Velká karetní pasiáns

Od: Datum: 19.12.10 18:28 odpovědí: 5 změna: 29.09.14 19:54

ahoj,když jsem byl malý (asi tak v roce 1982 ),v nějakém časopisu byl návod na VELKOU KARETNÍ PASIÁNS .Alespoň se to tam takhle jmenovalo.Bylo to vykládání karet pro jednoho člověka.Nějak se tam ty akrty postupně vykládaly,až byly vyložené všechny.Muselo se u toho docela přemýšlet.Hrálo se to s žolíkovými kartami.Se všemi 108 listy.Zkoušel jsem to hledat na internetu,ale podle jména jsem nic takového nenašel.Znáte to někdo prosím?Jestli jo,napíšete mi prosím návod nebo odkaz? Díky M.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: patronka*
Datum: 19.12.10 19:05

Typů pasiáns je mnoho, ale hledejte pod názvem solitér nebo solitaire. U OS Win 95,98 i XP je podobná hra pod názvem Free Cell - ta je hodně zajímavá a má 36 000 variant, nebo Solitaire - tam dost záleží na náhodě. Vyskytují se i na starších CD-R pod názvem "Nejlepší hry" - spousta her na 8 CD , celé za 150.-

Od: mnbl®
Datum: 19.12.10 19:28

ahoj,díky,ale solitér neboli solitaire mám na pc i na mobilu.I tu Free Cell.Tohle to není.Znáš ještě jinou?

Datum: 19.12.10 19:53

Mám tu velkou SOL SUITE,asi 250 her.

JABRAKA

Datum: 20.12.10 18:08

A pak je bezva hra pasiáns pro dva. Fakt super! Jediná chyba a konec *cert*Jestli ji najdete, koukněte, je špicovní!

Od: jidelnasonami
Datum: 29.09.14 19:54

hrávala jsem ji také.stačí karty promíchat a rozložit ve čtyřech řadách,pak některou vyjmout a rozhodnout se jaké barvy budou ve které řadě,potom tuto kartu zařadit.např.otočím 9 červenou a rozhodnu se,že budu mít vřadách pod sebou červené,zelené,piky a kule,tak položím tuto devítku červenou v první řadě na pozici devítky-tj,třetí místo zleva.Tu kartu ,kterou odsuď vezmu otočím ,a zjistím například,že je to kluk zelený,tak jej položím na pozici kluka zeleného,tj,ve druhé řadě na pátou pozici,a tak postuně umísťuji karty až jsou všechny seřazené v řadách a barvách.tím hra končí a my jsme se zabavili tak na půl hodiny.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.