Cestování a pobyt u moře

Od: Datum: 18.08.13 14:53 odpovědí: 6 změna: 19.08.13 12:12
avatar

Zajímali by mne vaše zkušenosti s pobytem u moře. Ani ne tak cestovka a cesta, ale kvalita ubytování, koupání /čistota moře/ přelidněním pláží, cenami a přístupem místních obyvatel. Díky. Zítra napíšu já svou letošní zkušenost.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.13 16:38
avatar

Pokud jezdím se povalovat u moře, tak zásadně do Řecka. Tuto zásadu jsem porušil v minulosti jednou (Chorvatsko, Hvar) a podruhé letos (Kalábrie). Nevyhledávám luxus a rušná turistická centra, raději nějaký zastrčený hotýlek za městem, kde je klid - jediné, co požaduju je klimatizovaný pokoj, pěkná pláž, čisté moře a slušné jídlo - což mi bylo poskytnuto vždycky. Ceny neřeším - vím kam jedu a co si můžu dovolit a počítám s tím - pokud někdo skuhrá, že za zmrzlinu na pláži dá dvě eura, zatímco doma v Lidlu to má za 7.90, tak ať zůstane doma.

Přístup místních obyvatel? Jednoduchý recept - co dáš, to dostaneš. Vždycky když jedu do ciziny, tak si dělám domácí přípravu, naučím se pozdravit, poprosit, zeptat, poděkovat... a není to fráze, že tyhle drobnosti otvírají dveře a srdce. Ti Italové letos mi připadali jako nejpřátelštější, měl jsem pocit, že to myslí upřímněji (jestli opravdu nebo to byl jen pocit, to nevím). Řekové jsou taky fajn, ale tam už mám pocit že tak trochu cítí v člověku toho turistu jako zdroj peněz (na druhou stranu v porovnání s obvykle otráveným a arogantním českým personálem u nás doma je to jenom zlaté.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.13 18:51
avatar

Jethro-souhlasím se vším, i u mne je Řecko srdeční záležitost, ještě devatenáct dní a jsem tam taky.*palec*

V Řecku tedy jak kde, turistická centra opravdu na turistovi vydělávají, ale zastrčená místa zůstávají pohodová. Na Itálii a konkrétně Kalábrii- Sibari mám trochu nepříjemné vzpomínky, zažili jsme tam nepořádek nezájem a bydlení v podzemních zemljankách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 19.08.13 11:05
avatar

Pokud jde Ringovi o kvalitu ubytovani, tak Recko ma v tomto ohledu jedno obrovske minus a tim je skladovani pouziteho hajzlpapiru v odpadkovem kosi.*blee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.13 11:15
avatar

Tak to jste mne moc nepotěšil. Co Bulharsko, byl tam letos někdo?

Datum: 19.08.13 12:12
avatar

Ale to mi ani tak moc nevadilo, prostě se s tím musí počítat, tohle je i v dobrých hotelích, všude se na to upozorňuje a nikomu z místních to nepřipadá divné. Uklízečky ten speciální odpadkový koš denně odnášejí. Dá se na to zvyknout. Prostě, mají odpadové trubky malého průměru a ucpává se jim to. Že bych kvůli tomu nejel do Řecka, tak to ani náhodou.

Ale zase když tam třeba iděláte takovýhle snímek...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.13 09:07
avatar

Mě se zatím nejvíc líbilo na Sardinii. Nejčistší voda a pláže! Špatně nebylo ani na Liparech. Černá pláž na Stromboli, nebo bublající horká voda v moři na Vulkánu je fajn. Nelíbí se mi Jadran v Itálii. Je to špína. Zrovna tak letos v Černé Hoře. Nic moc. Ráno sice jakž takž čisté, ale jak se tam narve tisíce koupajících je to špína. Zrovna jako pláže poseté odpadky. Navíc pláž s kameny které lezou i do bot. Asi tedy zkusíme příště Řecko.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.