Něco pro módní policii

Od: Datum: 18.08.13 11:49 odpovědí: 19 změna: 22.08.13 16:38

Kdysi se tu (nejednou) řešilo, zda ponožky do sandálů ano či ne. Bylo to probráno z mnoha stran a nechci se k tomu vracet, ale chci pokonzultovat jeden speciální argument, na který jsem kdesi narazil: "Ponožky jsou spodní prádlo a spodní prádlo se neukazuje!"

Co si o tom myslíte vy? Svůj názor (zatím) neuveřejním, aby diskuse mohla začít "na zelené louce".

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: petrcolina*
Datum: 18.08.13 12:08

"Ponožky jsou spodní prádlo a spodní prádlo se neukazuje!"

Tento argument je samozřejmě nesmyslem. Běžně ve školách, kancelářích, lékárnách = na veřejně dostupných místech, také doma, při vítání návštěv se nosí nazouváky, pracovní i jiná pohodlná obuv v níž je vidět z velké části ponožka a někdo chodí po bytě pouze v ponožkách zcela běžně. Při klasickém nošení sportovní či jiné obuvi je vidět také minimálně část ponožek. Kolik teda procent viditelnosti ponožky v obuvi je ještě přijatelné? Nebo nesmí být vidět konkrétní část ponožky? Je to nesmysl módních trendů, které se snaží vynalézat různá nejobskurnější rádoby logická vysvětlení na otázku, která spadá výhradně a pouze a jen do hájemství relativního vkusu každého lidského individua, thats all.

Datum: 18.08.13 12:08

Módní policie toho namluví - je šílené, když má někdo vytažené ponožky až pomalu pod kolena a má obudé sandály -to je děs...ale pokud má někdo kotníkové nízké ponožky - zas to není tak děsný pohled . Lepší ...než na neupravené nehty ;)brrrr.

Datum: 18.08.13 12:14

Ponožky nejsou spodní prádlo - a jsou způsoby oblečení, kdy se spodní prádlo (nebo jeho část) ukazuje :)

Co se týká ponožek v sandálech, jde o to, jak a co se nosí. Pokud budu mít černé ponožky v černých sandálech a k tomu třeba dlouhé kalhoty, tak to nikdo skoro ani nepostřehne. Nebo pokud budu mít takové ty nízké ponožky pod kotníky. Naproti tomu šortky a ponožky v sandálech vytažené do půli lýtek opravdu nevypadají dobře. Takže nejde ani tak o to co si obleču, ale jak a v jaké kombinaci.

Datum: 18.08.13 21:18

Chodím v tom, v čem se cítím dobře (na "módní policii" kašlu).

Já to mám naopak: sandály bych na sebe nikdy nevzala bez ponožek. Vadí mi i s ponožkami, ale někdy se jiné boty vzít nedají.

Od: buss®
Datum: 18.08.13 21:22

Dám na sebe to co chci já a ne jiní (mimo jisté příležitosti). A co tak oblek a botasky?

Od: martin1965*
Datum: 19.08.13 01:40

Tanga jsou také spodní prádlo a jeden čas byla móda je ukazovat. Takže spodním prádlem bych neoperoval. Ponožka mezi nohou a botou absorbuje pot, tudíž snižuje množství pachu. Takže z hygienického hlediska určitě ponožky. Z estetického hlediska to fakt vypadá hrozně - a to nejsem žádný módeman. Prostě sandály jsou letní záležitost. Jedinou šancí jsou ty miniponožky (to za našich let nebylo). když jsou ve vhodné barvě, tak to ani nikdo nepozná

Datum: 19.08.13 09:43

Tak za prvé: někdo tu už vzpomněl tanga. A co taková podprsenka - taky občas záměrně vykukuje zpod oblečení. Takže je to spodní prádlo, ale nikde není napsáno, že nemůže být vidět, Zadruhé:jak se "cítí" naše nohy, to se odráží hodně moc na celkové pohodě člověka. Takže jestli je někomu dobře v sandálech a teplých ponožkách až po kolene, tak ať si je klidně vezme. Je to jen a jen jeho věc. No a nakononec když si chvilku počká, tak i tohle příjde někdy do mody, Takže je vlastně průkopníkem a je IN ještě v době, kdy se o tom ani neví ;) Stačí si vzpomenout na bílé ponožky i do tmavého obleku . Nebylo to In, bylo to In, není to In, bude to In *smich*. A chudák ten člověk, který se tomuto diktátu mody (ať v oblečení, bydlení, autech) podvoluje a nechá si jím řídit život.

Od: pt®
Datum: 19.08.13 10:46

Když je člověk mladý, tak více řeší, takříkajíc "módní trendy", ale dnes v důchodovém věku nosím to, v čem se cítím dobře, sladím barvy, materiály. Hlavně, aby bylo oblečení čisté, neděravé, obzvláště ty ponožky. Pokud někdo pracuje, kde je více na očích a spolupracuje se např. se zahraničím, pak reprezentuje, jak firmu, tak zemi, potom je potřeba oblečení přizpůsobit a vzít na sebe i to, co běžně nenosí. - pt

Od: axus®
Datum: 19.08.13 10:49

A co treba klasicti bavoraci, kteri nosi podkolenky a kozene kratasy? Taky je to ponozka, ale spodni pradlo to urcite neni.*nevi*

Je ale pravda, ze bile ponozky v sandalech nejsou zrovna 2x esteticke. Viz ilustracni obrazek

doplněno 19.08.13 11:07:

Hmm. Nekomu se nelibili bile ponozky v sandalech natolik, ze nechal obrazek odstranit.

