Jak najít práci jako absolvent?

Od: Datum: 02.08.13 11:43 odpovědí: 5 změna: 02.08.13 17:24
Zdravím,
znouzecnosti se zkusím zeptat i tady, jak si má najít jako absolvent SŠ s ekonomickým vzděláním práci? Všude chtějí roky praxe, poslal jsem za 2 měsíce přes 1250 životopisů a bez jakéhokoliv úspěchu.
Třeba někdo nahodí nějaký tip - díky ;)

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: alexandr147*
Datum: 02.08.13 11:57

:D špatná škola ... takovýchle lidí je moc . kdybyjste radši udělal jinou střední byl byjste na tom lépe ale jak vidíte vysoká škola není vše a v ekonomickém sektoru nejste nijak požadovaný ... špatná volba školy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 02.08.13 17:24
avatar

Mít obchodku je náhodou skvělá výhoda, pokud by jste uvažoval o podnikání.. : ) Účto a různé eko vychytávky se zde hodí..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frankstain
Datum: 02.08.13 12:31

Vem v potaz že posíláš životopis a s tebou dalších x lidí se stejným problémem. Jsi absolvent. Teď k tomu přihoď lidi co už nějakou dobu pracují mají praxi, ještě přihoď lidi co umí jazyk...minimálně jeden a máš odpověď proč nemáš práci. Nejsi zajímavý pro případného zaměstnavatele (prozatím).

Já měl to štěstí že krom toho že jsem hledal práci, si mě ani nevím jak přidala jedna agentura, kde jsem měl šikovnou paní a ta mi dokázala solit nabídky jedna za druhou...ale to teprv začínala ta slavná takzvaná hospodářská krize která teprve silně dopadne nejen na tuto republiku ale i na okolní státy.

Takže, z kterého jsi kraje? Co jazyky? Kurzy? Podívej se na svůj životopis a hledej v čem by jsi mohl být lepší co bys mohl přihodit.

A pokud nepotřebuješ mít hned auto, noťas, mobil, teda mobil už by měl být samozřejmost tak vem životopis, a choť firma od firmy a hledej. To je nejlepší, já si takhle našel práci. Ber to čert že budeš mít malý plat a nebudeš mít auto, noťas, ale můžeš se začít vzdělávat a hledat práci dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 02.08.13 12:46

..."auto, noťas, mobil,"...

Tohle jako ´začátečník´ dostane leda obchodní zástupce... Auto - je součástí bonusového ´balíku´ (tedy ne jako pracovní ´nástroj´) až u vyšších managerů. Mobil (a notes) u pozic, kdy je ´vhodné´ (až nutné) ´nasazení´ 7/24 - tedy jde nikoli o bonus, ale o ´otravu´...

Ale jinak souhlasím, že absolvent SŠ ekonomického směru bez další kvalifikace (nejlépe špičkové a nebo v úplně jiném oboru, příp. obé) má mizivou šanci sehnat dobrou práci - prostě proto, že lidí, kteří umí totéž (tedy skoro nic), je mnoho. A ani v budoucnu, pokud nebudeš mít špičkovou specializaci, tě asi nic lepšího nečeká.

Další okolnost je ´sezónní´ - současně s tebou se o práci uchází spousta dalších čerstvých absolventů.

Najdi si ve ´škatuli´ svého vzdělání a schopností a znalostí něco, co tě mezi těmi ostatními zviditelní - čím výjimečnější to bude, tím lépe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.13 14:54
avatar

POSÍLAT ŽIVOTOPISY NEMÁ CENU. Takový životopis každý hodí ihned do koše. Obcházejte osobně firmy, ptejte se, mějte životopisy s sebou! A nenechte se odradit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.