírat víčka, oslovila bych nějakou charitativní organizaci, aby na Vašeho chlapce uspořádala sbírku. I kdyby dal člověk třeba jen dvacku, když by dalo hodně lidí, částka by pěkně narůstala. Jenže ona ani charita zadarmo nehrabe a tak by bylo jen otázkou, kolik by jim uvízlo za nehty a kolik byste z toho dostali vy. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 08:55
avatar

Dobrý den, nejdříve musíte váš příběh zmedializovat, pak sehnat někoho kdo víčka vykoupí a jak tu je již psáno, nepočítat z žádnou horentní částkou. Syn nemá "nárok" na lázeňskou léčbu na ZP? Zkuste si o lázně zažádat lékaře, myslím, že je to jistější než ta víčka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.11.13 10:12

Ono to není tak jednoduché, je zákon o veřejných sbírkách. Víčka moc nevynáší, ale jde i o solidaritu děcek, přidat papír aj.. Co tak oslovit nadace, které se se na to specializují? Ale myslím, že dostávají kupu žádostí a dělají pak výběr. Víme, že pomoc žádali i ti co na to měli. Zorganizovat něco, akci nějakou a výnos použít. Ono takové věci nejsou jednoduché, stát má víte co..., co nedostane z lidí nemá. A lidi žádají dejte, dejte. Tudíž to hradí občané (zrovna jako jídlo v nemocnicí aj.). Kdyby lidi chtěli kdeco zadarmo, tak si dovedete představit ty daně?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.