Posta platba

Od: Datum: 23.08.13 11:06 odpovědí: 4 změna: 23.08.13 14:10
Mam poslat jednomu panovi penize na ucet. Ucet nemam tak budu posilat postovny poukazkou. Pan rikal ze mi zbozi posle do tri dnu. Takze kdyz dneska odeslu penize kdy mi prijde balik od nej? Dekuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.13 11:11
avatar

Tipuji tak do týdne. 2 až 3 dny bude trvat než se mu objeví platba na účtu a pak má 3 dny na odeslání. Pro urychlení je tady možnost mu je vložit na účet na pobočce jeho banky. Pak je tam uvidí následující den, někdy možná hned.

doplněno 23.08.13 11:26:

Babčo, nesejčkuj. Musíš věřit, že všichni nejsou naivní a vědí, co dělají. A na druhou stranu - kdyby nebylo těch naivních, víš, kolik by tu ubylo otázek?*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.13 11:18
avatar

Toho pána máte prověřeného? Já bych nikdy neposlala peníze předem! Nikdy! *hej*Kde ho budete shánět, když nepošle nic?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 23.08.13 11:37

Pánovi řekněně, že účet nemáte, aby zboží zaslal na dobírku. Budete to mít o 32,- Kč dražší, ale máte šanci balík rozbalit před poštákem. V případě potřeby jej budete mít jako svědka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.13 14:10
avatar

k té době do dodání balíku: v podstatě je to tak, jak to stojí v první odpovědi, jen je potřeba si uvědomit, že do posílání peněz se nedají započítat nepracovní dny (víkend), a neděle nejspíš ani do putování balíku, takže zásilka do dalšího pátku sice dorazit může, ale nemusí (peníze na účtě snad 3 dni + až 3 dni prodleva než se balík podá + 2 (až 3) dni doručení balíku, + víkendy připočítat...) - v horším případě tak může věc dorazit až tak k půlce přespříštího tejdne - cca do 3.září (a pořád ještě bude vše v normě)
poukázat peníze přes stejnou banku, kde má ten člověk účet, je jednodušší, rychlejší, lacinější (mnohem míň vypisování, asi žádná fronta, nižší (nebo žádný) poplatky); o jakou banku jde, je vidět z toho čísla za lomítkem (např. /0100 je KB, /0800 ČS, /0300 ČSOB apod. - stačí ty čtyři čísla zadat do googlu, a hned to vyjede);
poukázat peníze se ostaně dají i z jiné banky (než kde je ten účet), jen ty poplatky už budou větší (ale asi pořád ještě nižší než přes poštovní poukázku)
---
(jestli je, nebo není chytré posílat peníze předem, záleží na posouzení situace - odhad spolehlivosti, fungování prodávajícího; každopádně spousta "pánů" zásadně nic na dobírku neposílá - z naprosto stejného důvodu - o nakupujícím nevědí absolutně nic (a ani nemají jak prověřit jeho solidnost), a samozřejmě je nebaví dostávat zpátky nevyzvednuté zásilky na dobírku - která je stála pěkný peníze + dost času s balením a podáním...)

doplněno 23.08.13 14:51:

P.S. no vida - neuplynuly ani čtyři hoďky, a... https://www.poradte.cz/spolec…birku-neprevzeti-dobirky.html

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.