Jak zesílit signál

Od: Datum: 09.09.13 07:13 odpovědí: 4 změna: 09.09.13 21:23

Dobrý den. Prosím někoho, aby mě poradil jak mohu dosáhnout dobrého sig. Potřebuji naladit Tv Fanda, který mě předtím na stejném místě šel. A nejde mě ani Déčko ani Smíchov atd. Děkuji za porozumnění. K.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.09.13 08:41
avatar

Dobrý den, signál se zesiluje zesilovačem. Pokud Vám všechny ostatní stanice fungují dobře, tak by to asi nepomohlo (někdy je to naopak horší). Musíte mít štěstí, že bydlíte v oblasti, kde je dobré pokrytí signálem, dobrou a správně nasměrovanou venkovní směrovou anténu i dobře připojené konektory (aby byl kontakt). V TV můžete zkusit i manuální ladění stanic, pokud se nedaří automatické ladění. No, a jinak to Déčko je velký průšvih a trapas od ČT - reklama až na půdu a jen spousta naštvaných dětí, které nechápou, proč to u nich doma nejde spustit. Zdravím!

Od: fribble*
Datum: 09.09.13 09:03

Protože nevím, odkud jste, zkuste si nají vysílače ve vašem okoli tady http://www.digitalnitelevize.…/informace/dvb-t/regiony.html , třeba bude stačit přesměrovat antenu. Ale konkrétně Smíchov, Fanda a Déčko je někde neřešitelné.

Od: host*
Datum: 09.09.13 21:23

Jen doplním: například v Praze vysílají hlavní multiplexy z Cukráku nebo Mahlerových sadů a Déčko ze tří vysílačů na jiných místech (a také na jiném kanálu). Navíc Cukrák vysílá s horizontální polarizací (antény jsou "normálně" vodorovně) a z Mahlerových sadů s vertikální polarizací (anténa by měla být ve vodorovném směru svisle - jakoby na bok), to samé u 4. multiplexu, kde dva vysílače vysílají s horizontální (H) polarizací a jeden s vertikální (V). Vše najdete na webu.

Zkuste si nejdříve chytit to, co vám nejde (tedy Déčko a podobné), zjistěte jestli vám vůbec jdou a odkud a pak buď nasměrujete anténu tak, aby vám šlo Déčko i to ostatní, nebo se dají použít dvě antény na oba směry (a také se správnou polatizací) a signál ze dvou antén sloučit do jednoho kabelu krabičkou-slučovačem (pozor, má trochu útlum, například asi 4 dB, což by u slabého signálu mohlo příjem znemožnit).

Od: rnk*
Datum: 09.09.13 10:52

Pro kvalitní odpověď je málo dat. Nevíme ani jakou antenu používáte a jak je umístěná, jak dlouhý je svod atd. Obecně je nejlepším řešením zvolit kvalitní antenu a pečlivě ji nasměrovat. Pokud by antenní svod měl více než 20 metrů nebo z něj bylo napojeno více přijímačů (přes správné odbočovače či účastnické zásuvky) je vhodné použít antenní zesilovač. Montuje se přímo na antenu nebo do její blízkosti.

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.