Kde najdu mapy památkové zóny. www. odkaz

Od: Datum: 14.08.13 17:12 odpovědí: 3 změna: 14.08.13 17:55

Prosím o radu, kde bych našel na internetu mapu památkové zóny pro jednu vesnici. Jméno vesnice není zde důležité.

Viděl jsem takovou mapu u památkářů na úřadě, ale nevím, kde bych ji na internetu našel.

Jde tedy o památkovou zónu. Když hledám, vyjde mi vždy jen seznam, co se v té obci nachází. Já ale potřebuji přímo vidět mapu a zjistit, kam zóna sahá... Jelikož jsem viděl, že jsou brané jen některé domy a jiné ne (dle té mapy na úřadě)...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.13 17:40
avatar

Pokud vím, tak žádný centrální registr map památkových zón není. Takže buď prozradíte jméno vesnice a budete doufat, že o té mapě někdo ví, nebo budete muset za památkáři.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 14.08.13 17:45

Zdaleka ne všechno, co kdy kde uvidíš, najdeš také jako veřejné na internetu... Bez dalších informací ti asi nikdo neporadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 17:55
avatar

Vím, na co se ptáte, podobnou mapu památkové zóny našeho města jsem viděla. V papírové podobě u příslušné úřednice městského úřadu.

Hledala jem na stránkách našeho města, je tam všechno možné, ale tato mapa ne.

Hledala jsem na stránkách Národního památkového ústavu a kdesi v hlubinách (památkově chráněná území) jsem našla seznam nemovitých kulturních památek a jinde (geografický informační systém - musí se snad 100x zvětšit) i jakousi mapu památkové zóny. Myslím trochu jinou, než byla ta papírová. Tedy v jiném provedení, ale prakticky zahrnuje tu část města, která je památkovou zónou.

Je potřeba rozlišovat mezi zónou a jednotlivou nemovitou památkou, v zóně může být i dům, který sám chráněn není. Jaká jsou přesná pravidla v zóně, ale nevím.

Doporučila bych návštěvu obecního úřadu, jsou povinni vám dát nahlédnout do příslušné mapy, případně okopírují, možná za nepatrný poplatek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.