Jak zesílit signál

Od: Datum: 09.09.13 07:13 odpovědí: 4 změna: 09.09.13 21:23

Dobrý den. Prosím někoho, aby mě poradil jak mohu dosáhnout dobrého sig. Potřebuji naladit Tv Fanda, který mě předtím na stejném místě šel. A nejde mě ani Déčko ani Smíchov atd. Děkuji za porozumnění. K.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.09.13 08:41
avatar

Dobrý den, signál se zesiluje zesilovačem. Pokud Vám všechny ostatní stanice fungují dobře, tak by to asi nepomohlo (někdy je to naopak horší). Musíte mít štěstí, že bydlíte v oblasti, kde je dobré pokrytí signálem, dobrou a správně nasměrovanou venkovní směrovou anténu i dobře připojené konektory (aby byl kontakt). V TV můžete zkusit i manuální ladění stanic, pokud se nedaří automatické ladění. No, a jinak to Déčko je velký průšvih a trapas od ČT - reklama až na půdu a jen spousta naštvaných dětí, které nechápou, proč to u nich doma nejde spustit. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 09.09.13 09:03

Protože nevím, odkud jste, zkuste si nají vysílače ve vašem okoli tady http://www.digitalnitelevize.…/informace/dvb-t/regiony.html , třeba bude stačit přesměrovat antenu. Ale konkrétně Smíchov, Fanda a Déčko je někde neřešitelné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 09.09.13 21:23

Jen doplním: například v Praze vysílají hlavní multiplexy z Cukráku nebo Mahlerových sadů a Déčko ze tří vysílačů na jiných místech (a také na jiném kanálu). Navíc Cukrák vysílá s horizontální polarizací (antény jsou "normálně" vodorovně) a z Mahlerových sadů s vertikální polarizací (anténa by měla být ve vodorovném směru svisle - jakoby na bok), to samé u 4. multiplexu, kde dva vysílače vysílají s horizontální (H) polarizací a jeden s vertikální (V). Vše najdete na webu.

Zkuste si nejdříve chytit to, co vám nejde (tedy Déčko a podobné), zjistěte jestli vám vůbec jdou a odkud a pak buď nasměrujete anténu tak, aby vám šlo Déčko i to ostatní, nebo se dají použít dvě antény na oba směry (a také se správnou polatizací) a signál ze dvou antén sloučit do jednoho kabelu krabičkou-slučovačem (pozor, má trochu útlum, například asi 4 dB, což by u slabého signálu mohlo příjem znemožnit).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 09.09.13 10:52

Pro kvalitní odpověď je málo dat. Nevíme ani jakou antenu používáte a jak je umístěná, jak dlouhý je svod atd. Obecně je nejlepším řešením zvolit kvalitní antenu a pečlivě ji nasměrovat. Pokud by antenní svod měl více než 20 metrů nebo z něj bylo napojeno více přijímačů (přes správné odbočovače či účastnické zásuvky) je vhodné použít antenní zesilovač. Montuje se přímo na antenu nebo do její blízkosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.