Maximální částka výběru z bankomatu?

Od: Datum: 02.08.13 17:58 odpovědí: 14 změna: 04.08.13 16:18

Zdravím, dnes jsem provedl výběr z bankomatu ČS ve výši 45.000Kč. Bohužel mi bankomat zdělil, že max. počet bankovek je 40 ks. Vybral jsem tedy pouze 40.000Kč. Zajímalo by mne zda toto omezení je i u jiných bankomatů? Hledal jsem nějakou informaci na netu ale marně. Máte někdo zkušenost kde je možné výběr vyšších částek?

Díky za info.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: aaaaaa*
Datum: 02.08.13 19:08

je to zajímavé, nic jsi nenašel, já zadal předmět Tvého dotazu do strejdy a hned první odkaz

http://finance.idnes.cz/jedno…spx?c=A120307_135152_bank_zuk

tedy i 75 bankovek

Datum: 02.08.13 19:30

Hledal jsem odpověď na stránkách ČS poněvadž jsem vybíral z jejich bankomatu. Strejdu jsem taky zkusil ještě před Tebou, mně spíš zajímá osobní zkušenost každého při výběru vyšších částek.*palec*

Od: uska®
Datum: 02.08.13 20:02

U ČSOB jsem neměla potíže i při daleko vyšší částce. Jasně, nesmí být limit na kartě.. Jen nechápu, proč jste si těch 5 tis nevybral na druhý pokus? Že by kvůli poplatku?

doplněno 02.08.13 22:33:

Nevím proč ČS nemá dvoutisícovky, ČSOB má.

Datum: 02.08.13 21:07

@uska Nezmiňujete konkrétní částku ani počet bankovek a jejich hodnotu? Samozřejmě jsem další výběr neuskutečnil kvůli poplatku. Kdyby v bankomatu byly 2000 bankovky nebyl by žádný problém, takhle nenápadně z nás banky cucají penízky.*stop*

Datum: 03.08.13 08:00

Ale ČS je má taky. To je bankomat od bankomatu. Co tam nacpou, to tam je.A mohou tam nacpat víceméně cokoliv

Datum: 02.08.13 23:12

Cituji z uvedeného odkazu:

Bankomaty nejsou všechny stejné, ale většina těch, které jsou v Česku, umí vydat najednou maximálně 40 bankovek.

Jinak se v této diskusi zaměňuje limit banky, respektive bankovního účtu, což je, dá se snad říci, administratovní záležitost, a limit bankomatu, což je záležitost technická (a není dána sumou, ale počtem bankovek, sumea je pak z toho odvozena v závislosti na tom, jaké hodnoty ten ktrý bankomat vydává.

Možná je to tu také rozebránu, já celou diskuzi podrobně nečetl. A pokut se tazatel ptá na osobní zkušenost, ne, nesetkal jsem se s něčím takovým, hlevně proto, že jsem tak vysokou částku v hotovosti nikdy nevybíral. Ale pamatuju se, jak jsem jednou posílal větší sumu zeťovi na koupi kotle a protože to pospíchalo, posílali jsme to zrychleně (už nevím, co přesně to bylo za službu, možná telegraficky) a tam bylo omezení, musel jsem použít nějakých pětadvacet složenek. Alůe to je jiná opera.

Od: buss®
Datum: 02.08.13 20:38

Řekl bych, že za to nemůže bankomat, ale co si domluvíte v bance. Také by šlo pak vysát konto, že ano. Zrovna tak jsou omezeny převody internetbankingem, logicky.

Od: hdghfgcv
Datum: 02.08.13 20:58
logicky, zase vedle. Limit byl dostatecny, vetsina bankomatu ma max. 40 bankovek na vyber. Vyse vyberu pak zalezi na hodnotach bankovek. Za predpokladu dostatecneho limitu samozrejme.
Datum: 02.08.13 21:09
Presne tak, nedavno jsem to take resila u CSOB..limit bankomatu 40 bankovek na jeden vyber..ale ten vyber se da opakovat a opet vyda max.40 bankovek..
Datum: 02.08.13 21:25

Pro Busse: Bankomat za to nemůže, ale Ti co ho obsluhují na to kašlou a zavčas ho nedoplní chybějícími hodnotami bankovek! Když by tam byly 2000 bankovky tak by se při 40 ks nechalo na 1 výběr vybrat 80.000Kč za jediný poplatek a votom to je!

Od: vlasatec*
Datum: 02.08.13 22:02
Záleží jaký máš limit. Každopádně jsem nezažil že by bankomat vydal víc než 40bankovek. někdy se tedy podaří 40000Kc a když umí 2000 bankovky tak 80000kc. Jeden čas jsem musel vybírat každý týden tak to mám vyzkoušený.
Datum: 03.08.13 02:26

Z každého bankomatu se nechá "vybrat" pouze tolik, kolik v bankomatu momentálně je! ;)

Od: dezz®
Datum: 03.08.13 14:39

Budu lehce OT, ale vybírat 45 tis. z bankomatu je šílené.. Já už vybírám jen na pobočce, v dubnu jsem chtěla vybrat z bankomatu 27 tis. , nedostala jsem peníze, ale stvrzenku o výběru ano. Naštěstí to bylo u pobočky - GE money, takže jsem hned zavolala paní od přepážky.. Jenže kartu mám od jiné banky a než se to vyřídilo, vyreklamovalo atd., trvalo to tři týdny (nemusím snad podotýkat, že ty peníze mi citelně chyběly). A to jsem ty tři týdny obden volala, běhala na pobočku atd., jinak na to mají až 90 dní! Bankomatu se zasekl podavač bankovek.. Omluvy jsem se dodnes od nikoho nedočkala.. Tak jen takové malé upozornění..

Od: gary*
Datum: 04.08.13 16:18

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.