Kaz v plombovaném zubu

Od: Datum: 10.10.13 18:34 odpovědí: 3 změna: 11.10.13 11:55

Zdravím, mám jeden zub již plombovaný, na tomto zubu se mi opět udělal malinký zubní kaz. Plomba která tam je poměrně veliká, tedka když nový kaz odvrtá, tak zub bude tak z 90 procent tvořit jen plomba. Chi se zeptat jak se pak řeší to,když už zub je samá plomba, jestli se vytrhne nebo jestli na hodnée plombovaný zub jde dát korunka? Známá říký že ne, setkal jste se někdo s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.13 18:47
avatar

nejlepší ptát se známých ,pkd možno prodavaček či automechaniků.Ti jistě dají fundovanou odpověď!

Ne zeptejte se přímo zubního lékaře,i každý jeden z nich může dát jinou odpo!Jinak já měl desítku let jednu stoličku mrtvou,a z ní jen kořen a přední strana,zbytek byl amalgánová plomba!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.13 23:37

Ahoj. Mě po dohodě, nechtěl jsem problém řešit v dané situaci nějak dráže, doktorka několikrát přeplombovala stoličku s odbroušením té původní. Skončilo to asi po 4 letech tak, že ta plomba byla ve výšce dásní na mrtvolce. Když už nevydržela, tak se vytáhla a bylo. Jinak, korunka se na schnilý pahýly nedá nasadit bez upevnění ocelového držáku. Nebo na dva sousední přibroušené zuby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.13 11:55
avatar

čili můstek

doplněno 11.10.13 11:58:

Taky jde dát do kořene čep a na něj nasadit korunku, ale to vše jsou možnosti závislé na stavu toho zubu, na tom, co je ochoten provést zubař, a v neposlední řadě i na ceně. Takže na dálku vám neporadí ani jiný zubař, ten může říci, co se tak dělává, ale ne, co se dá dělat právě s vaším zubem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.