Jak vnímáte psy

Od: Datum: 23.08.13 16:43 odpovědí: 26 změna: 25.08.13 18:45
avatar

Ahoj - tato otázka asi patří do rubriky "zvířata" - ale já si to nemyslím!

- podle mého názoru mají psi a jiná zvířata stejné právo na život na této planetě jako lidé. Zvířata se o život "neprosila" - stejně jako my, lidé. Nechápu proto lidi, kteří nenávidí venčící se psy (mnoha lidem pes pomáhá - nikoho jiného třeba ani nemají) - já mám kočky.

Zatím končím - ráda ale odpovím na reakce rádců. Otázka byla vyvolána reakcí paní, které vadí psi, pobíhající v Praze po parku bez vodítka.

doplněno 24.08.13 13:42:

- ale je fakt, že bych nosila pepřový sprej na velké psy, kdybych měla s sebou dítě, anebo kdybych venčila jakéhokoliv psa - natožpak jorkšíráčka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jodi*
Datum: 23.08.13 16:53

A ta paní byla taky bez vodítka? :)

Nechápu ji. Každý má nárok žít. Souhlasím s vaší reakcí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.13 16:54
avatar

Já mám zvířátka moc ráda,ale když mi chodí čůrat a kakat pod okna, tak bych dala páníčkovi pár facek!

Také se mi stalo, že jednou jsem byla sama v lese na houbách a najednou proti mě rotvajler,myslela jsem,že z toho budu mít infarkt. Páníček si někde opodál sbíral houby. Podobných zážitků mám víc. Takže vodítka by měli mít,ale zase nesnáším zvířata zavřená v kleci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.13 17:10
avatar

Pro "hankas"

- my jsme měli také rotvajlera - a hodnějšího psa jsem ani nepoznala - vše záleží na výchově

- ale když potkám neznámého psa - tak tzv."strnu" - nehýbám se a nehysterčím - nechám ho, aby mne očichal - a uvidím, co pes chce - na nehybný cíl pes většinou neútočí.

- Ale - vlčička našeho souseda (velice přítulná a přátelská fenečka) - na moje "mimikri" - vůbec nereagovala - a pořád se chtěla mazlit - ať jsem se hýbala, nebo ne.! No - nakonec ji asi "sežrali" sousedé - pořád majiteli utíkala.

doplněno 23.08.13 17:50:

Pro "hankas"

- no právě - pes okamžitě vycítí - že se ho člověk bojí - anebo je - (jako můj partner agresivní) . Já se psů ani nebojím, a nejsem ani agresivní - a s každým psem se "slušně pozdravím" - tak jako s lidmi. No - asi jsem poněkud "off". Marcela.

Datum: 23.08.13 17:16
avatar

Já taky nehysterčím,ale nikdy člověk neví,co toho psa napadne. Pes vycítí,když se člověk bojí, tak se snažím ho ignorovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.13 17:12
avatar

Já rozhodně nikomu a ničemu právo na život neupírám. Někdo holt nenávidí psy, někdo třeba krokodýly a někdo lidi. S tím nic neuděláš. Mně je úplně jedno, kolik a jakých zvířat kdo má a kde a jak je venčí. Pro mne je podstatné, aby mě neobtěžovala, protože já taky neobtěžuji je. A je mi fuk, jestli mají páníčka na vodítku nebo ne.

doplněno 23.08.13 17:41:

Marcelo, já nemám problém se zkamarádit s jakýmkoli zvířetem (no, výjimky by se našly), ale mluvíme o cizích psech. A já znám dost psů, kteří jsou vychovaní tak, že se s nimi v nejtěsnější blízkosti mineme a ani jeden z nás nemá potřebu nějakého kontaktu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.13 17:26
avatar

Ahoj "ladinpraha"

- Vy reagujete jako můj partner - taky tvrdí, že psi nemají právo ho obtěžovat, protože prý on neobtěžuje je.

Je ale zajímavé , že když potkáme psa - ten se nezaměří na mne, ale na mého partnera. Je zajímavé, že pes okamžitě vycítí dominantní osobnost. - No, ale pomalu se učíme - partner se učí mluvit se psy - a mít je rád. Jinak máme kočky, které můj partner miluje. Ahoj. Marcela.

Od: ggh
Datum: 23.08.13 17:58

Myslím, že člověk je nadřazen psům a všem zvířatům obecně. Proto chápu, že někdo nechce aby ho psi otravovali. Mě dost rozčiluje to, že na nemocného psa se vybere x milionů korun, ale na zoufalého člověka skoro nikdo nepřispěje. Nevím, podle mě se celá společnost poklrytecky schovává za lásku ke zvířatům aby si podvědomě vykompenzovali, že nemají rádi lidi a že ani lidi nemjí rádi je.

Pes odjakživa člověku sloužil a ne naopak. Je to směšný, když vidím, jak si lidi přivážou psa nebo jiné zvířátko na provázek a chodí s ním po venku. Je to takové nedůstojné.

