Potřebujete léčit obsed.kompulz. poruchu?

Od: Datum: 14.08.13 22:30 odpovědí: 4 změna: 15.08.13 17:16

Dobrý den,

omlouvám se předem za to, že to sem na poradnu asi moc nepatří, ale nevím, kam to jinam dát. Sháním někoho, kdo má obsedantně kompulzivní poruchu a je s léčbou neúspěšný.

Já sama se s ní léčím několik let, vyzkoušela jsem několikero druhů individuální terapie, ale tento způsob mi nevyhovuje a nemá pro mě výsledky. Zásadní pro mě bylo 6ti týdenní docházení do denního stacionáře, po jehož absolvování se mi projevy nemoci snížily cca o 70%. Bohužel kvůli jiným dalším problémům jsem v průběhu dvou let tam, kde jsem byla. Bohužel již nemohu opakovat stacionář (nemohu si dovolit být 6týdnů na neschopence), ale znám přesný postup terapie, který mi pomohl. Zásadní je v tomto ale spolupráce a interakce dalších pacientů.

Sháním tedy někoho, kdo trpí v pokročilé formě touto poruchou a s individuální léčbou nemá výsledky a třeba se ani už neléčí. Ráda bych s ním e-mailovou formou (každodenní) problémy probírala podle pravidel terapie tak, že bychom si vzájemně pomohli.

Pokud tedy touto skutečně život omezující chorobou trpíte a měli byste zájem spolupracovat nebo někoho takového znáte, napište mi prosím do vnitřní pošty nebo sem.

Děkuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.13 23:14
avatar

Nedoporučuji s terapií experimentovat, nejste odborník, mohla byste sobě i případnému dobrovolníkovi více ublížit než pomoci.

Po absolvované léčbě by mělo být možné se s terapeutem domluvit na vhodné formě pokračování.

Nemusí jít znovu o stacionář, mohlo by stačit docházení do skupiny nebo individuální léčba s jiným terapeutem.

doplněno 15.08.13 00:00:

Nerozumíte mi: Nejste terapeut a byť nikomu ublížit nezamýšlíte, mohlo by k tomu dojít. Léčby obsedantně kompulzivní poruchy patří do péče odborníka, nikoliv laika (a to ani poučeného).

Zamýšlíte-li navíc obcházet léčbu pouhou elektronickou komunikací se stejně postiženou osobou, zaděláváte sobě i jí (doufám, že se žádná nenajde) na problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ver®
Datum: 14.08.13 23:22

Já ale s léčbou experimentovat nechci, postup znám. Nikomu neholdám ubližovat, viděla jsem postup na dalších osmi lidech a základ terapie je úplně stejný. Nevíte, o čem mluvíte, tak se prosím nevyjadřujte. Individuální léčbou jsem i pokračovala, ale prostě je mi to k ničemu. Jediné, co mi vyhovovalo, byla interakce s jinými pacienty, denně. To nikde nenajdu.

doplněno 15.08.13 17:13:

Vzhledem k tomu, že oslovuji hlavně ty, kteří s individuální léčbou nemají výsledky, nevěřím, že bych pouhou e-mailovou komunikací mohla takovému člověku jakkoli ublížit. Takoví lidé už za a) nějaké zkušenosti s terapií mají a za b) protože se dále neléčí, sami sobě (jako já) ubližují mnohem více, než bych jakkoli mohla já.

Opakuji - NIC O TOM NEVÍTE, takže nechápu, proč se vyjadřujete. Zkuste příště "radit" tam, kde máte nějaké znalosti a můžete někomu pomoci a ne z nudy sedět celý den na poradně a odpovídat na kde co, s čím zkušenosti nemáte. NIKDO, kdo to nezažil, nepochopí, co je tato nemoc za hnus. A já to rozhodně nebudu vzdávat, ani se omlouvat za to, že chci pomoci sobě a pak vzájemně i dalšímu. NEPLEŤTE SE DO VĚCÍ, KTERÝM NEROZUMÍTE!

Od: martin1965*
Datum: 15.08.13 00:14

Já to mám v (alespoň doufám) v lehčí formě - tj. třikrát jdu zkusit, jestli jsou zamčené dveře, auto a pod. Jestli mám vypnutou frituru (matka to má např. se žehličkou, takže je to asi i dědičné), jesli mám peníze, když jedu nakupovat, telefon atd. a to bych mohl pokračovat. Jedinou radu, která mě pomáhá je - vše si slovně potvrdit - tj. řeknu si - ZAMKNUL A ZABEZPEČIL JSEM BARÁK, VYPNUL JSEM ŽEHLIČKU - chce to říct nahlas - to docela zabírá, alespoň u mě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ver®
Datum: 15.08.13 17:16

Ano, to je určitě lehčí forma. Pokud zkoušíte jen třikrát nebo Vám stačí slovní ujištění, tak jste tam, kde já před šesti lety. Mě už nestačí žádné ujištění a kontroluji jednu věc třeba 15x - 20x. Než jdu z domova, musím mít cca 15 minut rezervu, protože tu vždy využiji na kontroly a někdy i přetáhnu. Když odjíždím na dovolenou, kotroluji skoro půl hodiny. Je to strašné.

Snažte se to udržet, pokud se ale budou přidávat další věci nebo budete počty navyšovat, urychleně se objednejte k psychologovi!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.