Dukaz, ze je to fakt nepekny pohled.*nevi*

doplněno 19.08.13 11:20:

Hejkale.

Jen ty ponozky? Ten chlap a sandali byli take dulezite, aby byla videt ta neesteticnost a samozrejme i okoli je dulezite, aby bylo videt, ze s tim lidi lezou skutecne ven na verejnost.

Bez toho vseho jsou to jen bile ponozky, na kterych samotnych neni nic spatneho.

A myslim, ze detem to nevadi. Urcite mene, nez nekterym dospelym.

Upozornění od sys hejkal 19. 08. 2013 11:09:52
Jsou tu i bosé děti! Tak vlož znova jen ty ponožky.
Datum: 19.08.13 11:11

Také koukám, kam obrázek zmiznul, přitom ponožky v sandálech pěkně demonstroval.

doplněno 19.08.13 11:17:

děravé ponožky

doplněno 19.08.13 11:17:

nejsou ponožky, jako ponožky

Datum: 19.08.13 11:25

obrázek z módní přehlídky

doplněno 19.08.13 11:37:

http://www.muzivcesku.cz/ - všechny obrázky jsou z internetu

Datum: 19.08.13 11:47

Pokud se někdo něchá strhnout hluponěma, co vymýšlí blbosti a určují takzvanou "módu", jejich věc... vyčuhující tanga, příšerné harémky, e kterých i sebehubenější holka vypadá, jako by měla plné plínky)... tomu se říká či říkalo móda? Marjapano.*blee*

Pak člověk potkává puberťáky i dospěláky v příšerných ohozech, o kterých si nositel myslí, jak je cool a in. Děs běs*blee*

Ponožky v sandálech se mi prostě nelíbí, jedině, pokud k nim mají dlouhé kalhoty. Kraťasy a ponožky vyčuhující ze sandálů do půlky lýtek jsou fakt hnus, u ženských je to ještě horší. Zrovna nedávno jsem potkala celkem mladou holku v sukni, halence, na zádech batoh a z ozdobných sandálů koukaly již viditělně používané světlé ponožky...*zed*

doplněno 19.08.13 14:16:

:) A určuji si to podle sebe, podle svého zdravého rozumu a estetického či módního vkusu. Stejně jako každý.

Od: k2
Datum: 19.08.13 12:36

Pak člověk potkává puberťáky i dospěláky v příšerných ohozech, o kterých si nositel myslí, jak je cool a in.

A kdo (ve smyslu jaka osoba je tim jedinym a pravym arbitrem) prosim urcuje co priserne je a co neni?

Datum: 19.08.13 13:47

Ponozky nejsou v zadnem pripade spodni pradlo, nikdo je ani jako spodni pradlo neprodava. To za prve. Za druhe. Ponozky se ukazovat v urcitem momentu maji. napriklad by se nemelo chodit v botaskach, teniskach bez ponozek. No a k tomu kratasy a ejhle ponozky ukazujete vsem. Tak samo jako panove v obleku vedi, ze ponozky musi s oblekem ladit, protoze jdou hodne videt. Proste tady neni co resit, ponozky v zadnem pripade spodni pradlo nejsou.

A mimochodem je mi jedno kdo v cem chodi a co ukazuje. Kazdy by si mel zamest pred svym prahem.

A jeste citace z wikipedie:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Spodn%C3%AD_pr%C3%A1dlo

Datum: 19.08.13 13:56

Ale v tom odkazu na wiki patří mezi spodní prádlo i punčochy, kterýžto výraz se v minulosti používal i pro pánské ponožky, viz např. kniha Eduard Fiker: Společnost věčné punčochy (detektivka, ve které šlo mj. o ponožku)

Datum: 22.08.13 11:32

"kartaginec", už je tu všemožně názorů na ponožky, k čemu jste došel? Slíbil jste odpověď, díky.

Datum: 22.08.13 13:39

Tak jsem se utvrdil v tom, co jsem si sám myslel. Ponožky nepokládám za spodní prádlo a zdá se, že nejsem sám ani ojedinělý. (Možná bych byl v krajním případě ochoten tolerovat použití tohoto termínu v čistě technickém pomocném, smyslu, jako třeba označení "obchod spodním prádlem!; ale proč ne "ponožky a spodní prádlo"?)

Přímo k nošení ponožek do sandálů jsem se už ani vyjadřovat nechtěl, myslím, že jsem se dříve vyjídřil dost jasně.. Stručně, mysllím si, že ani nočení, ani nenošení ponožek obecně není nic proti ničemu (individuální výhradu ovšem připouštím, ale beru je jako soukromou záležitost). Sám se řídím podle okamžifé nálady a nějakou normu neberu.

Od: zabu
Datum: 22.08.13 13:46

Až budou k mání za rozumný peníz sandály, ve kterých si člověk naboso neoskřípe nohy, tak je nebudu já ani spousta jiných nosit. Dokud tu bude šunt, tak jsou ponožky nutné. Nemám na pohodlné sandály za X-XX tisíc, jako někteří co kritizují. A když se jim to nelíbí, a´t se nedívají. Nebudu kvůli nim chodit kanálama. Zase jsem příkrej co? Ano. Je neuvěřitelné, jak lidi podléhají "modlám" z TV.

Datum: 22.08.13 16:38

Zřejmě vybíráte ve špatných obchodech. Jedny sandály mám za 250,-, druhé za 490,-, oboje ve velké slevě,oboje z normálního obchodu a velmi pohodlné. Ty o něco pohodlnější nosím i coby trekové do hor, a jsou to ty levnější. Takže žádných xx tisíc není potřeba. Chce to jen hledat - a mít kapku štěstí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.