V Brně-Bystrci začalo jaro, Jak je u vás?

Od: Datum: 06.01.14 12:36 odpovědí: 11 změna: 06.01.14 16:55
avatar

Vážení, úmyslně jsem to zařadila do rubriky "vtipy a jiná zábava" koukám z okna jako blázen. Ráno mě budil hluk sekačky na trávu a vysavače listí, teď vtrhli na zatravněný plácek 3 pracovníci, složili z auta prkna, písek,, 2 atrakce-vypadá to na houpačky na pružině a dali se do práce. Zatím mají vyměřené, odstraněnou trávu a část zeminy. Zcela pominu to, že je to asi 20m od frekventované silnice. Myslíte, že se někdo musel zbláznit nebo už začalo Jaro? Jakmile zjistím co to je, dám vědět ale zatím to vypadá na pískoviště. Zlatý déšť kvete, tráva se zelená a po ranní mlze svítí sluníčko. A jak je u vás, že by paní Zima vůbec nebyla?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.14 12:44

U nás je taky krásně , akorát jsem ven věšela prádlo, krásně uschne . Jaro bych brala hned ,ale zima jistě přijde -ale už to nebude tak dlouhé jako jiné roky ,když už byl v říjnu sníh .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kilrah
Datum: 06.01.14 12:46

Nevím, podle mě, jen využívají příhodné počasí. Na sníh a mráz si asi počkáme na přelom leden a únor, kdy se v únoru bude zima zuby nehty držet a pak se odebere, aby po nějakém šase dala poslední sbohem.

Upřímně toto počasí nemusím a je mi odporné. Teploty jsou všelijaké, člověk se rychle potí a bacily mají ráj na zemi a nejen oni ale i ostatní havěť. Nemluvě pak o přírodě a člověku jako takovém, protože na toto nejsme zvyklí.

Dále, holomrazy které byly jen udělaly neplechu. Vytáhly vláhu ze země a stromy se musí zalévat aby je další mráz neroztrhnul. Nemluvě o tom, že v podobě sněhu byl také přísun vody a spodní vody, což je pro člověka blahodárná tekutina. Nutno tedy podotknout, že bohužel většina radujících se lidí, kteří si přejí ať jim takové počasí vydrží do jara a od jara ať už je letní počasí, si neuvědomují, že půda bude vyprahlá, stromy taktéž a v globálu i příroda. To něco málo deště co bylo, je nic.

Lidé si neuvědomují, že je velký úbytek pitné vody (spodní voda) a že tu vodu kterou běžně používají na splachování, nebo napouštění svých bazénů se pomalu končí a že pokud to půjde takto dál, může jednou nastat situace podobná té, z Egypta...kdy se lidé myjí jen občas a k pití mají vodu kterou bychom my ani do pusy nevzali...

Toť můj postoj k téhlé zimě...která je o ničem. Děti už pomalu ani neví, co je to sáňkovat, stavět sněhuláky...jen chytají bacily kteří se vlivem špatného počasí přemnožili jako MOR.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brumla*
Datum: 06.01.14 12:53

Na Husove ulici u Internacionálu (v Brně) kvetou již několik dní třešně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.14 13:02

Ale bude, Liduško, zima bude :) sníh napadne v březnu a vydrží do května. Pak bude deset dní jaro a pak hned léto s teplotami kolem 30, však to už známe :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.14 13:10
avatar

Limetko, já jsem s tímto počasím spokojená, co příroda to je druhá věc. Naše slepice snáší jako bláznivé, odpočívat budou asi v létě, kočky nosí sotva narozené myšky, chalupa nezamrzá ale že bych šla vysít zeleninu to mě vážně nenapadlo. Také si myslím, že zima bude, proto mě překvapila ta hurá akce co na ni koukám z okna.

Datum: 06.01.14 13:08
avatar

Ráno jsem jel do Brna k zubaři a opravdové jaro bylo mezi Černou Horou a Lipůvkou, všude jinde mlha s viditelností 50-100 metrů, v Králově poli bylo jakž takž.

Ale po návratu už bylo krásně i u nás, dokonce jsem doma nechal bundu a šel ven jen v mikině a dělal poradně reklamu :D

doplněno 06.01.14 13:08:

ale tak čemu se divit, zima teprve začala a její "střed" je až v polovině února :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.14 13:09
avatar

Mě tato zima vyhovuje,plynu na topení mám spáleného o polovinu méně,Chodím na ryby už mám 4 kapříky okolo 50cm.A na pařezu jsem nasbíral houby penízovky a na černým bezu jidášov oucho podusila to manželka s krkovičkou a k tomu rýže perfektní oběd Bydlím totiž u přehrady.,jsem v důchodu tak co více bych si mohl přát? Ještě snad ať zdraví mi vydrží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.14 13:23

No mě se zbláznil pes začal líňat furt se mu to snažím vysvětlit že ještě zima přijde ale má mě na háku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 06.01.14 13:33

To se máte..u nás sice stupňů dost, ale to sluníčko chybí a chybí..kéž by ta zima nebyla vůbec..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 06.01.14 14:02
avatar

Když roste tráva v lednu, roste špatně v červnu.
Teplý leden, k nouzi krok jen jeden.
Když v lednu včely vyletují, to nedobrý rok ohlašují.
Ryje-li krtek v lednu, končí zima v květnu.
Je-li teplo v lednu, sahá bída ke dnu.

Jinak u nas je nejcko 13 stupnu, modra obloha, akorat trochu fouka vitr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.14 16:55
avatar

Spousta lidí eplo vítá, mezi nimi i řidiči, aspoň prý kamiony po cestě nezapadnou. Prostějov dnes dopoledne 8,5, žhavé slunce, děs běs.

Jaký dopad to bude mít na úrodu a květenu celkově, to se ještě uvidí, ale zatím to moc pozitivně nevidím. Už se těším na metr sněhu a pořádnou zimu, tohle je o ničem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.