Doporučte knihu

Od: Datum: 15.08.13 19:33 odpovědí: 6 změna: 16.08.13 13:12

Dobrý den,

prosil bych o doporučení nějaké smutné knihy, nejlépe nějaké drama, pokud možno českých autorů. Moc díky za nějaké tipy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.13 21:42

Tyrolské elegie :D to si člověk počte, ale bacha nemá to ano 50 stran :D

Datum: 15.08.13 22:44

Otčenášek _ Romeo, Julie a tma

Od: martin1965*
Datum: 16.08.13 03:19

To je těžké, sice spousta autorů píše těžké knihy, ale vždy v nich musí být nakonec nějaká katarze, jinak byto strácelo celé smysl. Takže celkově smutná knha by postrádala to, co od ní čekáme.

Datum: 16.08.13 06:20

Není to sice Čech, ale napadl mě Erich Maria Remarque: Jiskra života. V pak i jeho další knihy z válečného období /Čas žít, čas umírat, Na západní frontě klid, Miluj bližního svého.../Jaga.

Datum: 16.08.13 11:45

Květa Legátová : Želary - soubor povídek, u kterých se smát jistě nebudete, Jozova Hanule - podle které byl natočen film Želary.

Od: quido
Datum: 16.08.13 13:12

Moc díky všem za odpovědi, ale většinu z toho jsem četl.

Mě z posledních knih zaujalo asi nejvíc toto: Martin Šmaus - Děvčátko rozdělej ohníček (nádherná kniha o romech), Vlastimil Třešňák - Babylon (další zajímalé dílo z dob komunismu a problémech s tím spojených) Jan Pelc - ..a výstupy do údolí" (kniha z porevoluční doby a rychle vyhasnutí nadšení), Jan Pelc - ..a to mi nemůžete udělat" (příběh z válečného období, v druhé půli se zajímavě rozjede a je to zajímavý příběh). Nebyly špatné ani knihy Ivona Březinová - Drřkou na rohožce (o dětech v ústavech a následném zapojení do života) nebo Kateřina Havlová - Maminko, prosím tě nepij (jak už název napoví o problémech alkoholu).

Budu rád, za případné další typy.

Mějte se.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.