Hlavolam pro chytré hlavy

Od: Datum: 17.08.13 17:49 odpovědí: 9 změna: 18.08.13 09:51

Poprava :

Vězeň odsouzený k smrti dostal za vzorné chování (asi hodně chytal myši) na výběr. Bude-li jeho záverečná řeč před popravou pravdivá, bude katem sťat. Bude-li to však lež, bude potupně utopen. Vězeň byl, ale takový fiškus, že se svou závěrečnou řečí osvobodil úplně. Co řekl, že nebylo možné ho ani utopit, ani ho připravit o hlavu?

(Přemýšlejte )

Řešení:Je to jednoduché. Řekl: "Je jisté, že budu utopen." Byla-li by to pravda, pak by ho měl kat setnout, ale tím by z toho udělal lež. A naopak. Takže úplně znemožnil popravu (zajímalo by mě, jestli ho tenkrát opravdu pustili).

Tak co? *smich* Mazaný kluk to byl *haha*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 17.08.13 18:07
avatar

Ve starém Římě měl odsouzenec o svém osudu rozhodnout vytažením jedné ze dvou kuliček z pytlíku. Pokud vytáhne bílou bude osvobozen, pokud černou tak bude popraven. Vězeň se však dozvěděl, že v pytlíku budou obě kuličky černé, co s tím? Samozřejmě nemohl vytáhnout obě, zesměšněním císaře by si moc nepomohl...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.13 19:03
avatar

zřejmě jednu vytáhl a okamžitě spolknul nebo jinak zlikvidoval, aby ji nikdo neviděl a tvářil se, že je to nehoda... protože v pytlíku zbyla černá kulička, tak ta, co vytáhl, "musela" být bílá, no ne? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 17.08.13 19:58
avatar

Ano, přesně tak to prý bylo, kuličku okamžitě spolkl. *palec*

Z tohoto příběhu se pravděpodobně v bývalých dobách poučilo mnoho maturantů, kteří se naučili jen jednu otázku, při ústní zkoušce pak sáhli do pytlíku pro číslo otázky a se slovy třeba "třináctku nechci" vrátili číslo ihned zpět do pytlíku. Samozřejmě tu třinácku dostali... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 17.08.13 18:34

dobrý :D mazanej :D

A tohle znáte?
Maminka je dnes o 21 let starší než její dítě. Za 6 let bude dítě 5x mladší než maminka. Otázka zní: kde je dnes tatínek?
Přemýšlíme, počítáme, na řešení nekoukáme...
Řešení:
dnešní věk dítěte = X
dnešní věk matky = Y
takže dnes platí: X+21 = Y
situace za 6 let: 5(X+6)=Y+6
řešíme jako soustavu dvou rovnic, dosadíme za Y:
5X+30=X+21+6
po zkrácení dostaneme: X = -3/4
-------------------------------------------------------------------------
Čili dítěti je dnes mínus třičtvrtě roku, což je devět měsíců.
Odpověď zní: "Tatínek je právě na mamince." )
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.13 19:03

Škoda, že nedokážete dát hádanku a nechat ostatní, aby si s ní trošku lámali hlavu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.13 19:06
avatar

Taky přidám jednu hádanku, kdo zná, promine... pocestný přijde k rozcestí, cesta se rozdvojuje a u každé z cest sedí jeden ze dvou bratrů. Jeden bratr vždy mluví pravdu, druhý vždy lže. Jedna cesta vede do záhuby, druhá je bezpečná. Jakou otázku položí pocestný, aby zjistil, která cesta je bezpečná?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.13 21:57

Podle mne polozi otazku jestli je to jeho bratr

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 17.08.13 23:10

Kterou cestou by mne poslal tvůj bratr. A pak půjde tou druhou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: agumilka*
Datum: 18.08.13 09:51

Znovu přidám :Letadlo vystartuje a letí 100km přímo na sever. Pak to zahne a letí 100km přímo na východ. Zase zatočí a letí 100km na jih. Pilot přistane, vyleze z letadla a ke svému (a vašemu) překvapení zjistí, že je přesně na tom místě odkud vystartoval. Jak je to možné? Na kolika místech na Zemi se to může stát?

Přemýšlejte

Řešení : Možné je to pouze na dvou místech na Zemi. Jednak na jižním pólu (to je snad jasné všem). Dále někde existují dvě rovnoběžky (na S a J polokouli) dlouhé 100km. Jestliže pilot startuje 100 km jižně od této rovnoběžky, pak také přistane na tom místě odkud odlétal. Pro nás je ovšem použitelná pouze ta na severní polokouli, protože ta na jižní leží příliš blízko jižního pólu (méně než 100km) a pilot by tedy neměl odkud startovat.

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.