Druh stavebního pozemku

Od: Datum: 10.09.13 17:30 odpovědí: 1 změna: 10.09.13 20:57

Dobrý den je to složité ale chci se zeptat na jednu věc-snad někdo poradí mám pozemek neboli ornou pudu chci jí převést na stavební pozemek je to v obci obec by ráda ale pozemek třeba pro obchod nebo halu nebo prej domov duchodcu a podobné což je v této obci nelogické a težo to tu bude někdo stavět no nevadí chtěl bych se zeptat jestli někdo poradí jaký je nejlepší druh stavebního pozemku?jako třeba pro domy nebo prumyslová zona a tak ruzně a jestli někdo ví jaké druhy stavebního pozemku jsou?Děkuji za všechny odpovedi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.13 20:57

Stavební pozemek (tak jak jej eviduje katastr) je jen jeden. Neexistuje více druhů. Parcela je buď pozemková nebo stavební.

Dalším členěním se pak eviduje tzv. využití parcely. U pozemkových parcel to může být orná, zahrada, sad, ostatní plocha, vodní plocha, atd. U stavebních parcel to pak může být bydlení, rekreační, průmyslová, občanská vybavenost apod.

Nicméně způsob využití pozemku neurčuje majitel (zpravidla). To je dáno většinou tím co tam stojí, nebo roste. Pokud dochází ke změnám, jsou tyto předem plánovány pomocí územního plánu, tzn. že tam kde obec plánuje výstavbu nových domů, bude v plánu jako využití bydlení a to se následně promítne po výstavbě i u těch stavebních parcel, ale vždy to budou stavební parcely. Zrovna tak v místech kde plánují obchoďák, domov důchodců apod. bude občanská vybavenost, ale zase to budou stavební parcely a jejich způsob využití se zapíše až dle toho co tam bude stát.

Pokud máte pozemek v místě, kde je dle územního plánu třeba lehký průmysl, můžou se tam stavět výrobny, skladiště apod, ale ne rodinné domy. Jen v případě, že by došlo ke změně územního plánu ve kterém by došlo ke změně plánovaného využití příslušných pozemků.

Chápete jak to myslím? Vy si na úřadech změníte parcelu z orné na stavební, ale nic víc. Její využití určí až stavba, která se na ní postaví.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.