Ukončení neschopenky zpětně

Od: Datum: 22.08.13 07:38 odpovědí: 3 změna: 26.02.14 10:07

potřebuji poradit, jestli lze ukončit nechopenku zpětně.Nyní jsem na neschopence.Našla jsem si práci, ale podmínka je nastoupit 26.8.2013, jenomže doktor má do pátku dovolenou.Musela bych tedy nastoupit do práce, skončit dříve/první den je školení/ a jít za doktorem, ale nevím zda jí může ukončit třeba k neděli.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.13 10:51

Většina lékařů má v době své dovolené stanovený nějaký zástup (resp. jiného praktického lékaře, který řeší neodkladné případy). Tento lékař může mít jinou pracovní dobu - zjistěte si. Doporučuji si zjistit, o kterého lékaře se jedná a kde a kdy v pondělí ordinuje a začít tím, že ráno ukončíte neschopenku a pak půjdete podepsat pracovní smlouvu.

Dále je nutné upřesnit, zda jste nyní zaměstnaná či v evidenci ÚP, protože tak úplně jednoduché to zcela nebude. Máte určitě povinnosti ještě vůči nějaké další straně (jiný zaměstnavatel či ÚP)

Datum: 22.08.13 13:14

Ano, je to možné. Zajděte v den nástupu k lékaři a řekněte mu, že jste ten den nastoupila do práce. Lékař může neschopenku ukončit k předchozímu dni.

Datum: 26.02.14 10:07

Dobrý den mám originál neschopenku tu odnesu do zaměstnání at se zbytečně neprotahuje doba vylacení peněz , když příjde kontrola domů bude ji stačit kopie té neshopenky?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.