Okultismus, mám o tom mamce říct?

Od: Datum: 11.10.13 16:52 odpovědí: 15 změna: 29.10.13 07:09
avatar

Zdravím... :)

Už asi tři roky se zajímám o okultismus, esoteriku a práci s energií ať už vlastní nebo cizí.. Také se hlásím k náboženství Wicca. Sice se za to nějak nestydím, ale nikomu to neříkám.. (když se někdo zeptá tak nezapírám, ale jinak to nevnucuju). Jednou jsem trénovala práci s energií na PSI wheelu (takové papírové kolečko) a mamka přišla do pokoje a ptala se co dělám.. Odpověděla jsem že trénuji práci s energií. Ona se mi vysmála. Od té doby jsem se hodně přiučila, dělala jsem i pár rituálů a řídím se podle Wiccy. Ale mamce už nic neříkám. Mám jí to říct? To že jsem wiccanka? Bojím se že se mi znovu vysměje...

Co si myslíte vy?

mrňousek


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.13 16:57
avatar

Zůstala bych u toho, že si "hraji" a nezlobím a zatím bych to nijak neventilovala do okolí.

doplněno 11.10.13 17:08:

Mrňousku napadlo mě se vás zeptat proč si o sobě myslíte, že jste wiccanka-čarodějnice, co vás k tomu vede?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 11.10.13 17:11
avatar

Uděluji bod, i když se nezapočítává.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.13 22:31
avatar

Proč? Magie mě od mala fascinovala :)) Věřím na ni, taky na duchy dobré i špatné, i na anděly. Netroufám si o sobě říkat že jsem čarodějnice - zas až tak dobrá v těchhle věcech nejsem. :D Spíš se zabývám "pohanským" božstvem, obzvláště Keltským.. Dalo by se říct že jakýmsi způsobem "uctívám" bohyni Venuši... ale není to nějaké zběsilé dávání krvavých obětí, to ne :D Taky věřím že příroda je posvátná..

Držím se Wicca - čarodějnického rede:

"Těchto pět slov ať navždy ctíš:
Čiň co chceš, pokud neškodíš."

Mohu se zeptat, proč vás to zajímá?

mrňousek

Datum: 11.10.13 17:41
avatar

Každý chce někam patřit. A zvolí si to, co mu je blízké. Mnohdy to ostatní nepochopí, protože jsou jiní, jsou naladění na jinou vlnu. Ač mé jméno je zde na poradně pohanka, není to, že bych inklinovala k pohanství, /je to převzatý název od obiloviny/. Ale mám k němu blízko. Myslím, že část našeho národa patří svými kořeny ke Keltům a část k Slovanům. A tito národové uctívaly své předky, duše předků, přírodu, nadpřirozené bytosti, ale též později přírodní koloběh, zemědělství - to co je živí . A přiznejme si to všichni, přírodu máme rádi, to jenom ten městský styl života v nás všechno to hezké, přírodní utlačuje někam tam dolů, abychom si museli dát hodně práce, když bychom tam chtěli nahlédnout. Mamce ani nikomu, se neotvírej, pouze ke komu budeš cítit náklonost, důvěru, kdo půjde podobnou cestou jako ty. Zažila jsem nepochopení i když jsem jenom řekla, že vařím bez masa /nyní už to neplatí/, piju bylinkové čaje, sbírám bylinky, starám se o malá nemocná zvířátka atd. To, že jsem četla mystika K. Minaříka jsem ani nikomu neřekla./já vím, že je to oněčem jiným, ale ten prvotní základ je snad všude stejný/. Pokud máš k mamce jinak hezký vztah, určitě jí něco můžeš říci, ale opatrně volit slova, spíš v takové obecnější rovině.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.13 18:11
avatar

Dobří rodiče vědí o svých dětech i to, co jim neřeknou. Ale přiznat to můžeš, proč ne, na tom není nic špatnýho... to, že se nesetkáš s pochopením je holt riziko vyplývající z podstaty věci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.13 22:32
avatar

Děkuji za rady, vážím si jich :)

Datum: 11.10.13 22:41
avatar

Mrňousku, jak o sobě můžeš říct, že "se hlásíš" k jakémukoliv náboženství, nejsi-li schopna za svým názorem stát a obhájit jej, a obava z výsměchu je pro tebe důvodem o náboženství nemluvit?

Tento přístup byl podle mne spíše příčinou maminčina smíchu (výsměchu nevěřím). A také podle mne vyopovídá nejen o tvém postoji k náboženství, ale mnohem více o tvém vztahu k mamince a o důvěře v sebe sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 11.10.13 23:07
avatar

"mrňousek", hlavně si nic s takovým nezačínej. Psalas někde, že chodíč ječtě do školy, tak se uč a takové věci, jako je magie a okultismus, vypusť z hlavy. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 12.10.13 17:45

já bych se o tomto nějak moc nerozšiřoval ... zní to divně- je to divné a kdyby to dělali mé děti cítil bych se také divně - tak nějak jinak.

doplněno 12.10.13 17:48:

Věnoval bych se raději škole a věcím reálným, také by se mi líbilo umět to co H. Potter ale dopis z Bradavic mi ještě nedošel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.13 22:10
avatar
Vase odpoved vyznelatrochu arogntne.. asi nerozeznate filmove blbosti od oklutismu apod.
Od: daniell*
Datum: 28.10.13 21:21

Promiň nechtěl jsem tě nějak urazit ... ber odpověď trochu s nadhledem ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.13 18:27
avatar

Ahoj,

napsala jsem ti do vnitřní pošty. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.13 17:03
avatar

Nic mi nedošlo...

Od: axus®
Datum: 28.10.13 18:04
avatar

Ale tak lidi se potrebuji konec koncu nejak bavit.

Pokud Te dela radost tocit papirovym koleckem, proc ne, ze?

-

Ale matka, ktera se vysmiva (skutecne se vysmivala a ne jenom smala?) pocinani sveho ditete, je IMHO nejaka divna (aniz bych chtel Tvou mamku jakkoliv urazit).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: corp
Datum: 29.10.13 07:09

když si tak "hraješ" tak zajisté víš co obnáší pojem černá i bílá magie kterou praktikuješ. Respektive tu bílou spíše praktikuješ. Tvá matka asi nevěří na žádnou magii, na duchy, tak jako většina lidí. Problém je ale v tom že jen Praha samotná se dere na první příčku v okultismu a není to legrace, zvláště pak v tom, kolik je vymítačů duchů/ďábla.

Nezapomínej, že si nahreješ s hračkou, nebo že si hraješ na nevinou hru. Okultismus a magie je nebezpečná věc a nejen že škodíš sobě samotné ale duchové budou škodit i ve tvé rodině, a pokud budeš "pomáhat" bílou magii někomu, tak mu akorát přitížíš a sebe více spoutáš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.