Chcete jednohrob se zákrytem?

Od: Datum: 20.08.13 14:46 odpovědí: 11 změna: 20.08.13 22:47
avatar

Dobrý den, reklama nemá konce. Velice mi vadí nabídky pomníků, hrobů a hrobnických prací. Asi proto, že se sama pomalu blížím. Dřív mi to tak nevadilo, ale lidé nebyli tolik neomalení jako dnes a té reklamy nebylo taky tolik. Není týden, aby nepřišel nějaký pohřební leták. Nosí je pošťandy s ostatními zásilkami. Dneska přišel také jeden: Chcete jednohrob se zákrytem za 21.500 Kč, dvojhrob s trojzákrytem /co to je*sok*?/ za 36.900 Kč, nebo jen prostý urnový pomík za 13.500 Kč? Docela mě to štve. Kdo to nepotřebuje, nemyslí na to a kdo to potřebuje, určitě si to dokáže obstarat bez blbé reklamy. . Tak na co takové morbidní reklamy včetně schůzek přímo na hřbitově? V seznamu je vypsaných celkem 94! hřbitovů, kde semůžeme s řemeslníky sejít. Zdá se mi to dost morbidní. Za chvíli se můžeme setkat s podnikatelem, který bude šít smuteční rubáš na míru. Vím, že poslední věci člověka jsou nezbytné a čeká to každého z nás, ale proč mám dostávat ráno k čaji leták o seznamu hřbitovů ve svém okolí? Co si o tom myslíte? Je fakt, že to můžu vyhodit a nevzrušovat se tím, což taky dělám, ale stejně na to pak myslím, nedá mi to. A mám pokažený den. . Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.13 14:55

Myslím, že to rozšiřuje pošta do všech domáctností , někdo si dělá reklamu, neberte si to osbně dejte si na schránku - prosím nevhazujte letáky a je to . Tím to skončí. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aus
Datum: 20.08.13 15:24

Přesně tak, to bych podle těch reklam, které kolem nás létají a to včetně televize - mohla od rána jenom sekat trávu, vařit, jíst, zkrášlovat se a vůbec neuklízet, protože ty zázračné přípravky to udělají za nás. Nečtu to, bez použití to končí v odpadu. Jenom mi je líto toho vyplácaného papíru a nákladů na jejich výrobu, které jenom prodražují nabízené výrobky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 20.08.13 14:56

Přiznám se, že letáky - pokud už mi je do schránky jasně označené "Reklamní letáky nevhazovat!" strčí, nečtu - vyhazuju rovnou (možná jsem tak promeškal řadu výhodných nabídek na hrob :-D - nebo na něco jiného ;) ).

Ale kdyby mi nějaký takový ´agent´ volal, asi bych si jej pozval kvůli osobnímu projednání jeho nabídky ´posmrtného ubytování´ a rovnou, ještě telefonicky, objednal hroby dva - jeden pro něj - ať taky ví, kde spočine, až ho u vstupních dveří mého bytu bacím...

*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.13 17:00
avatar

Ahoj, Jaguško -

"jednohrob se zákrytem" beru! - ale nevím, kdo "to bude platiti!" - já tedy ne. Mně je úplně jedno, co se se mnou po smrti stane -každého to bohužel čeká.

- je fakt, že jsou tyto reklamy sprosté - a mladé lidi zatím asi pobaví - no - okamžitě to vyhazujte! a snažte se na to nemyslet!. - je zajímavé, že do paneláků v Sokolově to zatím nedorazilo.

Tak se mějte hezky a netrapte se - furt jste ještě o dost mladší nežli já. Papíru na reklamy je mi taky líto - doufám, že je většinou recyklovaný - ani si nechci představovat, že za to umřely stovky stromů. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 20.08.13 18:03

je fakt, že jsou tyto reklamy sprosté

Muzu se zeptat, co je na nich sprosteho?