Nemám nic proti tomu, když si starý osamocený člověk pořídí jezevčíka, ale když si dva mladí lidi, namísto dítěte pořídi 40 kilovou dogu, kterou milují, tak je to fakt divný, ale běžný. Nelíbí se mi to, a myslím, že psi mají být na venkově a ne ve městě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.13 18:11
avatar

Pro "ggh"

- velice ráda bych věděla - proč a z jakého důvodu je "tzv. člověk" nadřazen "přírodě" - nemyslím si že je člověk chytřejší a cennější nežli zvířata! - víte třeba - např. kolik jste s prominutím "sežral" Einšteinů? - Zřejmě jste asi katolík - a máte to jasné. Já tedy ne.

Od: olaf71*
Datum: 23.08.13 18:04

sám jsem kdysi vlastnil chovnou stanici novofundlandského psa. už je to dávno a tenhle rasa je úžasná. dnes psy nějak nemusím, jen pohladit, ale pokud mám zechcaná kola u auta, vrata, plot, kalhoty špinavé od obskakujícího psa, tak zrovna nejásám. někdo má psa místo dítěte, krmí ho lidskou stravou, obléká ho do svetrů, bund, ponožek a nechá ho spát společně v posteli, nechá se olizovat a já nevím co ještě. svůj volný čas podřizuje jen jemu. pak mám někdy pocit, že ten člověk, který má rád psy, nemá rád lidi, i když by to podle pořekadla mělo být obráceně :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.13 20:04
avatar

Pro "olaf71"

- no nemyslela jsem svůj příspěvek tak, že bych zrovna musela dělat ze psa "šaška" - ale myslela jsem, že je nutné brát zvířata důstojně a rovnocenně , jako své partnery před "bohem" i přírodou.

Nechápu, proč si lidé myslí, že jsou něco lepšího, nežli zvířata. Stačí jenom se dívat, vnímat a přemýšlet. Ale pokud to takto necítíte - a hlavně - pokud svůj postoj nedokážu vysvětlit a obhájit jinak, nežli pocitově - moje chyba a - je zbytečné se o tom zde bavit. Marcela.

Od: majkll
Datum: 23.08.13 19:05

Psy vnímám pozitivně, ovšem agresivní, sobecké pejskaře vnímám velmi negativně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.13 19:18

Já mám traky psa.Snažím se aby neobtěžoval komu se to nelíbí.Kakat chodíme do přírody,tam to nemusím zbírat,Tedˇuž chodíme na volno ale jen tam aby neobtěžoval jiné lídi.Myslím že na dva roky je vychovaný.Někteří lidé hulákají kdyř pes kaká do trávy ale že kunˇudělá hromadu na silnici nebo u školy to nikomu nevadí.Tak do toho bych nechtěla šlápnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 23.08.13 20:27

Raději budu šlapat v pantoflích v koňském hnoji, než holínkami v psím lejnu. Ten plurál je příšerný, myslela jsem si, že tím trpí jen poblázněné matky. Vážně všichni chodíte kakat do přírody? To se máte, my na to doma máme WC.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 23.08.13 20:31

Muzu se zeptat, kolikrat jste videla pred skolou (nebo po Vasem u skoly) hromadu od kone? Staci udaj treba za posledni rok ci dva...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.08.13 19:30
avatar

"culdo", tak jsem hledala a našla na wikipedii: Rozdíl mezi člověkem a zvířetem

Nyní se ovšem podívejme ještě blíže na psychologické souvislosti či dopady existence thymu. Svou schopnost morální volby ve smyslu popření pudů mohou lidé projevit nejen účastí na krvavých bitvách, ale třeba také přijetím mučednictví, spácháním sebevraždy, zabíjením zvířat či dokonce lidí (např. v případě terorismu).Ženy pak eventuálně tím, že se smíří se svou bezdětností. I za tím vším podle mne může stát snaha člověka prokázat, byť někdy nesprávným způsobem, své lidství. Cílem je zde ukázat odlišnost člověka od zvířat, jeho výjimečnost ve světě přírody, lidskou schopnost překonat a ovládnout živočišné půdy či instinkty a přírodní síly vůbec, zkrátka přírodu v nás i mimo nás. Člověk se pak cítí svobodný a autenticky lidský. Je dost zajímavé, že podle Fukuyamy ten, komu je dlouhodobě upíráno uznání jeho lidství, jeho lidské důstojnosti, může duševně onemocnět. Zejména mu údajně hrozí schizofrenie. A my víme, že lidé mívají často potíže vzájemně si uznávat své lidství, svou lidskou důstojnost. I to může stát za poměrně značným rozšířením této nemoci v současné světě.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Konec_d%C4%9Bjin_a_posledn%C3%AD_%C4%8Dlov%C4%9Bk#Rozd.C3.ADl_mezi_.C4.8Dlov.C4.9Bkem_a_zv.C3.AD.C5.99etem

doplněno 23.08.13 19:36:

Citát: "Jediný rozdíl mezi člověkem a psem je v tom, že v nouzi a nebezpečí se na člověka spolehnouti nelze, kdežto na psa se spolehnouti můžeme vždycky."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.13 21:19
avatar

Psy - i když se jich bojím - vnímám většinou lépe, než jejich bezohledné majitele.

