Jak zmenšit (nastavit) prstýnek

Od: Datum: 26.08.13 09:11 odpovědí: 7 změna: 26.08.13 22:25

Dobrý den, mám doma prstýnek ze stříbra, který je doplněn kamenem opálem. Prstýnek je cca o 3mm většího průměru než bych měla mít. Problém je v tom, že pokud bych si jej nechala zkracovat tak by se svařováním, kámen opál spálil a změnil by barvu, což by prstýnek znehodnotilo. Nemáte někdo nějaký tip, jak prstýnek nosit nebo upravit aby mi nespadnul z prstu? Děkuji mockrát za každou radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 26.08.13 11:08

A to Vám řekli ve zlatnictví? Pokud budou prstýnek upravovat ve zlatnické dílně, tak vědí, jak na to, aby se kámen nepoškodil. Pokuste se ještě informovat ve více tavých dílnách, které se úpravou prstýnků zabývají. - pt

Od: karry
Datum: 26.08.13 11:12

Ano informovala jsem se již ve dvou stříbrnictvích. Není tady nějaký koumám který by měl nějaký nápad jak ten prstýnek vypodložit či to nějak udělat aby nepadal? Děkuji

Od: pt®
Datum: 26.08.13 11:22

Pokuste se zeptat v dílnách po internetu, třeba Vám poradí kam se obrátit. Zde se můžete také zeptat: http://www.prsteny.cz/caste-otazky

Datum: 26.08.13 11:20

Koumáků je tady dost.

Nech se vosou píchnout do prsteníčku a prstýnek ti bude akorát.

A teď vážně. Musíš se rozhodnout co chceš!

Buď tu práci svěříš odborníkům, kteří si s tvým zadáním musí poradit a nebo si můžeš oblepovat prst náplastí. Taky je možné udělat nějakou vložku do prstýnku, ale jak to bude vypadat?

A to nemáš nějaký jiný prst, na který by ten prstýnek pasoval?

Ber to jako rady od chlapa, který netuší jak moc důležitý je prstýnek na správným prstě.

Datum: 26.08.13 15:43

Já si myslím, že ve šperkařské dílně by neměl být zas až tak problém kámen vysadit, obroučku upravit a kámen zase vsadit. ;) Případně použít prsten jako materiál na výrobu nového prstýnku se starým kamenem.

Datum: 26.08.13 18:01

Nedávno mi přišel katalog Magnetu a tam mi nabízeli tohle:

http://www.magnet-3pagen.cz/5…FC2EDD4821242E8A92.app3?print

Možná je to blbost, podívejte se na to.

Od: karry
Datum: 26.08.13 22:25

Dobrý den, děkuji za zajímavý odkaz, neporadil by mi někdo z čeho takovéto pásky udělat? Líbí se mi tento nápad ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.