Trpím zachvatama smichu

Od: Datum: 07.09.13 16:36 odpovědí: 16 změna: 09.09.13 15:28
Trpím zachvatama smíchu, nevíte čím to může být? Jsem vážný člověk, ale někdy z ničeho nic dostanu záchvat smíchu i kvůli tomu, čemu by se normální člověk nesmál. Př. spoluzacka začne číst, podívám se na ni a najednou he to tak k smíchu , že se 5 min. začnu smát v kuse. Nic nehulím ani nefetuju, neberu drogy...
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 07.09.13 16:38
Je to úplně normální buď za to rád.
Datum: 07.09.13 16:44

A co ostatní emoce? Především pláč...

Nežažil jste v blízké minulosti nějaké trauma?

doplněno 07.09.13 16:58:

Ladine, aspoň jsem tě pobavila:D. Mám mininoťas, na kterém se blbě píše, a navíc byla oslava narozenn babičky, tak vidím ještě půlku písmen dvojitě:D.

K dotazu - takovíto záchavaty smíchu nejsou úplně standartní. Může jít o počátek nějaké obsedantní poruchy, která sice nebývá nebezpečná, ale o to víc obtěžuje, pokud se opravdu jedná o situace, kdy je smích zcela nevhodný a nemá žádný důvod. Zkoušel jste smích potlačit, pokud víte, že se nehodí?

Kamarád může mát pravdu - svým způsobem si můžete smích vybíjet mimo domov, ve zcela nevhodných a nesměšných situacích.

doplněno 07.09.13 17:01:

Vcelku souhlasím s kolegy, že je to normální, nicméně úplně standartní to není. Vůbec záchvat něčeho, až už vzteku, smchu nebo jiných emocí. Může se Vám stát, že se začnete bláznivě smát ve chvíli, která nebude vůbec vhodná a dotyčného to velmi zasáhne nebo urazí.

Obávám se, že jedinou možností je trénink vůle, ovládat se.

Datum: 07.09.13 16:48

Nežažil - Martino díky. Mám záchvat a brečím smíchy.

doplněno 07.09.13 16:56:

Cpkop - je to normální. Tohle je taky jedna z maličkostí, které podobné záchvaty vyvolávají. Buďme za ně vděčni.

Od: cpkop
Datum: 07.09.13 16:50
To ne, jenom mám už od narození mám problémy s rodičmi, doma se moc necítím dobře. Můj kamarád mi říká, že se vybijim smích mimo domov. To je podke mě kravina
Datum: 07.09.13 17:06
Snažím se smích potlačit, ale je to těžké, často jsem v takovém stavu, že jaem zapoměl čemu se směju, ale přesto dál se směju. Okolí tím jenom otravuju. Není to tak, že odejdu z domu a hned se celý den směju. Je to tak že prostě párkrát nebo několikrát za den (podle toho jak ten den probíhá) prostě dostanu záchvat, že jsem z toho už doslova udýchaný a zpocený.
Datum: 07.09.13 17:12

Ano, chápu, že to tak není celý den. Ale jak píšu, jednou nastane taková situace, když bude smích nevhodný, urážející či zraňující. Píšete, že už nyní se setkáváte s nepochopením.

Zkuste, když víte, že za chvíli přijde záchvat (který nemá opodstatnění), zhluboka dýchat a počítat do dvaceti, nebo pomalu odejít pryč, mimo místnost. Musíte hlt "trénovat". Pokud přijde záchvat na základě komické situace, tak ho samozřejmě nepotlačujte.

Datum: 07.09.13 17:17
To je další problém jak už jsem psal tak jsem na druhou stranou i velmi vážný. Kdysi dávno jsem se koukal že třídou na komedii, oni se samozřejmě smáli, kromě mě, potom jedné postavě spadl myslím si že papír. A já zase dostal ten záchvat.
Datum: 07.09.13 17:32
Všichni mě považují za nevychovaného, jenže já vím že to není slušné, jenom si nedokážu pomoct. Pokaždé, když se ,,zklidním" tak si říkám, jaký jsem idiot. Mě se vždycky potom ptají proč se tak chovám...
Datum: 07.09.13 17:27

Ono to přichází zcela nečekaně, ale jde o to, jak rychle si dokážeš uvědomit vhodnost nebo nevhodnost a jak rychle to dokážeš potlačit a soustředit myšlenky vhodnějším směrem. Je to o sebeovládání a to můžeš trénovat prakticky pořád a ve všech situacích.

Od: ria®
Datum: 07.09.13 17:14

Já na to také "trpívala" - pamatuju si jak jsem musela odejít z přednášky o budhismu, protože jsem se nemohla přestat smát.. bohužel po škole mě tento druh smíchu uplně přešel.. : )..

Datum: 07.09.13 17:35
Nevín odkdy to mám, ale řekl bych, že od puberty.
Datum: 07.09.13 17:38

Nic si z toho nedělej, mě to vydrželo až do penze a nikdy jsem to jako problém nebral. Nejzajímavější to bývalo v divadle - třeba v Semaforu, tam jsem ze záchvatů nevyšel.

Od: hop®
Datum: 07.09.13 18:44

V Semaforu se to toleruje. Ale nedávno jsem se zúčastnil pohřbu, ta ženská co četla smuteční řeč se mírně přeřekla a někomu ze smutečních hostů "ujelo" tlumené "vyprsknutí" smíchy. Samozřejmě se na něj okamžitě soustředily pohoršené pohledy ostatních zúčastněných. Takže já naprosto chápu, že to může být velký problém a rada "Nic si z toho nedělej" někdy fakt nefunguje!

Datum: 07.09.13 21:57

Hm , skutečně existuje nemoc, při které pacient mimo jiné trpí záchvaty smíchu. Jmenuje se Algemanův syndrom. Ale Váš případ to zcela určitě není . U Vás bude hrát podstnou roli věk a to , že jste veselý člověk. Ujištuji Vás , že časem se to umírní a přeji Vám ,aby jste byl/a veselý/a celý život :)

Datum: 07.09.13 23:01

a váš smích má nějaký vyvolávací důvod, tedy už ve chvíli, kdy se začínáte smát vám něco přijde směšné nebo se prostě smějete a teprve zpětně si "najdete" důvod, proč jste se smál (tedy vlastně si jenom snažíte logicky zdůvodnit své nelogické chování)? ono smíchem se mohou projevovat třeba i epileptické záchvaty (ty nejsou jenom takové to obecně známé škubání končetinami i celým tělem, bezvědomím a slintáním - mají množství různých podob). pokud si ale už na začátku smíchu uvědomujete, čemu se smějete (byť si přitom jste vědom, že to vlastně až tak směšné není), tak to není pravděpodobná možnost.

Od: narf
Datum: 09.09.13 15:28

Smích je zdravý, hleďte si "chorobu" udržet do pozdního stáří. Já mám problém opačný: Nesměju se nikdy ničemu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.