A jsou podle Vas sproste i reklamy na kureci ctvrtky ci zkraslovaci/hubnouci pripravky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 20.08.13 17:20
avatar

No jestli se Vam tim nesnazi nekdo neco naznacit, kdyz vam tyhle hrobnikove reklamy chodi tak casto;)

...kdo to potřebuje, určitě si to dokáže obstarat...

To je otazka. Kdyz Ich ziehe Fleece Hausschuhe an, tak pak uz toho moc neobstaram:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 20.08.13 17:26

Babuško, ten tvůj nadpis mě dostal *smich*


Chcete jednohrob se zákrytem?

Ne, nechci. Já bych se sama v něm bála.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 20.08.13 17:39

Reklama to je uplne stejna jako na maso. A holt toto k zivotu patri. Spousta lidi dela z techto veci neco, co se jich netyka. Ale ono tyka. No, pokud hrob nechcete, tak se nad tim nevzrusujte.

Holt i toto je prace a lidi se snazi uzivit. a proto reklama. Chca nechca, toto taky postihla krize.

Mimochodem, ty ceny nejsou zle. Pokud to je cena za obrubnik +pomnik+kryci desky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.13 18:12
avatar

Také v těchto dnech ve schránce nacházím letáky s nabídkami kamenických firem. A překvapilo mě, že zrovna teď je jich tolik a po zbytek roku nic.

Ty, co chodí k nám, jsou možná lépe formulovány, prostě je tam nabídka rovnání pomníků, zlacení písma... Možná si z nabídky vyberu opravu lampičky. Péči o rodinný hrob jsem převzala, i když ne s velkým nadšením.

K vztahu k hrobům a k myšlenkám na poslední místo spočinutí mám dvě vzpomínky, trochu neúplné, ale třeba mě někdo doplní.

Slyšela jsem a na fotkách viděla, že na východním Slovensku je (bylo?) jakousi ctí každého (asi jen většiny, možná jen někoho...?) obstarat si ještě za života vlastní hrob. Na fotkách byl vesnický hřbitov s novými honosnými náhrobky a na náhrobku zatím žádné jméno. Prostě někdo si koupil místo a dal postait pomník.

V Egyptě jsem před pár lety jela na výlet podél Nilu. Ještě daleko před cílovým městem, prostě jen tak "u vody" stály na březích příšerné chatrče a v nich žili lidé. Připadali mi velmi ubozí. V češtině bych možná použila slovo lůza, naštěstí mě anglický ekvivalent nenapadl. Egyptský průvodce mi začal vysvětlovat, že tito lidé jsou v egypsktých podmínkách velmi bohatí, protože mají vlastní hrob. Už se to pak nějak zamluvilo, tak jsem se nedozvěděla, kde je ten hrob, ale velmi mě to zaujalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.13 19:23
avatar

Jaguš netuším oč jde jelikož za mramorovou desku na dvojhrob jsme dali víc jak 100 000 kč. Myslela bych, že je to tedy dvojhrob se zákrytem, podle ceny ale ne. Na chalupě vyhlásí v rozhlase, že od-do je na místním hřbitově kameník, ani jsem netušila, že je firem tolik. Nechávali jsme tchánovi udělat na pomník fotku-přál si to, málem mě omývali když kameník chtěl taky fotku babičky, mojí a manžela, že by je udělal rovnou aby byly stejné (ne, rovnou na pomník ale prý je dáme do šuplíku a až po smrti se přidělají). Různých reklam je plná schránka, na chalupě s nima topíme a v Brně mám napsané, že je nechci ale čas od času tam stejně něco vhozené je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.13 22:47
avatar

To je jen otázka pohledu na věc. Kameník je taky jen řemeslník a holt inzeruje svou práci, jako jiní řemeslníci. Třeba v Polsku je naprosto běžnou věcí ,,obchod s hroby´´ - prostě plac, kde je v ředách spousta ukázkových hrobů, pochopitelně na nich chybí jméno a pod nimi chybí nebožtík. Když jsem to viděl prvně, tak jsem nevěřícně čučel, ale tam je to prostě běžnou věcí...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.