Vím sice, že většina majitelů bezohledných není, ale v mém okolí jako by jiní neexistovali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.13 22:08
avatar

Pejsky mám ráda, nesnáším jejich bezohledné páníčky. Nemám ráda psy bez košíku nebo bez vodítka co radostně skáčí na kolemjdoucí. V okolí mého bydliště tento problém není, páníčci se naučili po svých psech uklízet, psi mají náhubky nebo jsou na vodítku. Jediný pes na volno tu je retrívr záchranář co má vestu s označením a ten jde své paničce spořádaně u nohy, nerozhází ho ani hárající fenka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 23.08.13 22:17

Zbožňuji psy, sama jednoho mám. Nicméně vždy na vodítku. Můj názor je, že každý pes ve městě (mimo místa k volnému pobíhání psů určených) by měl chodit na vodítku. To bylo tisíckrát - ale paní, ten pes je hodnej, ten by nikomu neublížil! A šup,dítě nebo cizí pes je pokousané. Ať sí říká kdo chce, co chce, pes je prostě pes a nikdo nemůže na 100% říct, ten pes by NIKDY neublížil. A když vidím člověka, jak venčí na volno vlčáka nebo rotvailera nebo podobnou velkou potvoru (nemyšleno ve zlém), vraždila bych (majitele, ne psa). Takže jak jsem řekla - miluji psy, ten náš se má lépe než my, ale venčení ve městě bez vodítka bych nepovolovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 23.08.13 22:25
avatar

Mno já také trochu přehodnotila, když jsme čekali s našema pejskama u veta a přilítla tam rodina - děda v náručí omdlelýho jorkšíra , hned vtrhli do ordinace - ale stejně rychle zase vyšli.. Bohužel už bylo po pejskovi.. Pak začali vyprávět, že měli pejska na neoplocený zahradě, vlítl jim tam pes, majitel ještě řval "nebojte, ten je hodnej" no a prý ho okamžitě chňapnul, a zabil... prý se trefil hned na srdce.. :(..

Takže od té doby jsem vždy pro pejsky ve městě a na veřejných místech raději na vodítku.. Pláč asi sedmiletý holčičky, která v prvním týdnu prádznin přišla o pejska mě o tom opravdu přesvědčil.. :(..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.13 18:00

nevím jestli se mi to zdá, ale větši rasy se s těma malýma nesnášeji.. všímal jsem si toho kdysi a i dnes.. naše labradorka s velkymi psy v pohodě vyjde... ale nedejbože když příjde nějaka chivava nebo jorkšír a podobní... to se zdá že se zblázní...ty malé rasy mi příjdou hrozně ofrklé, drzé...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.13 10:33
avatar

Pejsky miluji, ale jsou chvíle, že majitelé nenávidím. Byť jen na chvíli, ale mám velikánskou chuť cápnout ho po papuli. 2x. Jednou za sebe a jednou za psa.

doplněno 24.08.13 10:37:

Pro úsměv :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 24.08.13 14:37
avatar

Přesně tak...*palec*...:D... *vtip*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: martin1965*
Datum: 24.08.13 23:01

Už jsem na to tady kdysi odpovídal. Prostě nechápu, proč si přidělávat starosti, kterých máme všichni dost, ještě se staráním o někoho dalšího. A pes to bezesporu potřebuje, docela ho chápu jako hlídače(i když ten se dá lehce odstranit), pak jako přítele pro staršího opuštěného člověka (osobně si pak pořídím mopse a bude se jmenovat Malej Ríša), ale jinak nevím. Ale ve funkční rodině mě to připadá jako móda. Děkuji předem za nějaké rady, abych změnil názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.13 10:21
avatar

Na to, že někdo bez psa může klidně být, žádná rada neexistuje. Někdo nemusí mít děti, někdo nemusí manželství. A někdo nemusí mít vůbec nic. Vystačí si s oranžovým hábitem, opánkami a miskou. :)Je dobře, že jsme každý jiný a že vidíme půvab a kouzlo každý v něčem jiném.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.13 17:15
avatar

Ahoj "babčo" - Zdravím. Marcela.

Datum: 25.08.13 18:45
avatar

Psi mi nevadí, naopak (jednoho zrovna vychovávám;)) ale nesnáším nevychované páníčky. Už jsem se také párkrát dostala do situace, kdy na mne vyběhl se štěkotem, ne zrovna malý chlupáč. Vím, jak reagovat, takže žádné drama se nekonalo. Ale moje mamina má slabší formu fobie ze psů. A to potom není žádná sranda, když má projít někudy, kde pobíhají samí stafordi, či podobná plemena. Bez náhubků, ale hlavně bez páníčků... Takže, vše má své hranice a i venčení psů by mělo mít svá pravidla... Volnost psů? Rozhodně ano! Ale jen pod bedlivým dozorem zodpovědného partnera-páníčka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.