Invalidní důchod práce a zdravotní pojištění

Od: Datum: 06.01.14 13:22 odpovědí: 2 změna: 07.01.14 06:09

Dobrý den.mám na Vaší poradnu dotaz.Mám částečný invalidní důchod 1. stupně.Začal jsem pracovat.Smlouvu mám na pracovní poměr plný.Teď nám zaměstnavatel přidal zaměstnance tak že dudeme mít měsíčne asi 120-130 hodin takže mzda nebude ani minimální a bube přibližně činit 6500-7200 Kč. Jak to prosím bude ze zdravotním pojištěním budume muset dopláce zdravotní pojištění do odvodu z minimální mzdy jak to ukazuje mzdová kalkulačka na. měšec.cz
Děkuji za zodpovězení dotazu a přeji hezký den Ladislav51

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 06.01.14 13:36

zdravotní pojištění zaměstnanec odvádí z hrubých přímů nikoliv z minimání msdy.To znamená z 6300-7200nikoliv 8500

Datum: 07.01.14 06:09

Zaměstnancům s ID se zdravotní pojištění nedopočítává, protože tito zaměstnanci patří současně do skupiny obyvatel, za něž odvádí zdravotní pojištění i stát.

Neplatí to však zdaleka pro všechny zaměstnance, jak ve své odpovědi naznačuje Pacourek.

Pokud by na stejném místě (se stejným úvazkem) pracoval zaměstnanec, za kterého nehradí zdravotní pojištění stát, nebo který souběžně nepracuje v dalším zaměstnání (nebo nepodniká, ...) musel by zaměstnavatel zdravotní pojištění dopočíst a strhnout zaměstnanci celý rozdíl ze mzdy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.